DARTHMAUL40: '17 Honda Civic Comfort 1.0 VTEC Turbo M/T, White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiti cumva ce capacitate are rezervorul pentru lichidul de parbriz? M-am uitat in carte, dar nu mentioneaza nimic de capacitate.

    Comment


    • Cand am ramas odata cu el gol, am pus cam 4 L si s-a umplut

      L.E. se pare ca e mai putin, am gasit in manual:
      Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	22.8 KB
ID:	726280
      DarthMaul40
      Senior Member
      Last edited by DarthMaul40; 16-04-18, 14:25.

      Comment


      • Originally posted by DarthMaul40 View Post
        Cand am ramas odata cu el gol, am pus cam 4 L si s-a umplut

        L.E. se pare ca e mai putin, am gasit in manual:
        [ATTACH=CONFIG]56356[/ATTACH]
        Hm.. super. Eu ma uitasem rapid in manual, dar probabil n-am fost atent.
        Mersi.

        Comment


        • Update 11450 km. Consumul total e de 7.1 l/100 km, iar motorul trage din ce in ce mai bine. Singura problema, cand iau cate o denivelare mai serioasa, sau o gura de canal sub nivelul asfaltului, se aude un zgomot de sticla pe metal din portiera de la sofer. Cred ca are de-a face cu interventia dealerului la problema cu geamuri care se inchideau/deschideau greu.

          Bonus - azi am atins o bordura cu scutul metalic de sub motor. M-am cam speriat initial, dar nu e nimic grav, se vede doar o zgarietura fina pe acel scut, insa mi-am adresat cateva cuvinte nu prea frumoase... Sa-mi fie invatatura de minte altadata!

          Comment


          • Poti sa instalezi waze direct pe mașină fara root?

            Comment


            • Head unitul meu nu are Android, dar in cazul tau, cred ca trebuie sa-ti rootezi unitatea, ca sa poti instala google play store, dupa care... liber la orice
              Uite aici un mic tutorial:

              Comment


              • Originally posted by vlnvkg33 View Post
                Poti sa instalezi waze direct pe mașină fara root?
                Nu prwa poti . Oricum este foarte simplu de instalat. Iti ia cam 5 minute. Daca te intereseaza iti pot da toate informatiile de care ai nevoie .

                Comment


                • Originally posted by Matea Cristian View Post
                  Nu prwa poti . Oricum este foarte simplu de instalat. Iti ia cam 5 minute. Daca te intereseaza iti pot da toate informatiile de care ai nevoie .
                  Acum am vazut si eu tutorialul de mai sus. Aceiași pasi i-am urmat si eu . Din tutorial lipseste partea unde : dupa ce root at sistemul de pe masina mai ai undeva un program Honda Installer pe care il instalezi . El vine.deja încărcat cu Waze, Spofii, Netflix si inca ceva . Programe care ulterior le instalezi tu dupa bunul plac . Insa nu iti recomand sa le instalezi pe toate sistemul de pe masina avand memoria mica si iti va functiona destul de greoi. Dupa ce vei instala Hondahack si Honda installer pe masina , ca sa iti functioneze waze va trebui sa activezi din meniul hondahack de pe masina optiunea bypass parcking bracke si mai este o optiune cu steering wheel control care si ea trebuie activată ca sa iti mearga . Daca te hotărăști si ai nevoie de ajutor da-mi semn .

                  Comment


                  • Originally posted by DarthMaul40 View Post
                    Head unitul meu nu are Android, dar in cazul tau, cred ca trebuie sa-ti rootezi unitatea, ca sa poti instala google play store, dupa care... liber la orice
                    Uite aici un mic tutorial:
                    Poti instala play store dar nu merge , si nici nu ai nevoie de el. Memoria este si asa mica si omori sistemul.

                    Comment


                    • Pentru cine este interesat aveti aici toate informatiile de care aveti nevoie , cu următoarele completari. Aveti un.tab cu full post - acolo este intreaga poveste. Nu aveti nevoie decat de , hondahack fara alt program. Ca sa va mearga waze tot timpul , tre sa activati optiunea by pass parcking bracke si steerng wheel control. Nu le am cu engleza scrisa 😢 Waze fiind o aplicatie nu va functiona in acelasi timp cu radio-ul mașini ( se reduce muzica un fundal si vorbeste "waze " cum se întâmplă in cazul navigatiei masini . Ori radio ori waze . Daca vrei sa ai si radio si waze , dai waze pe mute . Sau poti instala spotfii si vor functiona ambele in tandem . Cand intra indicatiile waze muzica de pe spotfii isi reduce volumul.
                      https://forum.xda-developers.com/and...-2017-t3621582

                      Comment


                      • Originally posted by Matea Cristian View Post
                        Dar de ce nu iti instalezi waze , spotfii, etc direct pe mașină ?
                        Nu stiu cum pot face asta... poate ma ajutati voi!

                        Comment


                        • [QUOTE=Geo87;586229]Nu stiu cum pot face asta... poate ma ajutati voi.
                          Pai cu te pot ajuta , sau cu ce ? Da mi un numar de watzup sa stiu exact unde nu te descurci. Esti din București ?

                          Comment


                          • Ia uite Darth apropo de H.U. https://www.civicx.com/threads/what-...14492/page-286

                            Comment


                            • E exact cel de la Phoenix audio

                              Comment


                              • Da, vad ca oamenii par multumiti de HU ala. Eu sunt 99% convins

                                Comment

                                Working...
                                X