MIHAIL: '11 Honda Civic 5D 1.8 GT M/T, Crystal Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    avand in vedere cum se misca posta si curierii in perioada asta, cam tot acolo iti ajunge...
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #32
      Oglinda e retezată din uşă? Dacă da, într-adevăr se schimbă doar cu totul.
      Te poţi lămuri aici cum e construită: http://www.lingshondaparts.com/honda...block_03=16634
      Dar restul oglinzii cum e? Carcasele de plastic, sticla, semnalizatorul?
      Nu lăsa la service oglinda veche, îţi poţi recupera o parte din bani vânzând ce mai ai întreg pe ea (semnalizatorul şi sticla sunt destul de căutate).
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • #33
        Buna intrebare!

        daca am inteles eu bine, la banii aia e fara semnalizator, carcasa, modul de pliere si oglinda cu dezaburire.

        Astea ar fi transplantate de la oglinda veche...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Teoretic pe codul ăla e toată șandramaua. Și ar fi și cazul să fie, la banii ăștia.
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • #35
            Din ce vad pe Honda EPC din Rusia e ansamblul complet, fara:

            - prindere interna usa (asta nu ar trebui decat daca e rupta si nu cred)
            - semnalizare LED (din ce zice Mihail doar trebuie transplantata)
            - capac vopsit (teoretic asta e si el transplantabil, mai ales daca nu e spart sau zgarat)

            http://honda-europe.epcdata.ru/civic...stery/B__4300/

            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Corect, corect! Aveam amintiri greşite.
              Plus că eram pe telefon, iar link-ul spre lings nu funcţionează decât pe desktop.
              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

              Comment


              • #37
                oglinda si suportul de pe masina arata ca in fotografiile din album. eu nu stiu daca acel element argintiu se mai poate lipi de ceea ce a ramas pe masina.daca da nu am nevoie decat de cablu sau in cel mai rau caz de tot sistemul ( nr 8, 9 din schema)
                ps. nu reusesc sa pun linkurile de la fotografiile din albumul ,,oglinda dreapta. poate ma ajuta cineva
                HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                Comment


                • #38
                  Noo, dar a fost lovitură serioasă acolo, e retezat "axul" oglinzii, care leagă suportul metalic rămas pe portieră de corpul oglinzii. Nu e o piesă separată, e o "extensie" a suportului sau a corpului de oglindă (nu mai ştiu exact, deşi am făcut bucăţi şi înapoi o oglindă de vreo 3 ori...). Pe acest ax e făcută capsularea. Verdict... crimă (la bani). Trebuie să schimbi toată oglinda plus carcasa, nu îmi dau seama din poză dacă şi semnalizatorul.
                  Oricum, păstrează restul de oglindă. Motoraşul care pliază oglinda e bun (nu e la vedere, dar se poate extrage), nu ştii cât am umblat să găsesc unul compatibil...
                  '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                  Comment


                  • #39
                    pai atunci sa ma bucur de sarbatori si in ianuarie voi achizitiona ceea ce am nevoie. semnalizatorul nu are nimic, geamul oglinzii la fel ,carcasa voi incerca sa o salvez. sa-mi fie invatatura de minte si sa nu mai las masina noaptea in fata blocului. sa o bag in garaj. multumesc mult tuturor pentru sfaturi si va doresc Sarbatori fericite, un an nou cu multe impliniri, bucurii si fara evenimente rutiere.
                    HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                    Comment


                    • #40
                      Exact asa am gasit-o si eu la FN2... Trebuie schimbata.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • #41
                        cred ca iti trebuie si carcasa... de reparat mai greu (dar nu imposibil).

                        cand vorbesti cu cei de la e-piesa cere-le un pret si pentru capac.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Dupa lungi cautari, emailuri si telefoane am gasit pe cineva disponibil sa-mi aduca doar partile oglinzii de care aveam nevoie: reprezentanta Honda din Brasov - Radacini motors. In oferta initiala preturile erau urmatoarele: ansamblul oglinda-1148 ron; capac oglinda-177 ron; manopera-165 ron; total - 1490ron
                          Astazi m-am deplasat frumusel la reprezentanta ( erau -20 grade dimineata la 9.30) si mi-au montat oglinda. Preturi finale: ansamblu oglinda-810,26 ron; capac - 173,72 ron;manopera - 140,40. Total - 1104,58 ron .Habar n-am ( nu am intrebat) de ce ansamblul oglinda a fost cu aproape 350 ron mai putin. Cert este ca piesa era adusa din Austria de la un dealer Honda europa ( asta am vazut pe cutia cu care au ajuns piesele la reprezentanta). Final fericit- am oglinda si m-a costat mai putin decat ma asteptasem. PS Cei de la reprezentanta Honda Pitesti imi cerusera in decembrie 1650 ron tot ansamblul, fara manopera
                          HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                          Comment


                          • #43
                            Ehei ... vad ca trecut ceva timp de cand n-am mai postat pe aici. Intre timp masina a ajuns pe la 70000 km si incepand de astazi si-a gasit alt proprietar . Din Bucuresti. O sa ne revedem cat de curand ( in functie de cat de repede imi aduce Asko masina si cat dureaza formalitatile ) . De aceea aceasta sectiune dedicata masinii mele poate fi inchisa
                            HONDA Civic 5D 1.5T , Sport M/T, Sonic grey 2017 , Ex HONDA Civic 5D 1.5T , Sport Navi M/T, Lunar silver 2017 , Ex Honda Civic 1.8 GT 2011 Black , ex Peugeot 207 1.4 HDI 2007 yellow lacerta

                            Comment


                            • #44
                              Te asteptam cu noua Honda!
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X