ARAMIA2008: '08 Honda Civic 5D Sport 1.4, Orange Tangerine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    KMR
    Super Moderator

  • KMR
    replied
    Nu, era ploaie torentiala .

    Leave a comment:

  • bgdsta
    Senior Member

  • bgdsta
    replied
    Spune-mi si mie te rog, era ceata afara?

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    Da corect! Nu am luat-o nici eu pentru intreceri. Dar sincer, daca te provoaca o dacie nu trebuie sa-i arati cum sta treaba.

    Leave a comment:

  • pauliasi
    Senior Member

  • pauliasi
    replied
    Originally posted by oprescutoma View Post
    PAUL IASI te-a facut Dacia si tu cu 1.8. Nu cred ca ti-ai pus tu mintea sau te-a luat pe nepregatite
    Pai nu m-ai inteles bine... am zis ca am vazut doua dacii nu ca as fi facut intrecere cu ele.
    Nu am luat masina pentru liniute, am gasit lucruri mai utile de facut cu ea... In general, la drum lung merg destul de lejer (cam 4h30' drumul Iasi - Buzau)

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    YouTube - honda 1.4 150Km/h consum instant

    Pentru cei care nu credeau. La consum de 10 instant se duce la 160 165 dar nu a stiut varul sa-si stapaneasca piciorul. Observati in film ca viteza de 150 se pastreaza chiar si cu consum de 7 instant.

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    PAUL IASI te-a facut Dacia si tu cu 1.8. Nu cred ca ti-ai pus tu mintea sau te-a luat pe nepregatite

    Leave a comment:

  • pauliasi
    Senior Member

  • pauliasi
    replied
    Am vazut de doua ori dacii cu acceleratii rapide, probabil tunate.
    Prima data pe E85 undeva in apropiere de Focsani, o dacia 1300/1310 (nu stiu exact ce era) care a accelerat destul de rapid dupa ce m-a depasit si a doua oara la iesirea din Bacau spre Iasi, un logan crem-maroniu cu doua tevi de esapament si o acceleratie de invidiat.

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    YouTube - honda civic 1.4 0 to 100 km/h in 13 sec
    Care din muschetari bate recordul varului meu. Lupo te bagi!

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    Nu inteleg la ce te referi

    Leave a comment:

  • ionutblv
    Senior Member

  • ionutblv
    replied
    bravo, si cat ai castigat pana la urma

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    Am iesit ieri pe autostrada dar dezamagire mare. Ft aglomerat. Totusi am incercat de 3 ori 0-100. Una mi-a iesit 14 a II a 11:50 si a treia 13. N-am putut filma decat cea de 13 ca sa va faceti o idee. Am filmuletul cu mers constant 150-154 sa vedeti consumul instant la 1.4. Le voi posta cat pot de repede. Top speed era imposibil sa fac la aglomeratia aia. Filmuletele au fost facute in urmatoarele conditii:
    - 2 oameni in masina si portbagajul destul de incarcat
    - putina panta urca ft usor
    - Am cautat sa ma duc spre Oarja sa gasesc o portiune perfect dreapta dar n-am gasit apoi m-am intors spre pasajul spre Valcea.
    - varul meu nu a fortat limitele masinii nu a schimbat la 6500 ci la 6000 si cred ca putea sa schimbe un pic mai repede.
    Un profesionist adevarat in conditii optime poate sa scoata si 11.
    La intoarcere m-au provocat unii cu solenta cand m-au vazut ca nu-i las sa ma depaseasca in curba. 1.4. 75 de cai. Mi-au fluturat o hartie de 50 RON de la semafor la semafor. Distanta ft scurta. Am uitat sa scot vsa insa tot i-am facut, dar nu le-am luat banii. Am plecat o data cu ei cand am dat a II a eram un pic in fata. Apoi am franat la semafor. Solenta e mai usoara decat loganul asa ca sa zic ca fac si un 1.6. normal.

    Leave a comment:

  • w33bb0
    Senior Member

  • w33bb0
    replied
    Originally posted by oprescutoma View Post
    Sorry! Lipsa de cunostinte tehnice! Sunt frumoase cele doua tevi! Nu stiu de ce nu au pus si la 1.4. Probabil pentru a le deosebi.
    Ca sa reduca si mai mult costurile probabil. Miscare de marketing cu siguranta...

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    Sorry! Lipsa de cunostinte tehnice! Sunt frumoase cele doua tevi! Nu stiu de ce nu au pus si la 1.4. Probabil pentru a le deosebi.

    Leave a comment:

  • totolino
    Senior Member

  • totolino
    replied
    n-avem dubla evacuare, stai linistit. doar o finala cu doua tevi/iesiri in loc de una. nu-i nici o branza, doar de aspect.

    Leave a comment:

  • Aramia2008
    Senior Member

  • Aramia2008
    replied
    Pe mine nu ma deranjeaza ft tare. Motorul este ft silentios din afara dar se aude ft frumos inauntru cand o turezi ca la voi. Nu zic ca nu mi-ar placea sa am si eu dubla evacuare dar am inteles ca nu suporta un motor atat de mic sau ceva de genu.

    Leave a comment:

Working...
X