KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    Horatiu.
    Junior Member

  • Horatiu.
    replied
    Da, aia e masina

    Leave a comment:

  • Jozsi
    Senior Member

  • Jozsi
    replied
    Am ochit astazi o masina frumoasa ca a ta, AR .. EXO, salutari daca ai fost tu!

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    So... masina are 40000 km, nu a mai taiat alimentarea, totul ok. Ca probleme pana acum, a fost chederul de la usa spate care s-a desprins, iar geamul dreapta fata scartaie in draci la deschidere. Consumul afisat este de 7,2. Curand voi pleca cu ea in concediu si voi face aprox 5000 km. Voi reveni cu mai multe dupa.

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    Stiu, dar eu ti-am raspuns serios

    Leave a comment:

  • IepurasulRaz
    Member

  • IepurasulRaz
    replied
    Era doar o gluam intrebarea mea, faceam haz de necaz.

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    Undeva intre 4000 si 5500 rpm.

    Leave a comment:

  • IepurasulRaz
    Member

  • IepurasulRaz
    replied
    La ce turatie ti-a taiat alimentarea ? la 7000 ?

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    Da. Si nu a aparut nicio eroare stocata.

    Leave a comment:

  • ticker
    Administrator

  • ticker
    replied
    Pai cu alimentarea rezolvi simplu... incearca o benzina buna din alta parte. Daca e apa in ea...
    In fine, ti-au pus-o si pe tester sa vada daca au fost erori?

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    Bec aprins in bord , cel de la oglinda ( masinuta aia mica ) pentru schimbarea benzii de circulatie. Se aprinde dupa ploaie sau dupa spalare. La Honda mi-au spus ca in manualul tehnic scrie ca in conditii de ceata sau ploaie s-ar putea sa nu functioneze. Cat despre alimentare mi s-a spus ca e posibil ca masina sa dea rateuri din cauza benzinei de proasta calitate. Ce parere aveti ?

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    E cineva aici care a patit asta ? Sunt foarte curios...

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    E cineva aici care a mai patit asta ? Sunt foarte curios.

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    Am ramas mut cand mi s.au aprins becurile de la sistemul antiderapaj si imi mai si taie din cand in cand cazul. La 20000 de km. Sa fie problema de soft ? A mai patit cineva ?

    Leave a comment:

  • kedavras
    Member

  • kedavras
    replied
    O noua problema aparuta. Am ramas surprins de faptul ca imi taie alimentarea. Masina pur si simplu nu mai accelera si mi s.au aprins sistemele de antiderapaj. Avean pomulet de Craciun in bord. Sa fie de la soft ? Am ramas dezamagit de Honda. La 20000 de km nu ma asteptam la asa ceva. A mai patit cineva ?

    Leave a comment:

  • kawamoto
    Senior Member

  • kawamoto
    replied
    Majoritatea tantalailor de nemti folosesc masina ca un mijloc de transport de la A la B si doar atata. Pt ei e tot una ce baga reprezentanta ca doar ei stiu mai bine. Daca reprezentanta garanteaza ulei de masline e bun si ala daca este unul ieftin bineinteles.
    A mea consuma 0W20 de la o revizie la alta adica 16-17.000 km aprox 500ml. Mai exact de la maxim la jumatate nivel pe joja. Insa Honda accepta ca consum normal pt acest motor 1L/1000km.

    Leave a comment:

Working...
X