LAI: '07 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Concluzie: am sunat la baietii de la coastadeest, am facut comanda si programare pentru montare placute (Textar). Sambata le-am montat. Multumit

    Era totusi sa busesc masina prin service: am uitat ca dupa ce se monteaza placutele trebuie apasata pedala de frana de cateva ori pana se "amorseaza?!" si era cat pe ce sa intru intr-un perete (prima oara cand am apasat pe pedala s-a dus la fund, fara sa si franeze )

    Comment


    • #62
      Cat au fost placutele si manopera? Ei nu au facut test de frane dupa ce au montat placutele?
      masson
      Senior Member
      Last edited by masson; 17-12-12, 11:19.
      '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

      Comment


      • #63
        Placutele au fost vreo 180 RON si manopera inca 60. Nu au facut test dupa aia. Ar fi trebuit?

        Comment


        • #64
          Eu asa zic, testul trebuia facut. Eu am inlocuit franele (discuri, placute si lichid) vineri la ASKO, iar la final s-a facut test de frane si am iesit si pe sosea sa vad ca totul e in regula.
          '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

          Comment


          • #65
            Pai cred ca e o diferenta intre a inlocui doar placutele si a inlocui placute+discuri+lichid.

            Comment


            • #66
              Intotdeauna se face test inainte de a pleca cu masina, dupa ce schimbi placutele de frana. Mai mult, intr-un service nu are voie clientul sa faca manevre cu masina.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #67
                Oooops?

                Comment


                • #68
                  da, ar fi cam trebuit.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    DOC +1. Asta am vrut si eu sa spun legat de manevrele in service
                    '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

                    Comment


                    • #70
                      Intr-o lume perfect (probabil nu la noi in tara ) nu s-ar fi intamplat toate astea. Despre testul de frana nu stiu ce sa zic (am mai schimbat placute de frana si nu tin minte sa se fi facut vreodata test - inclusiv la reprezentante). Iar manevre cu masina am facut prin mai toate service-urile pe unde am fost, incluvis, iarasi, reprezentante (Suzuki, Mazda, etc).
                      In orice caz, eu sunt multumit de placute ca par a fi ok si de cheltuiala pentru ca a fost pe jumatate fata de cat ar fi costat la Honda. Mentalitate neaosa.

                      Comment


                      • #71
                        Am avut niste probleme cu aeroterma (vibra, troncanea, etc). Motivul:
                        Click image for larger version

Name:	2014-11-05 13.06.32.jpg
Views:	1
Size:	36.1 KB
ID:	719011

                        Comment


                        • #72
                          Ce e aia, tarantula ?

                          Comment


                          • #73
                            Nu, un soricel. Deshidratat. Cred ca era acolo de ceva timp. Partea buna, daca exista asa ceva, e ca nu a mirosit prin masina.

                            Comment


                            • #74
                              Un soarece kamikaze... E greu de ajuns la aeroterma (mult de demontat)?
                              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                              Comment


                              • #75
                                Nu știu cāt de greu e, dar e cy siguranță scump: 400 lei la Carpați

                                Comment

                                Working...
                                X