DARTHMAUL40: '17 Honda Civic Comfort 1.0 VTEC Turbo M/T, White Orchid Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by closchkutza View Post
    Ale mele n-au nici o treaba, nici pst nu zic. Or fi schimbat furnizorul? Nici probleme cu dare nu am, sterg impecabil.
    Dare nu imi lasau, doar ca scartaiau enervant. Primul set de Bosch a obosit deja, dupa mai bine de 20000 km, frecate la greu pe autostrazi

Pe cele originale inca le am in cutie, le tin acolo, just in case

Comment

• Originally posted by DarthMaul40 View Post

Dare nu imi lasau, doar ca scartaiau enervant. Primul set de Bosch a obosit deja, dupa mai bine de 20000 km, frecate la greu pe autostrazi

Pe cele originale inca le am in cutie, le tin acolo, just in case
      si eu le-am pastrat, desi stergeau foarte prost, dar am vazut ca se pot inlocui lamelele. Parca incepuse sa aduca beckxy

Comment

• Niciun repros stergatoarelor, nici nu scartaie si sterg foarte bine.

Comment

• Bun, azi pe autostrada in Ungaria unul era sa ma omoare. E ungur, stie cineva cum pot raporta un incident la politia ungara?
          Am scos filmul. O sa il dau la politie daca e cazul.
          Last edited by DarthMaul40; 19-01-19, 17:15.

Comment

• Cred ca stii unde va ajunge filmuletul imediat ce vei iesi pe usa.....

Comment

• Originally posted by Legionaru' View Post
              Cred ca stii unde va ajunge filmuletul imediat ce vei iesi pe usa.....
              Unde?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Comment

• Cosul pt gunoi!

Comment

• te incurajez sa mergi la politia romana sa depui plangere si o copie - restul e net - si sa anunti protv si digi - poti sa le trimit filmarea prin numarul public de whatsapp.
                  CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

Comment

• Eu locuiesc in Cehia, masina e inmatriculata tot acolo, iar incidentul s-a intamplat in Ungaria, masina cu pricina are numar tot de Ungaria. Ma indoiesc ca Politia romana are treaba aici... Mai degraba cred ca as merge la politia ceha, dar mi-e mai greu sa ma inteleg cu ei.
                    Am pus totusi filmul, dar fara sunet, ca am cam scapat cateva injuraturi: https://youtu.be/eKG0dTBVH10
                    Nebunul apare la 0:56

Comment

• Update - am facut revizia la 29655 Km
                      - am schimbat uleiul (de data asta au pus 0W20 Honda, asa cum le-am cerut)
                      - a fost nevoie sa adauge lichid de racire 200 ml - asta mi se pare ciudat, e normal sa se piarda antigel in timp?
                      - mi-au reparat usita la torpedou (pe care eu am zapacit-o de nu se mai deschidea lin, ci cadea). Nu mi-au cerut nimic pe asta
                      Total, aprox 550 RON

Comment

• Nu se pierde, se evapora. Pana acum la toate masinile am completat cu antigel cel putin odata pe an.

Comment

• Originally posted by closchkutza View Post
                          Nu se pierde, se evapora. Pana acum la toate masinile am completat cu antigel cel putin odata pe an.
                          Merci, m-am linistit

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Comment

• Salutare!
                            N-am mai scris de ceva vreme. Ma apropii de 32000 km si masina mea a avut deja o problema destul de serioasa, cred eu. La relanti sau la accelerari in turatii joase se auzea uneori un cloncanit (cred ca knock ii zice pe engleza). Pe langa asta, am reclamat o vibratie a motorului la relanti. Bun! Ma duc la dealer, ei confirma cloncanitul si vibratia, iar dupa aprox o saptamana imi dau verdictul ca e intinzatorul curelei de distributie. Mi-au inlocuit pe garantie intinzatorul si cureaua de distributie si am plecat in teste. Cloncanitul a disparut complet, insa am o vibratie pe care o simt in volan undeva intre 2700 si 3200 rpm. M-am gandit ca o fi de la roti, dar vibratia apare cam la aceeasi turatie a motorului, indiferent de treapta de viteza, ceea ce ma face sa cred ca nu e de la roti. Vibratia nu e foarte puternica, insa nu cred ca e ok s-o las asa. Voi ce ziceti?

P.S. bineinteles, mi-au inlocuit si uleiul si filtrul de ulei cu ocazia asta, ca nu se pate altfel, avand in vedere faptul ca distributia e scufundata in ulei, inclusiv cureaua.
                            Last edited by DarthMaul40; 17-04-19, 21:18.

Comment

• Curea de distributie si nu numai scufundata in ulei n-am mai auzit! Daca era lant da.
                              Pe loc cu motorul turat in plaja aceea de turatie se simt trepidatii?!
                              Ati intrebat daca intinzatorul buclucas a fost reproiectat sau peste inca 30k va trebui inlocuit din nou?!

Comment

• Originally posted by hondaru View Post
                                Curea de distributie si nu numai scufundata in ulei n-am mai auzit! Daca era lant da.
                                Am auzit cand cautam masina ca asa este la Vitara, distributie pe curea umeda si se schimba la 150 k km.

Comment

Working...
                                X