KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    ticker
    Administrator

• ticker
    replied
    ce faza - chiar ma gandeam aseara Gabi cand am vazut postul ca e fosta ta masina. Care erau sansele?

@Kedavras - esti fan Harry Potter (Adava Kedavra?) sau vine de altundeva nick-ul?

Sa se bucure ai tai de ea!

Leave a comment:

• harris
    Senior Member

• harris
    replied
    La multi km. impreuna si fara de probleme.

Leave a comment:

• KMR
    Super Moderator

• KMR
    replied
    S-o stăpānești sănătos! Asta a fost mașina mea

http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-Blue-Metallic

Leave a comment:

• PaulCCraciun
    Senior Member

• PaulCCraciun
    replied
    Te invidiez pentru culoarea asta , e cea mai dementiala culoare pe Civic, merge perfect cu formele si accentele negre ale masinii.
    Asa tare iti place masina ca ti-ai bagat picioarele in el de permis ? ) Sa nu pateasca si taica-tau la fel ca e pacat de masina sa stea trasa pe dreapta
    In rest, toate cele bune .

Leave a comment:

• botz
    Senior Member

• botz
    replied
    Sa o stapaniti fara probleme si cu permisele in buzunar !

Leave a comment:

• happa
    Senior Member

• happa
    replied
    S-o stapaniti fericiti si bine ai venit in randul hondarilor...chiar merita

Leave a comment:

• iAmRuSu
    Senior Member

• iAmRuSu
    replied
    Salut,
    La multi km impreuna!

Leave a comment:

• Rumburak
    Senior Member

• Rumburak
    replied
    Chestia cu consumul e pe acolo. Tocmai am verificat brosura Accordului 2003-2008 si acolo, la 2.4 benzina TypeS zice: urban 12.7l/100km, extraurban 6.9l/100km.
    S-aveti parte de masina!

Leave a comment:

• kedavras
    Member

• KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

Va salut dragi forumisti ! Urmaresc acest forum de vreo 4 ani de zile. Anul acesta tata a decis sa isi schimba masina ( VW Passat ) . Nestiind ce sa aleaga intre Mercedes A class , BMW serie 1 , Golf 7 si Mazda 3 , a ales Cvicul ! Stai .... eu l-am ales Practic , decizia a fost a mea dupa luni de zile de cautari. Voiau o masina fiabila si cam atat. Am gasit o masina care avea 2300 de km in Bucuresti , cu un discount consistent. Mi-a placut designul , cat si dotarile masinii. Cat despre sunet , e demential . De fapt , de asta si ramas fara permis 3 luni , ca am adus-o eu de la Bucuresti. Tata nici nu a vazut-o pana nu a ajuns masina la Arad. Ceea ce m-a uimit , a fost consumul. Vreau sa mentionez asta aici , pentru ca sunt sigur ca sunt si altii in dificultatea alegerii unei masini. Vreau sa fie foarte clara o treaba : consumul declarat de Honda e cel mai aproape de realitate decat orice alta marca pe care am condus-o ! Consumul pe bord arata 7.4 , majoritatea kilometrilor fiind facuti in oras ( Arad ). La mers moderat , motorul neruland sub 2500 de turatii. Pana acum toate bune si frumoase , mai putin bateria care e posibil sa fi fost schimbata sau a fost lasata pe masina peste iarna ( masina nefiind folosita ) care s-a schimbat pe garantie. Masina are pachet ADAS , winter ( cred ) , alarma viper. M-am indragostit de masina asta. As vrea si eu sa-mi cumpar un civic anul viitor(modelul anterior), daca voi avea suficienti bani si am cateva nelamuriri. Sper sa ma puteti ajuta voi. Numa' bine !
    Attached Files
Working...
X