Dumida1: '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC, Tangerine Orange

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Frumoasa foc..!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • #17
      Mersi.
      Abia astept sa o vad live 🙃

      Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

      '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

      Comment


      • #18
        S-o stapanesti sanatos! Cunosc sentimentul .
        '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
        '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
        Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

        "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

        Comment


        • #19
          Originally posted by Sheva_C View Post
          S-o stapanesti sanatos! Cunosc sentimentul .
          Mersi!

          Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

          '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

          Comment


          • #20
            S o stapanesti sanatos! Nu stiu daca ai scris pe undeva cat te a dus totul ?
            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

            Comment


            • #21
              Originally posted by fetherw80 View Post
              S o stapanesti sanatos! Nu stiu daca ai scris pe undeva cat te a dus totul ?
              Nu am scris 🙂 nu a intrebat nimeni.
              Pretul initial al masinii a fost 5900€, am negociat la 5700€ , nu a vrut sa lase la pret deloc...
              Transportul din Germania a fost 400€ + 50€ ciubuc, ca sa o verifice in detaliu.
              Iar acum urmeaza taxele de inmatriculare si asigurare, care aproximez ca o sa fie pe la 2000 lei + schimbul de ulei.
              Ar trebui sa schimb si filtrul de aer si polen ?

              Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

              '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

              Comment


              • #22
                Ai dat f bine la pret pt km aia. Eu unu deja ma gandeac ca o a doua masina la un civic ca al tau, dar automat. Legat de filtre schimba-le pe toate . Pt niste filtre de cateva zeci de lei, nu are rost sa ti pui intrebarea. Cel de aer eu l-as schimba si intre revizii, la cat praf avem in Romania.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by alexme24 View Post
                  Ai dat f bine la pret pt km aia. Eu unu deja ma gandeac ca o a doua masina la un civic ca al tau, dar automat. Legat de filtre schimba-le pe toate . Pt niste filtre de cateva zeci de lei, nu are rost sa ti pui intrebarea. Cel de aer eu l-as schimba si intre revizii, la cat praf avem in Romania.
                  Ok, o sa le schimb pe toate.
                  Am cautat cu km cat mai putini si la pret cat de cat acceptabil . Am fugit de atutomata, deoarece am citit ca nu prea ar fi asa bune cutiile automate de la Honda din anii aia...
                  Mersi.

                  Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

                  '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

                  Comment


                  • #24
                    A ajuns masinuta, arata super, are doua mici retusari de care stiam, dar avand in vedere ca are 11 ani...
                    In interior ii super ingrijita
                    Nu prea inteleg mare lucru din cartea service, nu stiu germana deloc.
                    Am verificat uleiul si este pe la mijlocul rombuletelor marcate pe josa.

                    Are si o mica buba , nu se pliaza oglinzile automat, cea din dreapta se misca putin, dar nu pana sus si cea din stanga nu misca deloc.

                    Nu are roata de rezerva. Parca am citit ceva pe forum de roata de rezerva, ca n-ar veni cu ea.

                    Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

                    '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

                    Comment


                    • #25
                      Vezi ca e topic de reparat oglinda pe forum.
                      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                      https://www.instagram.com/iamrusu/

                      Comment


                      • #26
                        Sa o stapanesti sanatos. Revizii recomandam aici la 10.000 km maxim. Daca esti tanar poti inmatricula masina pe numele cuiva trecut de 30 ani sa nu te rupa la asigurare. In rest te mai costa 450 lei RAR-ul, 100 lei numere provizorii, 100 lei - 150 lei asigurare provizorie pe maxim 3 luni pentru numerele rosii... Oricum arata foarte bine si e o masina geniala pentru a fi prima masina. As fi omorat pentru una acum 12 ani )
                        '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                        ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                        ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by iAmRuSu View Post
                          Vezi ca e topic de reparat oglinda pe forum.
                          O sa verific. Mersi.
                          '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by T-Bone View Post
                            Sa o stapanesti sanatos. Revizii recomandam aici la 10.000 km maxim. Daca esti tanar poti inmatricula masina pe numele cuiva trecut de 30 ani sa nu te rupa la asigurare. In rest te mai costa 450 lei RAR-ul, 100 lei numere provizorii, 100 lei - 150 lei asigurare provizorie pe maxim 3 luni pentru numerele rosii... Oricum arata foarte bine si e o masina geniala pentru a fi prima masina. As fi omorat pentru una acum 12 ani )
                            Mersi. Tot la 10.000 km am primit sfaturi sa schimb uleiul, asa o sa si fac.
                            Am 30 de ani.. asta inseamna ca nu mai sunt tanar ? Pana acuma nu mi-a trebuit masina ... dar usor usor am inceput sa-i simt lipsa si am zis ca ar fi cazul ..
                            '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Dumida1 View Post
                              Ok, o sa le schimb pe toate.
                              Am cautat cu km cat mai putini si la pret cat de cat acceptabil . Am fugit de atutomata, deoarece am citit ca nu prea ar fi asa bune cutiile automate de la Honda din anii aia...
                              Mersi.

                              Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk
                              Da, i-shiftul, dar eu ma refeream la automata clasica care a fost pusa dupa aceea.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by alexme24 View Post

                                Da, i-shiftul, dar eu ma refeream la automata clasica care a fost pusa dupa aceea.
                                Ok. Am evitat cutia automata si din motive de intretinere / in caz de defectiune si in plus, fiind prima masina, daca imi luam automata, clar nu staim sa conduc o manuala dupa.

                                Sent from my ONEPLUS 6T using Tapatalk

                                '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

                                Comment

                                Working...
                                X