FETHERW80: '08 Honda Civic Type S+ 1,8 Deep Bronze Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• arado
    replied
    Salut, vezi daca gasesti in discutia asta: https://hondafan.ro/forum/forum/hond...128#post187128

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Salut colegi, detine cineva si ma poate ajuta cu un manual service pentru civic cu panoramic, ma interseaza sa dau plafonul jos!

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Salut Arado, pana acum nu m-a oprit niciodata politia pe tema evacuarii... Se aude decent, ca sa se auda tare trebuie turata.
    evacuarea este invidia :
    https://www.invidia-europe.com/honda...-system-q300tl

Leave a comment:

• arado
    replied
    fetherw80 Te-a oprit politia pana acum in legatura cu evacuarea?

Sa te intrebe ce marca e, cat esti de multumit esti de ea, raportul calitate/pret etc ? )

Leave a comment:

• F_BON
    replied
    Salut,
    Eu am montat pe Civic Yatour YT-BTA-HON2 acum aproximativ un an si de atunci ascult muzica in masina doar prin bluetooth de pe telefon, mergand fara probleme chiar si la drumuri foarte lungi, fiind foarte util sunetul navigatiei de pe telefon prin sistemul masinii.
    Calitatea sunetului e cel putin la fel de buna ca si cea de pe cd, lucru care m-a uimit foarte tare. Un alt plus e faptul ca modulul e compatibil cu comenzile de pe volan.
    Singurul lucru usor deranjant e ca la viteza mare, in regim de autostrada, pe partea de handsfree cand zgomotul de fond e mai mare uneori se intampla ca cel cu care vorbesti sa nu te auda foarte bine, insa nu am constatat sa aiba vreodata intreruperi, sau sa se deconecteze vreodata fara motiv.
    Last edited by F_BON; 02-05-19, 10:15.

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Salut colegi, ce interfata bluetooth mi ati recomanda? Abia acum la aproape 11 de la achizitie simt nevoia de a lega lega telefonul la sistemul audio pentru bebe... m ar interesa mai ales bluetooth-ul ptr streaming audio dar si kit complet cu hands free ar fi bine venit
    Montajul o sa l fac eu si am ca variante :
    - yatour YT Bta
    - wefa??
    - yatour yt mt 06 + modul bluetooth (kit handsfree cred cu microfon...etc)
    Orice parere e binevenita!!!
    Multumesc

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Salut, a reconditionat cineva etrierele trw ? Vad ca s niste kituri de reparatie pe epiesa autofrein seinsa (ceva marca de spania,) sau febest ?

Leave a comment:

• Sheva_C
    replied
    Eu am schimbat un etrier stanga spate si cablul franei de mana la FK2 5D, pe motiv ca ramanea blocat. Primele simptome au fost de la frana de mana, care nu avea o cursa lina in momentul cand era trasa, daca ma pot exprima asa. Intr-adevar, destul de scump pe original.

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    harris, recent am inlocuit discuri si placute (brembo drilled si ferodo ds2500)/ s a curatat/ gresat culisele, s a refacut santul pe care sta tabla unde culiseaza placutele... dar nu am intervenit la pistonase si restul, crezand ca s ok.

Leave a comment:

• harris
    replied
    De uns culisantii de la etrier. { nici eu nu am avut curajul sa pun mana, am cumparat un termometru tip pistol si puneam urma laser de discuri dar vezi ca vecinii or sa zica ca esti un ciudat }

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Sunt ceva probleme, mi se pare ca etrierul dreapta ramane uneori blocat, am facut o proba cu vreo 5 franari in forta pana la 0 si mi s a parut etrierul dreapta mai cald...pe discuri n am avut curaj sa pun mana. Iar azi am verificat etrierii si pareau la fel de calzi. O mai tin sub observatie... avand in vedere ca nu merg cu ea zilnic, doar in weekend uri si cand am timp.

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Originally posted by fetherw80 View Post
    Salut colegi, a inlocuit cineva garniturile /reconditionat etrieri fata? si ce ati pus, pentru ca vad ca Kitul original (pereche) are pret mare...
    Salut! De ce vrei sa reconditionezi etrierele fata? Sunt ceva probleme sau ca masura de precautie?
    Intreb doar ca sa stiu, eu nu am facut operatiuni de genul...

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Salut colegi, a inlocuit cineva garniturile /reconditionat etrieri fata? si ce ati pus, pentru ca vad ca Kitul original (pereche) are pret mare...

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Salut colegi, dupa ce am schimbat cureaua de accesorii, si ulterior ai rola tot am zgomot ca un suierat... ceva pareri ? La rola cea veche avea zgomot rulmentul!

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Multam, marti voi ajunge pe la asko cu o revizie si una alta de facut, ulei am luat millers 0w20 cfs nt+ .
    Ma mai gandesc daca sa schimb filtrul de benzina sau sa l mai tin...

Leave a comment:

Working...
X