Problema senzor temperatura habitaclu

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Problema senzor temperatura habitaclu

Salutare, am o problema vine iarna si mie nu prea imi merge bine "controlul" temperaturii din masina, adica daca nu setez minim 28 grade, nu baga aer cald, ci putin caldut.... E aiurea sa stai tot tp-ul pe max caldura...
    Daca stie cineva care ar putea fi problema...Din cate am mai citit si eu pe aici, se pare ca ar fi senzorul de temperatura din interior. Cum il pot gasii sa il cumpar, as putea sa il schimb singur?

Civic 2010 GT 1.8

Multumesc

Se gaseste, desigur. De schimbat... e la nivelul genunchiului la majoritatea Hondelor... dar cred ca mai pot fi multi factori care sa genereze probleme cand e vorba de temperatura.
    Daca merge aerul conditionat bine, nu e senzorul de vina.
    Pusa masina pe tester si desigur dusa la un service de Honda, asta ar fi cea mai buna solutie.
    CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Originally posted by samcro View Post
      Cum il pot gasii sa il cumpar, as putea sa il schimb singur?

Civic 2010 GT 1.8

Multumesc
      https://www.coxmotorparts.co.uk/hond...sor-2006-2011/

Comment

Mai e o problema. Cum ziceam este la nivelul genunchiului in tabloul de bord... are un mic grilaj prin care circula aerul si se poate umple de praf... cate o data o simpla curatare a prafului de acolo poate face minuni. Prafuindu-se nu mai arata corect temperatura caci nu mai circula aerul. Zic si eu.
        CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T

Comment

Daca a fost umblat la bord e posibil sa nu se fi conectat un furtunas care poate duce la anomalii.
          Pe de alta parte parte trebuie verificat si senzorul exterior. Temperatura de afara o arata ok ?
          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

Working...
          X