NCU: '08 Honda Civic 1.8 i-VTEC, Sport MT, Champagne Silver Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Etrierii +suportii nu prea imi plac asa la o privire. Au un aspect invechit si ar trebui rabdare pt fiecare, demontare, curatare temeinica si vazut partile active sa fie chiar active.

    Ncu
    Senior Member
    Last edited by Ncu; 31-12-19, 14:14.

    Comment


    • Originally posted by Sheva_C View Post

      Ai un buton "Title" in dreapta , chiar langa "locul" unde introduci CD-ul....
      Doamne greu a fost ! La mine nu "title" scrie ci "displ" - e in regula acum, face ce vreau eu. Nu inteleg cum de n-am remarcat butonul.
      Ncu
      Senior Member
      Last edited by Ncu; 31-12-19, 10:13.

      Comment


      • Originally posted by Sheva_C View Post

        ... la FN2, la 108k km am reconditionat etrierii fata cu piese originale. Nu elibera cum trebuie la ambele roti.
        N-am mai uitat sa palpez rotile acum, "tura a doua". Normal, am palpat si urina de caini ce s-au usurat pe rotile mele.

        Fataiala prin oras vreo 25 km cu iesiri nervoase si sprinturi incercand sa strabat cumva mersul bara la bara.

        Estimare temperatura luata de pe jantele aliaj si zic ca nu m-am putut insela cu mai mult de 5°

        - rotile fata - cam 40° si pareau identic de calde
        - rotile spate - cam 20° - identic ambele
        Ncu
        Senior Member
        Last edited by Ncu; 31-12-19, 08:18.

        Comment


        • .........
          Ncu
          Senior Member
          Last edited by Ncu; 31-12-19, 14:14.

          Comment


          • S-a rezolvat cu terenul, ma asteapta in Ianuarie topo, CF-uri, notar, bla-bla, nu face obiectul discutiei aici.

            Ncu
            Senior Member
            Last edited by Ncu; 31-12-19, 14:14.

            Comment


            • Bine ca ramane la tine

              Comment


              • .....

                Comment


                • Asta cu Logan nervos m-a iritat și pe mine la un moment dat, flashuri peste flashuri, să mă dau de pe banda că el se grăbește, m-am dat dar am omis sa schimb treapta de de viteza ​ fiind soseaua libera el a rămas în urmă departe tare și eu mi-am amintit ce poate când o duci in roșu. Nu-i înțeleg cu mașinile astea de ce vor sa testeze dacă le sar pistoanele din motor, ele fiind concepute pentru a merge din A in B....

                  Comment


                  • Cred ca se merge pe principiul "sa demonstrezi ca ai fix ceea ce nu ai"...
                    Nu-s idiot - imi vine din spate un Alfa sau ceva "adevarat", ok, ma trag prietene pe banda 1 si du-te ... dar nu coji d-astea la care crezi ca fiecare LED = 10 CP.

                    Comment


                    • Mă scuzați că intervin, însă nu înțeleg - cei cu mașini "neadevărate" nu se pot grăbi și ei atât cât îi duce motorul sau/și, după caz, materia cenușie ?
                      Last edited by HXR; 19-12-19, 17:12.

                      Comment


                      • Se pot grăbi, agresivitatea m-a uimit

                        Comment


                        • Originally posted by HXR View Post
                          Mă scuzați că intervin, însă nu înțeleg - cei cu mașini "neadevărate" nu se pot grăbi și ei atât cât îi duce motorul sau/și, după caz, materia cenușie ?
                          Cum sa nu, normal ca pot.
                          ​​​​​​Contrar aparentelor, nu sunt tipul recalcitrant si agresiv in trafic care mereu are ceva de demonstrat. In general merg linistit pt ca stiu ca orice forja inseamna risc + consum + uzura. Au fost situatii cand m-am tras sa fac loc si unei Solenze sau Dacia 1310 pt ca eu vad in trafic oameni, nu marci.

                          Ncu
                          Senior Member
                          Last edited by Ncu; 31-12-19, 10:18.

                          Comment


                          • Nu ma dau deoparte decat la Masinile de Salvare, Pompieri sau Politie cu semnalele acustice si luminoase in fuctiune , ce ala care are AUDI de 800 de cai are statut special de circulatie pe strazi, nu ai convine sa depaseasca pe unde vrea

                            Comment


                            • Nu fi rau ...poate la om ii naste sotia si se grabeste.
                              La amanta.

                              Comment


                              • HXR eu ma dau la o parte - daca am cum - pentru oricine ma ajunge din urma indiferent de cum arata si ce logo are pe capota
                                daca m-a ajuns din urma inseamna ca merge mai repede ca mine si atunci i urez drum bun
                                "Ethics. That's always so inconvenient."
                                Cal Lightman

                                Comment

                                Working...
                                X