NCU: '08 Honda Civic 1.8 i-VTEC, Sport MT, Champagne Silver Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Enervant poate fi site-ul asta la cum se misca !
    in afara de cateva momente din zi cand il prind in toane bune, in rest ma macina nervos - ori nu ma pot conecta cu orele sau si daca reusesc se misca mai greu ca un diesel SDI.

Nu ma pricep dar ce face ? Filtreaza ceva, verifica ceva, confirma ceva unui server ca deja chiar e deranjant !

Am reusit sa ma conectez dupa 3 incercari ...5 min a stat in working sa postez 5 randuri...

Comment

• Si la mine se manifesta treaba cu asteptatul la postare. Am stat in dimineata asta vreo 3-4 min in “working” pana a postat.

Comment

• Ncu are un perete in rezervor sa nu se plimbe benzina de nebuna pe acolo, daca fortezi o sa treci peste si o sa auzi cum se plimba, eu iti recomand sa te opresti cand sare orima oara...

Comment

• In principiu nu circul cu rezervol full pt ca mi se pare aiurea sa pun motorul sa plimbe o greutate in plus la drumurile mele pe o raza de 30 km in jurul casei.
          Last edited by Ncu; 31-12-19, 14:16.

Comment

• Indeasa tu benzina in rezervor ca la diesel dar apoi sa nu te plangi ca ai check engine aprins si eroare la sistemul de recuperare a vaporilor. Cat despre motorul care este chinuit saracul sa care benzina din rezervor, permite-mi sa ma cracanez de ras.

Comment

• Indes, nu-i problema.

De ce sa te cracanezi de ras ? Crezi ca e totuna sa cari dupa tine 50 sau 20 litri ?
              Si n-am spus ca il "chinui" doar faceam referire la plimbat aiurea.
              Last edited by Ncu; 31-12-19, 14:17.

Comment

• In plus fata de ce? Da, cred ca nu e nici o diferenta in realitate. La fiesta de care ziceai banui ca mai mult de 10l de benzina n-are voie sa sa care ca lesina hamsterul..

50 kg? Ai rezervor de aproape 70 litri la Civic?

Comment

• Cand vei termina cu bașcălia si vei avea chef de o discutie constructiva, sa ma anunti te rog.
                  O seara buna.

Comment

• Din pacate (sau fericire, chestie de perspectiva) eu sunt chiar serios.

Comment

• Ce se īntāmplă cu softul acestui forum, cred ca după update e și mai rău.....
                      Last edited by Cosmin410b; 23-12-19, 21:03.

Comment

• La mulți ani ție, familiei și buburuzei (oricare ar fi ea)!
                        Last edited by Cosmin410b; 23-12-19, 09:22.

Comment

• Ce se īntāmplă cu softul acestui forum, cred ca după update e și mai rău....
                          Last edited by Cosmin410b; 23-12-19, 21:04.

Comment

• Nu trebuie sa fie cu suparare, dar fac o mica statistica acestui thread FOARTE activ, pe care l-am parcurs asa pe sarite:

- azi se implinesc 2 luni de cand a fost creat.
                            - in 2 luni s-au scris 34 de pagini si 508 posturi !!!
                            - toate astea la doar 12k views (care oricum e mult daca ne uitam cat se repeta unele chestii)

Tinand cont ca in mare parte s-au umplut pagini intregi de comparatii cu Opel Astra, comparatii benzina vs diesel, ce e zvacul, cat turam, cata benzina intra, ce jante sunt astea de mi le-am cumparat deja, ce ulei folosim etc, chestii non-tehnice sau discutate si para-discutate deja, dar tratate foarte serios pe pagini intregi si posturi foarte lungi, concluzionez ca unii au timp liber si ii apreciez sincer pentru asta! Eu sunt si azi la birou.

Pe de alta parte, imi e doar de topicurile lungi dar pline de informatii interesante precum cel al lui Achim, Dinoc, Vali, poate si ale mele etc, doar ca eu personal nu mai am timp sa scriu atat de mult pe aici. Ceea ce cumva e frustrant, imi e dor de ideea de forum, dar mai old-school asa - 2007-2008 gen, cand chiar se inventa apa calda in RO, dar forumurile arata altfel azi. Iar paginile de FB/ Insta sunt si mai rele...

Craciun fericit tuturor!
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

Comment

• Xander, Mr Scrooge,
                              Doamne, cum vad unii situația, doar pentru ca ei muncesc și pe 23 decembrie. Dacă asta este o problemă pentru tine, īnseamnă că tu habar nu ai ce e aia munca!

Ce rost avea postarea ta? Dacă nici macar atmosfera de Crăciun nu te-a putut opri sa scrii asa ceva, atunci ce sa mai spun?

Eu și alți habarnisti ca mine, iti cerem scuze ție și celor ca tine pentru timpul prețios pe care l-ai pierdut cu acest topic de umplutura care nu s-a ridicat la standardele tale.

Dar nu-i nimic, dacă te-a ajutat sa īți defulezi frustrările, e īn regulă, Sărbători fericite și ție!

Comment

• Cosmin ...sa fim intelegatori cu cei din jurul nostru. Nu toti privim acelasi punct din aceeasi pozitie.
                                Last edited by Ncu; 31-12-19, 08:14.

Comment

Working...
                                X