DFA1: '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Clio vs. Civic e ca un cutit de restaurant care nu taie deloc pe langa o sabie ninja. Am mers cu un Symbol si nu mi'a venit sa cred cat de total rupt de realitate poti fi: directie cu feedback zero si suspensie ca o pufarina. E alta filozofie, cu alt target.
    sigpic

    HONDA - THE POWER OF DREAMS
    Honda Civic Type-R FN2

    Comment


    • #17
      Originally posted by strumfuadi View Post
      Clio vs. Civic e ca un cutit de restaurant care nu taie deloc pe langa o sabie ninja. Am mers cu un Symbol si nu mi'a venit sa cred cat de total rupt de realitate poti fi: directie cu feedback zero si suspensie ca o pufarina. E alta filozofie, cu alt target.
      Mi-a placut comparatia cu pufarina ...respect!

      Comment


      • #18
        O mică oprire pe drum, se uită furios la mine Ryuu, nu prea-i plac opririle
        '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Polished Metal Metallic

        Comment


        • #19
          O alegere superba, s-o stapanesti sanatos ! Imi place chestia cu Ryuu, ar merge si un simbol, ceva !
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gāndiţi pentru voi īnşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Cānd rămāi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui pānă la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să īţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gāndeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • #20
            Frumoasa tare.... sa o conduci sanatos si fara probleme !!!
            "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

            The Power of Dreams

            Comment


            • #21
              daca era curata ar fi fost "si mai" superba.:-)
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment


              • #22
                Salut. Sunt nou pe aici. Am condus recent un civic 1.8 si m-am cam indragostit. Ma puteti ajuta cu sfaturi pentru achizitie, pasi si posibile marje de discount pentru Bucuresti. Multumesc

                Comment


                • #23
                  Mulțumesc de urări. Era și el de pe drum, nu era din parcare :P Cāt despre un simbol legat de Ryuu, mă voi gāndi, mulțam de idee

                  Legat de achiziție, īn București sunt 3 dealeri, Asko, Honda Nord și Carpați. Cei de pe forum au avut experiențe īmpărțițe, eu unul am fost la Asko și sunt mulțumit de cum s-au comportat și de prețul de achiziție. Recomand să te īnscrii la un drive test și vei primi pe loc prezentarea mașinii, demonstrație live cu ce poate cu tine la volan și detalii despre achiziție.
                  '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Polished Metal Metallic

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by motoras View Post
                    Salut. Sunt nou pe aici. Am condus recent un civic 1.8 si m-am cam indragostit. Ma puteti ajuta cu sfaturi pentru achizitie, pasi si posibile marje de discount pentru Bucuresti. Multumesc
                    Fa o vizita la Carpati Motors, Honda Nord, si Asko. Concepe un mail, si "cc" la toti trei. Apoi vezi care iti prezinta cea mai buna oferta. Pentru mai multe detalii, daca esti interesat, astept mesaj pe privat.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by 788 View Post
                      Fa o vizita la Carpati Motors, Honda Nord, si Asko. Concepe un mail, si "cc" la toti trei. Apoi vezi care iti prezinta cea mai buna oferta. Pentru mai multe detalii, daca esti interesat, astept mesaj pe privat.
                      Multumesc mult

                      Comment


                      • #26
                        Pe unde vă spălați mașinuța īn zona Drumul Taberei? Mie mi-e frică să o duc la spălătorie ca să nu-i sară vopseaua, pānă acum am spălat-o doar eu.
                        '13 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Polished Metal Metallic

                        Comment


                        • #27
                          La cat ploua poti sa o consideri spalata )

                          Comment


                          • #28
                            la afi in parcarea subterana, sunt buni.
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • #29
                              Oriunde o speli, daca o stergi cu carpa dupa, s-a terminat. Panza de paianjen la ea acasa.

                              Comment


                              • #30
                                Păi și cu ce s-o ștergi? Sau cum o usuci?

                                Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X