CHETZ: '07 Honda Civic 1.8 i-VTEC Sport, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CHETZ: '07 Honda Civic 1.8 i-VTEC Sport, Nighthawk Black

    Salut,

    Sunt nou pe ferum si de 3-4 luni am achizitonat masina din title
    Sunt super multumit de masina cu exceptia unor mici minusuri ...
    Am luat masina la 65 000 km si acum dupa ce am parcurs aproape 10 000km a venit timpul pt revizie ... ma poate ajuta cineva cu un service ok ? eventual daca aveti idee cam cat o sa ma coste ...
    Tocmai am facut RAR ul ca a expirat dupa 2 ani si singurele probleme pare sa fie cu placutele de frana de pe spate care trebuiesc schimbate si o bucsa la amortizorul de pe dreapta fata (piesa pe care o am)

    multumesc pt raspunsuri :P

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos!

    Cauta pe forum si vei gasi raspunsuri la foarte multe din intrebarile pe care le ai in acest moment.
    Ca prima idee, sunt 2 dealeri Honda in Bucuresti - Asko International si Carpati Motors, pregatiti special pentru Honda. Pareri pro si contra despre ei si nu numai - pe forum. Pe langa acestia, mai gasesti o sumedenie de service-uri mai mult sau mai putin cunoscute.
    Optiunea este a ta si numai a ta in ceea ce priveste alegerea pieselor si a locului unde iti vei repara/face revizie/upgrade/etc masina.
    Spor la citit!
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #3
      sa ai noroc de ea! ce echipare si culoare are?
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Salut,

        Scuze ca scriu cu intarziere (de aproape 2 luni ) masina e: 07 Honda Civic 1.8 i-VTEC A/ T, black.
        Mai nou de 2-3 saptamani am o problema la casetofon si anume: cand il folosesc pe cd dupa o perioada (destul de random ) imi sare pe radio FM pe frecventa 105.30 si nu mai pot schimba frecventa pe FM. daca schimb pe AM pot modifica frecventa fara probleme si pot sa schimb si pe cd si merge o perioada pana imi sare iar pe FM aceeasi frecventa 105.30.
        De fiecare data cand folosesc masina incerc sa vad daca merge sa schimb frecventa pe FM si cateodata merge ca si cum nu ar avea nici un fel de problema.
        A mai avut cineva problema asta ?

        thx

        Comment


        • #5
          Da, eu. Au incercat cei de la Mara motors si o resoftare a unitatii si degeaba. Rezolvarea a fost inlocuirea unitatii dar sigur nu vrei sa faci asta, costa 1500 de euro parca.
          Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
          sigpic
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

          Comment


          • #6
            Mda imi era frica de asta ... desi speram sa fie un contact pocnit pe undeva pt ca sunt perioade cand merge fara nici un fel de problema
            Da nu prea as vrea sa dau 1500e, si resoftarea nu pare sa fie o solutie. Dar aparent e singura din ce imi zici.
            Ms de raspuns.

            Comment


            • #7
              Cand isi revenea foloseam doar posturile din memorie, nu ii mai dadeam search. Mai nasol e cand pleci din oras si trebuie sa cauti posturi.
              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
              sigpic
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

              Comment


              • #8
                bgdsta nu cumva pe postul respectiv iti apare si un text cu alarma? daca e idiotii respectiv emit pe frecventa de urgenta si radio sare pe el, e pe undeva prin carte cum poti opri functia.

                Comment


                • #9
                  Acu' te-am vazut...s-o stapanesti sanatos !
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #10
                    nu, mie mi se bloca pe radio news parca, oricum un post infect. Cred ca cel mai bine cauti din dezmembrari o unitate.
                    Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                    sigpic
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by chetz View Post
                      Salut,

                      Scuze ca scriu cu intarziere (de aproape 2 luni ) masina e: 07 Honda Civic 1.8 i-VTEC A/ T, black.
                      Mai nou de 2-3 saptamani am o problema la casetofon si anume: cand il folosesc pe cd dupa o perioada (destul de random ) imi sare pe radio FM pe frecventa 105.30 si nu mai pot schimba frecventa pe FM. daca schimb pe AM pot modifica frecventa fara probleme si pot sa schimb si pe cd si merge o perioada pana imi sare iar pe FM aceeasi frecventa 105.30.
                      De fiecare data cand folosesc masina incerc sa vad daca merge sa schimb frecventa pe FM si cateodata merge ca si cum nu ar avea nici un fel de problema.
                      A mai avut cineva problema asta ?

                      thx
                      Eu stiu problema aceasta de pe un Renault Scenic. Este vorba de Radio Romania Actualitati care are un fel de "info traffic" sau asa ceva si face ca programul sa se blocheze acolo (scopul fiind acela sa primesti informatii despre trafic, aglomerari, accidente etc., dar asta se intampla numai in tarile cu apa calda, cei de la Romania Actualitati "ABONAMENT" transmit dedicatii muzicale "de la Gigel pentru toti cei care ma cunoasteee" ).
                      La Scenic nu poti muta pe alt post decat daca apesi pe butonul "i" care cred ca reprezinta "info", care dezactiveaza aceasta oprtiune.
                      Deci, incearca sa vezi in manual cum poti dezactiva aceasta optiune si cred ca o sa scapi de problema.

                      PS: ah, si daca merge, astept si eu o dedicatie...
                      maruta
                      Senior Member
                      Last edited by maruta; 19-01-12, 13:36.
                      CR-V e:HEV
                      JAZZ GD1 CVT
                      Ex: CR-V RE6

                      Ex: RDX TB1
                      Ex: Civic FD1

                      Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

                      Comment


                      • #12
                        Merge; tine apasat butonul de on/off al radioului si vei intra in meniul lui, de unde poti dezactiva news sa=l pui pe off.
                        Da' hai cu dedicatia, acum suntem 2 )))
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment

                        Working...
                        X