ABEL2110: '09 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Crystal Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ABEL2110: '09 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Crystal Black

Mi l-am luat recent, dupa foarte multe calcule si analiza. Masinuta e bestiala, mult mai confortabila decat ma asteptam.. si extrem de frumoasa.

O sa trec aici experientele cu ea, sper pozitive.

In momentul asta ce ma ingrijoreaza putin este consumul, imi arata pe bord unul de 14%, sper sa fie doar rodajul. De la Honda mi-a spus ca trebuie sa astept cateva mii de km, pana se obisnuieste masina.. cu mine.

Momentan am abia 1000.

O sa pun si poze. Ma gandeam si la un chiptuning ceva mai incolo, dar nu stiu daca se merita la benzina.

Cert este ca de cand am luat-o, ma tot trage ata sa plec din Bucuresti mereu ca sa o mai conduc. Pacat cu vremea de rahat, cauciucuri nu mai imi iau acum de iarna, ca nu are rost. Dar sper sa vina odata vara, mi-e dor de mare, cocktailuri etc.
    Last edited by ticker; 11-03-10, 19:35.

Consumul cu siguranta o sa scada .

Sa o stapanesti sanatos!
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

Comment

Felicitari pentru achizitie, ai facut o alegere foarte buna.
      Secretul consumului e sa incerci sa mergi constant atat cat poti si fara sa o subturezi asa cum multa lume ar avea tendinta. Lasa-ti CB-ul pe consum instant si ai sa vezi care e treaba. La inceput la toata lumea consumul este mai mare, asa e pana te obisnuiesti cu ea.
      Mai multe despre consum iti poate spune Toma
      Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
      Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
      1000 Locuri de vizitat in Romania

Comment

S-o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea. Bine ai venit printre noi.
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

Sa folosesti sanatos masina!
          Fii bine venit printre noi!

1.Consumul o sa mai scada
          2.Cauciurile de iarna au foarte mare rost pe vremea asta!
          3.Si noi abia asteptam caldura
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

dumiflo, asa e, cauciucurile de iarna au rost pe vremea asta, dar crezi ca merita sa-si ia omul cauciucuri de iarna ca sa le foloseasca doar pana duminica? Iarna a trecut, sa speram ca asta a fost ultima ninsoare si ca o sa vina primavara curand.
            Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
            Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
            1000 Locuri de vizitat in Romania

Comment

Felicitari pentru achizitie! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km, ani, ce vrei tu... Bafta!
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Mersi pentru aprecieri.

@Rares - asa m-am gandit si eu. Dar am zis de atatea ori ca e gata iarna.. ca mi s-a acrit. Eu credeam ca imi dau masina macar cu mixte si acu 2-3 zile cand am vazut cum fuge botul... am zis ca nu e adevarat. Cred ca am fost un pic inconstient cu drumul pana la Lupeni, noroc ca am prins o gaura fara ninsoare, ca acolo ramaneam.

Comment

Originally posted by Rares View Post
                  dumiflo, asa e, cauciucurile de iarna au rost pe vremea asta, dar crezi ca merita sa-si ia omul cauciucuri de iarna ca sa le foloseasca doar pana duminica?
                  Pai de folosit le poate folosi si urmatorii ani, asa ca in nici caz nu e fara rost!
                  Si in plus, cine stie, poate la anu' se scumpesc anvelopele.
                  '18 BMW X1 18xd
                  '15 BMW i3 range extender
                  ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

Welcome to the Jungle, abel2110!
                    Cred că suntem mai mulţi care aşteptăm să vină vremea bună.
                    Să te bucuri de maşinuţă!!!
                    CR-V RE6
                    JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
                    Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

Comment

S-o stapanesti sanatos, multi km fara probleme!
                      "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

Comment

S-o stapanesti sanatos si fara incidente! Si eu doar ce-am trecut de 1000km, momentan avand cam 1300. Am schimbat vitezele la 3000, maxim 3500 rpm, doar de 2 ori ducandu-ma la 4500 si o data la 5000. Nu m-am putut abtine, cand am "vazut" cum suna motorul . N-am plecat si nici n-am franat brusc pana acum, iar la 4500 am ajuns cam dupa 600km. Merg cu radioul la minim, pt ca imi place mai mult sunetul motorului. E f greu sa ma abtin sa n-o turez, dar o sa incerc sa o mai protejez un pic. Mie mi-a iesit un consum mediu de 9.1%, pe 1300km, dintre care cam 600km au fost facuti in afara orasului. E modelul facelift?
                        '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                        '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                        Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

sa te bucuri de jucarie!
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

S-o stapanesti sanatos, km. fara incidente!

Comment

Sa fie intr-un ceas bun si felicitari!

Comment

Working...
                              X