DRAGOSTAN: '08 Honda Civic 5D 1.8L, M/T, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Merci man! Cam asa e cu sunetul. A fost amuzant acum cateva zile, cand un mandru posesor de A4 2,0 TDI isi ambala uzina langa mine, pana in momentul in care am ciupit putin acceleratia...s-a potolit brusc Suna excelent, multam lume mi-a zis ca pare mult mai mare motorul, dupa sunet

    Dupa ce scapam de zapada, flescaiala si vine primvara sper sa am timp sa ma ocup putin de ea: folie pe geamuri, etrieri rosii, manere de la usi+capac rezervor negre si alte maruntisuri.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #77
      Bun, ne apropiem vertiginos de 20k km! Intre timp am schimbta bara spate, cu ocazia asta nu-mi mai merg senzorii de parcare Acum masina e in service pt remedierea problemei...

      Revizia am facut-o la 15000 km, dar trebuie sa schimb in curand placutele de spate (pe fata le-am schimbat deja) si odata cu asta sa remediez niste scartaieli sacaietoare din interior.

      In rest, s-ar putea sa intervina o schimbare la capitolul jante...vreau ceva mai rezistent decat actualele Borbet LV5.
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

      Comment


      • #78
        Incearca niste jante forjate, de raliu cred ca gasesti unele pe aici. Cu alea o sa spargi bordurile si gropile, evident dupa ce tai anvelopa. Dar cel putin janta o sa ramina intreaga.
        There's plenty of room for all God's creatures. Right next to the mashed potatoes!

        Topic My HONDA|Galerie Foto

        Comment


        • #79
          Sau incearca sa mergi ca omul...

          Comment


          • #80
            Pai ca omul merg(acum depinde si ce intelegi prin asta ), cu jantele stock nu am avut niciun fel de problema(inafara de gropanul luat cu 40 la ora pe podul grant care a strambat foooarte putin o janta, iar guma a explodat). Cele noi se indoaie la cea mai mica denivelare, si la cum arata strazile in momentul de fata..
            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

            Comment


            • #81
              Originally posted by dragostan View Post
              Pai ca omul merg(acum depinde si ce intelegi prin asta ), cu jantele stock nu am avut niciun fel de problema(inafara de gropanul luat cu 40 la ora pe podul grant care a strambat foooarte putin o janta, iar guma a explodat). Cele noi se indoaie la cea mai mica denivelare, si la cum arata strazile in momentul de fata..
              Pai eu zic sa-ti mai iei un set de jante originale Honda, erau la un moment dat cateva seturi de vanzare pe forum.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #82
                Corect, problema e ca sunt cam urate. Solutia este sa le vopsesc si sa montez niste distantieri. Cred ca asta e pasul urmator. Oricum, din gumele de iarna nu a mai ramas decat una intreaga, deci voi merge pe varianta jante tabla 16" + gumele aferente pt iarna urmatoare.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #83
                  Sa iti calesti nervii bine si cu cele de tabla. Eu am reusit sa indoi una in mai putin de 3 luni. Guma a scapat fara galme. Nu ma intreba cum am reusit ca nu stiu. La cate gropi am luat incercand sa evit alte gropi, ma mir ca am scapat doar cu atat (+limitatorul de sarcina la amortizorul stg fata, care e facut zdrente).
                  Ca si solutie, jentile de tabla sunt cele mai putin costisitoare.
                  Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                  Comment


                  • #84
                    Eu unul vreau de tabla ca sa pot sa pun lanturi fara sa-mi fac griji ca se strica jantele de la ele si ca o sa coste o circa de bani sa le repar sau sa iau altele. Este singurul motiv.
                    Daca as gasi dracii d-alea care se pun peste anvelopa, mi-as lua niste jante zdravene de aliaj, dar tot pe 16, pentru iarna. Chiar si 16 sint prea mari pentru "drumurile" noastre.
                    There's plenty of room for all God's creatures. Right next to the mashed potatoes!

                    Topic My HONDA|Galerie Foto

                    Comment


                    • #85
                      ~20000 km si 1 an fara 4 zile duminica ii tai motul

                      Am fost si la verificarea gratuita oferita de honda, masina se prezinta excelent Am completat cu uleiul care-mi ramasese de la revizie...nu se aprinsese becul dar asa mi-au recomandat baietii de la service. Am rezolvat si vreo 2 scartaieli, acum e foarte silent, chiar si pe drumuri nasoale.

                      Masina ma face sa zambesc de fiecare data cand ma urc in ea, e o placere. Singurul lucru care se poate spune ca ii lipseste in 10% din cazuri este ceva mai multa putere, insa pentru mersul de zi cu zi este arhisuficenta.

                      Am observat o treaba, poate sa consume si putin problema era la sofer, culmea Dupa ce acum 2 saptamani am reusit sa fac 310km cu ~46 litri, acum am trecut de 450km si mai am ~20% din rezervor.
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                      Comment


                      • #86
                        La consum, problema este intotdeauna, intre volan si tetiera. De obicei acolo tzacane ceva si creste consumu
                        The things you are scared of, are usually the most worth while...
                        If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                        Comment


                        • #87
                          Sa-l trimitem la Iulica la scoala sa invete sa faca "piciorusu fin".

                          Misto verificarea aia moka, io n-am prins-o din motive irachiene, dar nu stiu ce puteau sa verifice la 1000 km.

                          Dragosele, vezi ce motz tai ma! Sa nu iasa dracului vreo circumcizie!
                          There's plenty of room for all God's creatures. Right next to the mashed potatoes!

                          Topic My HONDA|Galerie Foto

                          Comment


                          • #88
                            deci...are idee cineva cum e cu topicele de vanzare? am trantit si eu ceva acolo acum 2 zile, astepta moderarea, nu s-a mai auzit nimic de el
                            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                            Comment


                            • #89
                              Treaba era asta: http://www.hondafan.ro/forum/announc...php?f=120&a=14

                              L-am aprobat eu acum.
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Recunosc ca nu am citit ce scria acolo, am mers pe reguliel de bun simt pe care trebuie sa le respecte un anunt. Totusi am vazut topice de vanzare cu muulte reguli incalcate si care au iesit totusi la "suprafata"

                                merci oricum! si totusi inca nu-l vad..
                                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                                Comment

                                Working...
                                X