DFA1: '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• DFA1: '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Polished Metal Metallic

De astăzi sunt oficial posesorul mașinuței din titlu. A fost dragoste la prima cheie Ne-am īmprietenit puțin pe autostradă și momentan ne destăinuim secretele unuia altuia.

Mulțumesc echipei Asko, īn special lui Bogdan Petre pentru pasiunea de a vinde Honda și de a face clienți fericiți, ca mine
    Last edited by DFA1; 12-03-14, 21:30.
    '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Polished Metal Metallic

Sa ai noroc de ea!

Ce echipare e?
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Felicitari! Sa te poarte sanatos!
      Poze?!
      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

Mulțumesc! Am ales echiparea sport. Cāt despre poze, urmează, am ajuns cu ea tārziu acasă, a durat mult la CASCO.

Comment

Acum știți și cu cine vă īntālniți prin trafic

Comment

O sa te recunoastem dupa numaul de la masina
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Sa o alergi sanatos si fara probleme! Multa bafta!
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Bine ai venit printre noi! S-o alergi cu placere si fara probleme...

Comment

Noutăți:
                  Mașinuța merge perfect, scoate un consum neașteptat de bun pentru cum merg cu ea, a căpătat și botezul(Ryuu - n.r. spiritul dragonului) i-am luat huse să fie mai ferit de evenimente īnăuntru. Problema e cu evenimentele afară.
                  Mi-a sărit o pietricică īn parbriz și mi l-a ciobit(aprox. 1 cm diametru). Nu e spart, dar mi-e frică să nu se extindă. Am īnțeles că există service-uri care sunt specializate pe 'reparat' parbrize, astfel īncāt să nu devină crăpătură ciupitura. Aveți vreo recomandare īn București unde l-aș putea face? Eventual cineva de pe forum? Pe la cāt m-ar ajunge afacerea asta?

Mulțumesc mult de ajutor.

Comment

Pe Virtutii: http://www.expertdetailing.ro/ro/64_29_index.php

Fac treaba buna, baietii. Nu cred ca este mai mult de 30 ron. Du-te insa cat mai repede pana nu se intinde crapatura mai mult!
                    Honda Accord 2.4 i-Vtec A/T White Pearl

Comment

S-o alergi cu placere si fara evenimente! Sper ca ghinionul cu parbrizul sa fie ultimul eveniment neplacut!

Comment

Originally posted by serbanra View Post
                        Pe Virtutii: http://www.expertdetailing.ro/ro/64_29_index.php

Fac treaba buna, baietii. Nu cred ca este mai mult de 30 ron. Du-te insa cat mai repede pana nu se intinde crapatura mai mult!
                        Merci frumos. Īntre timp am căutat pe net despre ei, am găsit asta: http://www.alinpopescu.eu/blog/exper...are-pacaleala/ . Articolul e mai vechi, să-mi mai fac griji sau 'bad habits die hard' ?

Comment

Pānă la urmă am fost la ei, am reparat parbrizul, sper să mă țină. M-am dus cam la final de program dar s-au īndurat de mine și m-au preluat, iar pentru asta jos pălăria. Operațiunea a durat pānă īn 20 de minute, s-a lucrat finuț. Vedem evoluția īn timp. Sper să nu īmi mai dea emoții.

Mulțumesc Șerban pentru recomandare(dar să știi că prețul e ceva mai mare).

Comment

Originally posted by DFA1 View Post
                            Mulțumesc Șerban pentru recomandare(dar să știi că prețul e ceva mai mare).
                            Nu ai pentru ce! Lucreaza bine, altfel nu i-as fi recomandat. Tot la ei poti sa-ti pui si folii pe geamuri.
                            Honda Accord 2.4 i-Vtec A/T White Pearl

Comment

De paștele ăsta am condus puțin Clio-ul tatălui meu. După ce am revenit la Ryuu(n.r. dragon spirit, v-am zis că așa-l cheamă nu?! ), am sesizat cu adevărat senzațiile care ți le dă mașinuța asta. Nu zic că ar fi de aruncat Clio, dar parcă nu am plăcerea de a conduce așa cum o am īn Civic.

p.s. Am descoperit că avem borduri mari īn București, fără īnsă a le īncerca :P

Comment

Working...
                              X