UNIXRO: '11 Honda Civic GT 1.8 M/T, Crystal Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si uite asa incep usor usor problemele cu pedala de ambreiaj, probabil de la combinatie talpa adidasi + pedala uda azi imi tot ramanea blocata pedala la ambreiere de mergeam tot in hop-uri, testata cu mana se simtea punctu desi era scoasa din viteza si un pic de agatat + un usor scartait (asa ca de cauciuc ).

    Tot azi m-am plimbat si cu un golf si era atat de moale suspensia comparativ cu Civicu...

    Comment


    • #32
      trist...
      sigpic

      Comment


      • #33
        Asa-i si nici n-am decat 3000km , dar o mai las un pic cred totusi ca-i o combinatie (speranta moare ultima )

        Comment


        • #34
          Vezi cu presiunea anvelopelor la Civic. Din cate retin eu, e recomandat (cel putin la i-ctdi) 2.4 parca. Eu le tin la 2.2 fata si 2.1 spate. Nu se simt asa rau gropile cu anvelopele de iarna. Cu PS3-urile de vara e mult mai rigida la 2.2 pe fata, dar macar sunt alte bucurii cu anvelopele alea :P
          ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

          Comment


          • #35
            Am de 16 de iarna ca daca erau de 17 era jale presiunea e de 2.3(sau asa tin minte ca mi-au zis baietii de la asko ca au pus ) sau era odata... oricum nu se compara.

            Comment


            • #36
              Eu am pe 17 si vara si iarna. Am grija la bucatile de gheata de pe drum,atat. Nu am avut probleme in 3 ierni cu ele.
              ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

              Comment


              • #37
                Nu e vorba de probleme, doar de confort, dar asta e sportivitatea se plateste, nu poti sa le ai chiar pe toate

                Comment


                • #38
                  eu tot pe 16 am si pe fata si le tin la 1.9, spate 1.9 -1.8 depinde ce car in porpagaj si la mine a facut pedela de ambreiaj urat dar i-am dat cu ceva unsoare pe acolo si i-a trecut supararea . oricum repet trist prob de genu la km astia... se cam duce faimoasa fiabilitate honda
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    La mine cu ambreiaju e o combinatie nefericita intre talpa adidasi+pedala +apa (am mai testat acum la intoarcere) in rest ca scartaie un pic fix pix pe muzica nu se aude, plus ca frana momentan face mai urat deci sa zicem ca nu-s probleme inca. Oricum nu sunt carcotas si pana acum sunt foarte multumit de ea.
                    La tine 1.9 mi se pare mult prea putin, creste si consumul si mai fortezi si directia inutil, dar pe de alta parte ai castig la confort.

                    Comment


                    • #40
                      parca ma aud pe mine cand e masina noua stai linistit si asteapta sa treaca nebunia asta de afara inainte sa te panichezi. plus de asta, ai 3 ani garantie, deci...enjoy your car
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                      Comment


                      • #41
                        Nu ma panichez prea tare, dar na mai scriu si eu un gand 2, asa sa ma integrez mai bine pe aici Cand se face mai cald dau o fuga si pe la intalniri si poate pana atunci imi raspunde si Doc sa-mi zica daca mai are suporti co hondafan

                        Comment


                        • #42
                          directia nu o fortezi pt ca ajunge mai putine socuri in ea... si consumul cat poate sa creasca max 1l
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Pe 17 e recomandat la dimensiunea standard 2.06 , eu pun cam 2. e cel mai ok.
                            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                            Comment


                            • #44
                              Deci e clar oficial am prima problema cu masina Schimbat azi si adidasii cu unii cu talpa perfect plata, pedala tot asa face. Am descoperit si cand face si anume cand e inghetata masina dupa ce se mai incalzeste isi revine (km pe bord 3100 si -12 grade afara )

                              Comment


                              • #45
                                Presiunea in roti fie pe spate sau pe fata si la 16 si la 17 trebuie sa fie 2,1 uitate pe stalpul masinii sau pe prga jos si ai sa vezi e un abtibild mare acolo cu presiunea recomandata.
                                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                                Comment

                                Working...
                                X