LSDSAD: '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, White Orchid Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by dragostan View Post
    Din pacate cam asta e durata lor de viata. Bosch-urile sunt chiar si mai nasoale si nu cu mult mai iefitne. Varianta cea buna calitate/pret este sa schimbi doar lamelele pt stergatoarele cu care a venit masina, ar trebui sa fie pana in 120-130 lei ambele, la dealer.
    multumesc frumos. habar n aveam ca exista si varianta asta. voi suna maine la dealer.

Comment

• am sunat la catpati si costa 31 euro lamelel stergatoarelor, mult mai ieftin decat ma asteptam doar ca nu le au pe stoc si trebuiesc comandate.
      la asko erau 180 ron stergator dreapta + lamela stanga. n am inteles de ce nu puteai vinde doar lamele.
      pana una alta, avnd in vedere ca voi pleca in concediu o saptamana, mi am cumparat niste petarde la 15 lei :d si sper sa ajunga si lamelele pana ma intorc in tara

Comment

• stergator dreapta + lamela, pt ca foarte probabil, exact ca si la fostul meu civic, diferenta de pret pe dreapta, intre stergator complet si lamela, este de sub 2 euro. pe stanga diferenta intre cele 2 era de vreo 15 euro...
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• am observat la schimbatorul de viteza ca are un mic joc in fatza si n spate (viteza 3 si 4) de cam un cm. nu mi amintesc daca il avea de cand am cumparat o. e normal sa fie asa? voua vi s a intamplat? ma bate gandul sa ma duc intr un showrum sa vad daca e la fel si la o masina noua

Comment

• toate masinile au un joc in schimbator...unele mai mult altele mai putin.

Comment

• astazi mi am pus lamelele de la stergatoare. 140 de lei la carpati motors. sa speram ca vor tine mai mult decat primele

Comment

• nu spera prea tare. nu e vina lor, n-au fost concepute pentru praful si mizeria asta.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• Originally posted by dragostan View Post
                  nu spera prea tare. nu e vina lor, n-au fost concepute pentru praful si mizeria asta.
                  dupa ce m au tinut 6 luni iti dai seama ca nu mai am f multe spreante, dar o urma tot mai exista mecanicul care mi le a schimbat m a si intrebat: "cat te au tinut, un an, doi?" cam asa, dar mai putin ))

as mai avea o intrebare pt posesorii modelului nou. in specificatiile masinii scrie ca are "avertizare lichid parbriz". pe mine nu m a avertizat niciodata in nici un fel. chiar acum vasul este gol si n am niciun avertisment

Comment

• probabil avertizarea este acel moment cand stropesti stropesti si nu iese niminc la mine asa functioneaza avertizarea )

Comment

• verifica mai bine. S-ar putea sa fie doar la cele cu Xenon.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• in specificatii scrie ca ar avea eu pana acum am fost avertizat ca si @umblaretz ))

Comment

• stie cineva la cat trebuie facuta prima revizie? mie dealerul mi a spus ca din 20 in 20k de mio. acum am citit indeva ca uleiul trebuie schimbat din 10 in 10k. problema e ca eu am deja 15k

Comment

• Ce ulei ai pus?

E OK si la 20.000 daca e un ulei bun si nu a trecut deja un an de la revizie.

Eu il schimb la 15.000 (cam atat fac pe an).
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• E prima revizie, nu a schimbat uleiul inca.

lsdsad: la conditiile din romania/oras e recomandat schimb de ulei si filtre la 10k. Limita pentru garantie and stuff e insa tot 20k/1an.
                              ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                              Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                              Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                              Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

Comment

• masina are 8 luni si are 15k de km dintre care vreo 8 facuti afara. teama mea era la garantie dar daa limita e de 20k e ok. oricum intentionam sa fac revizia in septembrie

Comment

Working...
                                X