ARAMIA2008: '08 Honda Civic 5D Sport 1.4, Orange Tangerine

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Aramia2008
    replied

Deocamdata la ei in showrom. De marti la mine in curte. Interiorul este mai spatios decat in crv mai ales in spate, Scaunele mult mai confortabile mai ales in spate, materialelele cam la fel, garda este foarte mare la sol. Cea mai mare din clasa ei. Portbagajul mult prea mic pentru un suv. Dar masina este frumoasa chiar spectaculoasa. Un coleg de la birou are diesel dar tata a vrut benzina. Sper sa fie ok.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Leave a comment:

• Robby_Alessio
    replied
    japan cars for life
    Fiecare face ce crede că e mai bine pt el...deci urează-i succes şi mult noroc Ón alegerea făcută, Sa-l poarte sănătos şi fără probleme.
    Aştept/ăm poze detaliate

Leave a comment:

• Aramia2008
    replied
    Tata a hotarat sa renunte la Crv si sa ia marti un subaru xv 2.0 benzina auto. Schimbarea este foarte mare pentru el dar crv-ul nou este mult mai scump. In plus are un prieten dealer de subaru la care ducea si crv-ul de 4 ani pentru revizii. Crv-ul il vinde nasului sau cu 7000 euro dar a bagat 2000 euro in schimbarea volantei si toata transmisia daca nu ma insel. Dupa 100 km/h trepida urat motorul si a zis ca nu vinde o masina defecta. A intrebat la service care este cauza defectiunii: mersul subturat i-au spus. Schimbarea sub 2000 rpm. ASADAR este adevarat. Motorul Honda cere turatii mari si se simte bine in turatii mari indiferent ca e deasel sau benzina sau gpl. Revin cu poze cu xv-ul desert white.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Leave a comment:

• Rumburak
    replied
    Originally posted by Aramia2008 View Post
    Astrule, luminezi prea mult pentru mine. N-am inteles ce-ai vrut sa zici. Cum sa te axfixiez?
    Cred ca glumea si se referea de fapt la miros.
    5.4%/35 km
    ?% /100 km

Leave a comment:

• Aramia2008
    replied
    Poate pe dn7. Iti dai drumul pe Valea Oltului de sus de la Sibiu si ajungi garantat cu consum sub 5 la Valcea si cu motorul de 2.0.

Leave a comment:

• mihainstef
    replied
    Originally posted by astrul View Post
    Dac'-ai fi avut Accord si stateai in fata mea la semafor asfixiindu-ma, ti-as fi bagat un cartof pe esapament.
    Nu e necesar sa-ti iei motor de tuns iarba pe GPL, ca sa consumi putin: 5.4%/35 km motor 2.0 benzina.
    Da, 5.4% coborand la vale pe dn1. Cat despre sufocat, n-am cuvinte... gazele lui nu trec tot prin catalizator? Cred ca polueaza chiar mai putin decat "2.0 benzina" cu care te lauzi.

Leave a comment:

• Aramia2008
    replied
    Astrule, luminezi prea mult pentru mine. N-am inteles ce-ai vrut sa zici. Cum sa te axfixiez? Eu nu am 2 tevi de esapament am una si e intoarsa pe sub bara. Nici la aceleratie motorasul meu nu scoate fum. Aveam cea mai mica emisie de Co2 din toata clasa mini prin 2008. Recent am pus un prieten sa-mi spuna daca pe esapament motorul scoate fum negru cand accelerez puternic cum am vazut ca fac unele masini vechi. Nici nu se vede decat iarna.

Leave a comment:

• rezare
    replied
    GPL-ul arde mai curat ca benzina.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Originally posted by Aramia2008 View Post
    In nici un caz pentru putere si viteza......Asadar unde e problema ca nu o vad? Ca merg mai ieftin cu 45%, ma bucur mai mult de masina, fac mai multe drumuri, merg mai sportiv si nu mai injur si ma stresez ca o sa creasca pretul benzinei ca vor ei?
    Dac'-ai fi avut Accord si stateai in fata mea la semafor asfixiindu-ma, ti-as fi bagat un cartof pe esapament.
    Nu e necesar sa-ti iei motor de tuns iarba pe GPL, ca sa consumi putin: 5.4%/35 km motor 2.0 benzina.

Leave a comment:

• Aramia2008
    replied
    Cred ca a platit-o Virago la prima inmatriculare in Romania.

Leave a comment:

• Robby_Alessio
    replied
    Felicitări pt "achiziție" atunci ...km fără probleme

Leave a comment:

• Robby_Alessio
    replied
    Felicitări pt "achiziție" atunci ...km fără probleme ...

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Masinuta ta avea platita taxa de prima inmatriculare? Daca nu (a prins exceptarea de la finele lui 2008), te-au pus astia sa platesti timbrul de mediu?

Edit: am vazut data cand te-ai inscris pe forum si e clar ca ai platit-o, deci intrebarea mea nu-si mai are rostul.

Sa te poarte sanatos!
    Last edited by vtin; 25-04-13, 21:17.

Leave a comment:

• Aramia2008
    replied
    Salutari! Am terminat leasing-ul. De maine oficial Aramia e a mea. Am gasit si un nr de care sunt multumit. Tata vrea sa vanda crv-ul si sa-l schimbe cu cel nou sau se gandeste si la subaru forester sau xv.

Last edited by Aramia2008; 25-04-13, 22:35.

Leave a comment:

• Robby_Alessio
    replied
    fumos...să-l alerge cu măsură şi fără probleme

Leave a comment:

Working...
X