ARAMIA2008: '08 Honda Civic 5D Sport 1.4, Orange Tangerine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 75000 km. Prima problema reala: zdrangane rau. Trebuie schimbate niste bucse. Se pot schimba numai bucsele sau fac parte dintr-un chit? Nu e cam devreme? Cat o sa ma coste schimbarea lor?
    .
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

    Comment


    • Daca sunt alea de pe spate se schimba cu tot cu punte, iar daca nu mai ai garantie te costa undeva la 700 euro...
      Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
      Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
      1000 Locuri de vizitat in Romania

      Comment


      • Nu cred ca sunt cele de pe spate. Am sa fac totusi o verificare. Ma asteapta un drum lung in Maramures la Viseul de jos. Cica sunt niste peisaje superbe dar niste drumuri de ti-e groaza. Apoi, in vara sunt nevoit sa fac un drum la Praga. Toate bune!
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

        Comment


        • Am fost anul trecut in Maramures. Intradevar, drumurile sunt foarte proaste in judet.
          Dar peisajele sunt superbe.

          Daca mergi cu grija, n-o sa ai probleme cu masina.
          Power of dreams, indeed!
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

          Comment


          • Rares, o intrebare, fara suparare: Tu, stii ce spui? Am vorbit cu seful meu care e pasionat de motoare si mi-a spus ca ceea ce mi-ai zis tu e imposibil din puntul lui de vedere. Mi-a explicat ca bucsele sunt parti compenente ale bieletelor si e imposibil sa nu se gaseasca bielete separat de punte. Acum, e adevarat ca el a studiat pe masini si motoare mai vechi si ca a fost mecanic secolul trecut, insa rugamintea mea este sa-mi spui sincer, daca stii tu sigur ca puntea se inlocuieste cu totul pe spate. Ma gandeam ca primesc si eu un sfat ajutator, nu ceva aruncat ca sa ma sperie si atat. Ok. Daca sunt cele de pe fata cam cat m-ar costa. Stie cineva? Ca sa nu-l mai deranjez pe Domnul Danciu. Multumesc!
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

            Comment


            • Pe spate 100% se schimba toata puntea, nu te-a speriat nimeni, aia e procedura iar pretul eu stiu ca e cam 600 de eur.
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

              Comment


              • Aramia2008, iti spun 100% sigur ca asa se procedeaza in orice service Honda. Am un prieten cu civic 5d care a facut aceasta operatiune.
                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                1000 Locuri de vizitat in Romania

                Comment


                • La masinile vechi, da, scoteai bratul din punte, schimbai bucsa, bagai bratul la loc. La astea noi... dumnezeu cu mila
                  The things you are scared of, are usually the most worth while...
                  If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                  Comment


                  • teoretic si la 5d e posibil sa o scoti si sa o schimbi, fara sa schimbi tot bratul.

                    ca nu se prea face, asta e alta treaba
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Bine, bine, poti sa faci asta, dar gasesti bucsa de schimb? Sau stai si cauti ca berbecul?
                      The things you are scared of, are usually the most worth while...
                      If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                      Comment


                      • un amic de-al meu a zis ca i-a schimbat ambele bucse pe spate la Carpati Motors, dar stia pe cine trebuie.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Pai vin si piese separat? Sau le-a luat de la dezmembrari?
                          Si eu am probleme cu puntea spate, dar am mai amanat schimbarea ei. Mi-au spus ca nu vin piese separat pentru a inlocui doar bucsele.
                          Power of dreams, indeed!
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

                          Comment


                          • Originally posted by LSD View Post
                            Mi-au spus ca nu vin piese separat pentru a inlocui doar bucsele.
                            Ce metoda mai buna de-atat sa-ti cresti vanzarile din servisare poate exista??
                            Imi e foarte greu sa cred ca nu exista posibilitatea de-a schimba doar bucsile
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • Solutia oficiala, in garantie, este schimbarea puntii. Dupa iesirea din garantie, pe barba proprie, se gasesc si bucsile respective
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • Pai da, dar n-ar putea sa-ti schimbe in garantie doar bucsile, si pe urma toata puntea, nu? Ca doar n-ar mai avea logica
                                Sau naiba stie, poate chiar o exista o explicatie logica de ce schimba toata puntea...desi eu n-o vad...
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X