TUPAC4U: '12 Honda Civic 2.2 i-DTEC M/T EX GT, Alabaster Silver Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• TUPAC4U: '12 Honda Civic 2.2 i-DTEC M/T EX GT, Alabaster Silver Metallic

Salut, ca si Jack de altfel ) dupa o lunga pauza pe acest forum revin cu masina pe care mi-o doream de foarta multa vreme

Masina avea cand am cumparat-o 55k km ,o am de 2-3 saptamani,am facut in jur de 4000-4500 km si sunt foarte multumit.
    Deocamdata jantele sunt pe 16 ca...cele "Hydrogen" le-a facut disparute fostul proprietar....de motor nu am nimic de spus exact cum ma asteptam,foarte sportiv si economic, nu chiar in acelas timp dar in modul eco imi place foarte mult ce usor accelereaza pilotul
    Masina prezinta mici defecte vizuale(o infundatura mica usa dreapta fata,usa dreapta fata zgariata cu cheia,nu foarte adanc dar tot trebuie creion de vopsea+polish,si stalpul stanga fata zgariat adanc de ceva ce a cazut dar nu este infundat deci se rezolva ) pe care o sa le rezolv cat de curand!!
    Sonorizarea este maxima!!chiar daca e ceva in usa din dreapta si bazaie cand dau bassul la maxim si nu inteleg ce...

poze deocamdata am decat cele de le-a pus vanzatorul in momentul in care era pe autovit

sa imi lasati si mie un sfat unde ar trebuii sa fac reviziile ,care service Honda e cel mai de incredere..? (Ploiesti+Bucuresti) ...asko1 -2 ,pipera sau autoklass ploiesti..
    Vreau neaparat sa ii fac revizia si sa verific tot la ea ,am avut treaba dar timp si pentru ea tot imi fac pentru ca repet este masina ce mi-o doream de foarte multa vreme si sunt uber incantat si multumit!!

Sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Sa te bucuri de ea si la multi km. fara probleme.

Comment

foarte frumoasa
        sa-ti traiasca, o sa te incante masina!

Comment

Să o stăpânești sănătos. Personal recomand Asko (cel de pe centură).
          Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

Comment

Ce-ti veni cu Autoklass Ploiesti? Vrei sa spele pe jos cu tine vreun guvide cu aere? Asko si stii o treaba.
            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

Comment

Multi kilometri fara incidente.

Comment

trebuie sa cumpar jante de vara si nu stiu ce sa zic de 9J eu consider ca e mare,atinge ceva pe spate daca pun 9j? stie cineva? am gasit o pereche staggered 8x18 fata si 9x18 pe spate.

Comment

Recent am achizitionat jante de mazda RX8 si se potrivesc de minune,dar au cauciucurile 215, eu cred ca ar trebuii 225 sau 235 deoarece buza jantelor nu este protejata de marginea cauciucurilor ,ar atinge daca pun 225 sau 235? sau cat merge maxim fara sa imi atinga?? jantele sunt 18"x8j,Va multumesc mult!

Am facut revizia "mare" si am schimbat placutele de frana la Asko Chiajna!!super baietii de acolo,recomand!
                  tupac4u
                  Junior Member
                  Last edited by tupac4u; 07-04-15, 01:31. Reason: :)

Comment

Jantele au fost indreptate,sablate vopsite "powder coat" intr-o culoare electrica cauciucuri 225/40/18 ! )) dar vreau sa vopsesc si etrierii...are cineva ceva cunostinte mecanice in privinta asta? ii pot da jos singur? sau e nevoie de service ? au ceva senzori ce pot fii topiti?

L.E. :Zilele astea urmeaza macar o poza cu jantele!

Comment

Ca să vopsești etrierii, nu ai nevoie de cunoștințe mecanice și nici de vre-o facultate să îi dai jos... Eventual vorbește cu Gigel, el sigur a mai facut-o

Comment

Deci am dat la Ej2 etrierii jos dar la asta fiind noua cu senzori si cacaturi imi era sa nu stric ceva...

Comment

Originally posted by tupac4u View Post
                          Deci am dat la Ej2 etrierii jos dar la asta fiind noua cu senzori si cacaturi imi era sa nu stric ceva...
                          Bravo, dau o bere

Comment

Felicitari! sa o stapanesti sanatos !
                            Honda - The Power Of Dreams

Comment

ce uameni )) stie ma cineva daca stric ceva? sau merg pur si simplu dati jos?))) ca sincer nu am chef sa dau "cativa suti" de euro sa schimbi niste senzori

Multam Takashy

Comment

Working...
                              X