KEDAVRAS: '15 Honda Civic 5D 1.8 i-VETC Sport M/T, Brilliant Sporty Blue

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    Iorga
    Senior Member

• Iorga
    replied
    Nici a mea nu consuma, a fost in posesiia unei femei pana la 80k, care ciine stie cum a folosit-o, apoii a unui tip care o folosea in weekend pana la 124k cand am luat-o eu. A mers doar cu 5w-30, marca la tantalaii astiia de nemti nu conteaza, eu, mai tantalau am pus un liqui moly care nu e fullsintetic.....

Leave a comment:

• kedavras
    Member

• kedavras
    replied
    Care sa fie problema ?

Leave a comment:

• mariod13
    Member

• mariod13
    replied
    A mea nu consuma deloc.
    5d 2010, 1.8.
    Ulei Honda 0w20.
    Si vede des ture multe.
    mariod13
    Member
    Last edited by mariod13; 19-12-16, 13:19.

Leave a comment:

• kedavras
    Member

• kedavras
    replied
    Salutari baietii. As vrea sa stiu de alti posesori de 1.8 daca va consuma masina ulei. Stiu ca Hondele in general papa ulei. Tata a completat la aprox 6-7k km dupa revizie un litru de ulei. Nu merge cu ea foarte turata, doar foarte rar. Doar la mine vede redline masina, iar eu o conduc foarte rar. Masina are 11-12 k km. Are 0w20 .Nu stia tata ce ulei i.au pus aia si era inchis peste tot de 1 decembrie, asa ca s.a completat cu 5w30.

Leave a comment:

• Den1GRator
    Senior Member

• Den1GRator
    replied
    A dat-o deja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Leave a comment:

• KMR
    Super Moderator

• KMR
    replied
    Da.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Leave a comment:

• octi_b
    Senior Member

• octi_b
    replied
    O vinde w33bbo?

Leave a comment:

• KMR
    Super Moderator

• KMR
    replied
    Dacă mai e mașina asta de vânzare, ia banii si mergeți să o cumpărați. https://www.olx.ro/i2/oferta/honda-c...7-ID6VEy6.html

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Leave a comment:

• kedavras
    Member

• kedavras
    replied
    Eeeeh , ne.a dat teapa neamtul. A vandut masina. Noroc ca am sunat inainte sa plecam. Dar am gasit un civic sedan cu 220.000 km la Ploiesti don 2008 la 5200 de euro pe autovit. As vrea o parere vis avis de numarul km. Credeti ca e cam mult ? Mie mi se par acceptabili in conditiile in care masina a facut naveta Bucuresti - Ploiesti.

Leave a comment:

• kedavras
    Member

• kedavras
    replied
    Multumesc . Maine seara plec in Germania sa cumpar un civic pentru un prieten. Ce am observat , e ca Hondele au devalorizare mai mica decat golfurile si alte masini din clasa asta. Pentru mine asta e bine in aceeasi masura in care e si rau . In jur de 8000 de euro o masina pana in 100.000 km cu motorizarea 1.8 si ceva dotari.

Leave a comment:

• mcb
    Senior Member

• mcb
    replied
    Cea mai frumoasa culoare pentru modelul asta in opinia mea. Multi km fara probleme!

Leave a comment:

• PaulCCraciun
    Senior Member

• PaulCCraciun
    replied
    @botz, albastrul asta e motivul pentru care m-am indragostit intial de Civic dupa ce vazusem ceva poze din intamplare pe net Si pe alb e frumoasa foc dar albastrul mi-a ramas la inima iar combinatia cu jantele negre e sublima.

Leave a comment:

• botz
    Senior Member

• botz
    replied
    Salut ! De cazut sigur mai cade ca doar apare noul model in primavara iar de obicei la lichidari de stocuri mai apar si ceva reduceri de pret ( vezi sedanul acum).Sau cine stie poate gasesti un "second" de maxim 1 an ...
    Paul deja alta culoare ? . Stii ca arata bine si pe non-culoare . Prima data am facut test drive fix pe culoarea asta la Asko si dupa ce am coborat din masina i-am propus sa o vanda .Si uite asa mi-am luat tot alba .
    Dupa o vreme te obisnuiesti .....

Leave a comment:

• ticker
    Administrator

• ticker
    replied
    Nu chiar, ca eu am citit toata seria si's mai batran ca tine.

Leave a comment:

• kedavras
    Member

• kedavras
    replied
    Nu , nu sunt fan Harry Potter. Nu cred ca era Harry Potter cand foloseam eu nick name-ul asta. Multumesc pentru urarile de bine. Cat despre tine , KMR , am citit inainte sa imi dai mesaj despre masina si erau toate indiciile ca a fost a ta. Ai configurat-o genial ce sa zic ... mi-as dori sa pice pretul putin la anul sau peste doi ani sa-mi iau si eu una configurata asa. Daca nu vechiul civic anul viitor ( sper ). As fi vrut automata pentru tata , ca nu e cel mai stralucit sofer. E obisnuit cu cuplul de diesel. Eu cu redline

Leave a comment:

Working...
X