UNIXRO: '11 Honda Civic GT 1.8 M/T, Crystal Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Un mic update, am luat masina din service, pare ok pana acum (schimbat sincron 1-2 si pinion treapta 2). Am uitat sa intreb cat ar fost totul daca nu era pe garantie

Comment

Pff anul 5 aproape se duce, cum s-a dus si bateria, schimbat cu un Banner Powerbull p4523 (215 Ron). Aparent are 390A(original 420A) la cold start nu 360A cat era pe modelul vechi. Initial voiam Tornada Asia dar aparent vanzatorul a recomandat Banner sau Exide, desi Rombat-ul era ceva mai scump.
      Recent am facut un upgrade si la faza scurta Nightbreaker Unlimited. Mare inventie becurile astea. Daca ma tin si macar un an ma declar fericit. Chiar imi pare rau ca n-am facut schimbul mai repede.
      Ieri am facut si un schimb de discuri si placute pe spate (am pus Ate la 56k), nu as putea spune daca se comporta mai bine sau nu. Partea buna ca am schimbat si lichidul de frana si ambreiaj cu Motul 660, iar acum tine ambreiajul un pic mai sus ceea ce e un lucru bun pentru mine, incepuse sa agate un pic, aparent nu decupla foarte bine ambreiajul, desi aveam grija sa calc pedala. So overall happy.

Comment

Pe mine m-au tinut un an jumate. Mare bucurie pt mine nu au fost...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Se poate inchide, am vandut masina.

Comment

Working...
          X