NIKKON: '17 Honda Civic 1.5 i-VTEC Turbo M/T Sport Plus, Rally Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by dantt View Post
    Eu am preferat sa iau doar Sport pentru ca nu vroiam trapa...Daca luam trapa,nu mai puteam pune portbagaj pe pavilion si cu doi copii...
    Hopaa, dezvolta pls!chiar si cu trapa inchisa nu poti pune bare? De ce, e prea lata?
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • #47
      Originally posted by octi_b View Post
      Hopaa, dezvolta pls!chiar si cu trapa inchisa nu poti pune bare? De ce, e prea lata?
      Da, asa e, la variantele cu trapa nu se pot monta sine pt portbagajul ala. Cred ca latimea trapei e de vina.

      Comment


      • #48
        Da,exact,nu se pot pune bare transversale din pacate.Ma enerveaza chestia asta de nu mai pot,fiindca Sport Plus vine cu cateva chestii in plus fata de varianta sport-sistem keyless si mai multe difuzoare la sistemul audio asa zis premium.Daca nu avea acea trapa,sigur as fi mers pe varianta sport plus.

        Comment


        • #49
          Pe cele cu panorama nu se poate monta bare si pe cele fara panorama nu se poate monta carlig remorcare. Ceva ce a gandit Honda!!! Cu ce?... ca cu capul sigur nu.
          Cine nu crede sa arunce o privire in prospectele de vanzare!!!
          LE: corectez ca carlig de remorcare nu merge doar pe echipariile sport si sport plus, in restul echipariilor merge montat.
          PS: Atentie la sarcina ce o suporta plafonul: 45kg.
          Desi majoritatea barelor suporta 75 kg, plafonul la Civic suporta doar 45kg. Bare nu se pot monta pe:
          1,0 executive,
          1,0 executive premium
          1,5 sport plus
          ar mai fi si nivelul S cu motorul de 1,0 dar nu cred ca merita mentionat, nu cred ca cumpara cineva un civic atat de chel
          kawamoto
          Senior Member
          Last edited by kawamoto; 11-11-17, 12:33.

          Comment


          • #50
            Ma rog,echiparile de faci pomenire nu le gasesti in Ro,sau le gasesti sub o alta denumire.Imi asum faptul ca nu poti pune carlig de remorcare,insa nu si faptul ca nu poti pune bare de acoperis.In momentul de fata nu ar fi singura masina,ar fi a treia,insa nu-mi permit sa gandesc asa...Maine ar putea fi singura,ca asta e,in Romania nu te poti proiecta cu siguranta in viitor din pacate si cu doi copii care-si pot dezvolta diverse pasiuni in timp...In fine,pentru mine ramane una din putinele masini care-ti permit realmente placeri in conducere,la un pret cat se poate de onest.

            Comment


            • #51
              Doar ca intrebare pentru posesor : e mult mai mic porbagajul noului Civic comparativ cu versiunea din 2015 ?
              Anul asta am avut concediu de vreo 10 zile ( 3 adulti plus un copil ) si nu am simtit nevoia unei cutii pe plafon sau altceva ...
              E adevarat ca am facut ceva Tetris prin spate plus anii de training cu jumatatea astfel incat sa nu mai caram jumatate de casa cand plecam undeva

              Comment


              • #52
                Pai versiunea din 2015 cat are portbagajul?
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #53
                  Botz,fara indoiala ca portbagajul e unul bun in limita clasei ei.La varianta Sport,portbagajul are 420l si,ca fapt divers,tot ce am avut cu noi in concediu in Accord 2009 si 468 l portbagajul,a incaput fara probleme si in Civicul asta nou.Problema se pune cand cei mici vor mai creste,eu unul vreau sa tin masina minim 8 ani ca de aia o iau noua,si va trebui un eventual plus de spatiu.In plus de asta,prezenta trapei vine si cu altfel de dezavantajepe langa avantaje,nu numai asta.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Delphi View Post
                    Pai versiunea din 2015 cat are portbagajul?
                    Parca 460-480L deci ceva mai mare. Cand am intrebat ma gandeam ca e portbagaj gen focus/mazda 3 care au in jur de 350L .La genul asta de dimensiuni cateodata cutia de sus pare necesara.
                    Vorbesc de 5D la sedan chiar nu am idee.

                    Comment


                    • #55
                      finally au venit o parte.
                      Click image for larger version

Name:	DSC_2621.jpg
Views:	1
Size:	39.0 KB
ID:	725952Click image for larger version

Name:	DSC_2624.jpg
Views:	2
Size:	39.0 KB
ID:	725953Click image for larger version

Name:	DSC_2623.jpg
Views:	1
Size:	48.1 KB
ID:	725954Click image for larger version

Name:	DSC_2622.jpg
Views:	2
Size:	37.2 KB
ID:	725955
                      CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

                      Comment


                      • #56
                        Si iti schimbi si head-unitul? Sau iti pui o statie separata pentru boxele astea?

                        Comment


                        • #57
                          H.U. nu prea ai cu ce sa-l schimbi.Cel putin deocamdata.Are si climatizarea in meniul ei si alte chestii importante.La ce scrie pe boxe "minim 45 watts rms",ii va trebui amplificator cu siguranta.H unit-ul nu poate mai mult de 15-20 w rms maxim pe canal.

                          Comment


                          • #58
                            Acest amp + o cupla plug & play
                            http://www.be-loud.ro/produse/Amplif...Micro-Fit-4.0/

                            In felul ăsta folosesc cablajul deja existent către difuzoare.

                            Pentru insonorizare optat pentru :
                            20 de foi http://www.be-loud.ro/produse/Insono...-1,8-mm-Folie/
                            Și
                            http://www.be-loud.ro/produse/Insono...ESD-V6BP-BULK/
                            CivicX 1.5T 2017 + VFR 1200F 2015

                            Comment


                            • #59
                              Buretele cofrat unde vrei sa-l pui?Amplificatorul are 4 canale,vrei sa amplici doar boxele din usi cu el?

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by nikkon View Post
                                Acest amp + o cupla plug & play
                                http://www.be-loud.ro/produse/Amplif...Micro-Fit-4.0/

                                In felul ăsta folosesc cablajul deja existent către difuzoare.

                                Pentru insonorizare optat pentru :
                                20 de foi http://www.be-loud.ro/produse/Insono...-1,8-mm-Folie/
                                Și
                                http://www.be-loud.ro/produse/Insono...ESD-V6BP-BULK/
                                Hai sa vad daca am inteles, iei semnalul din head-unitul original, il bagi in ampliful asta si dupa aia iesirile originale catre boxe le conectezi la amplif. Unde o sa il pui, in portbagaj? In cazul asta ar merge orice amplif nu? Are ceva special asta pe care il vrei tu?

                                Comment

                                Working...
                                X