FETHERW80: '08 Honda Civic Type S+ 1,8 Deep Bronze Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• @ ticker , am bagat in decursul timpului petrom - omv si acum rompetrol.
    Cei care ati schimbat curea accesorii ati mai schimbat vreo piesa gen rola sau intinzator ?
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

• Acu sunt eu la Asko la schimbat filtrul de benzina. Am solicitat sa-mi dea vechiul filtru, dar deja am vazut strainer-ul de pe pompa de benzina (din filtrul de benzina) si m-am speriat.
      Voi reveni cu impresiile de dupa schimbare, numai sa se termine odata operatiunea, ca a sarit deja de 3 ore.

Comment

• @fetherw80 Salut, am trecut si eu de curand cu Accord-ul prin revizia "mare", cea de la 12x.000 km (schimb bujii, filtru benzina, reglaj tacheti, ulei cutie) si simt masina mai fasneata, sper sa nu fie doar placebo.

Comment

• Am schimbat si eu filtrul de benzina, insa nu fix la 125k, ci la 125,5k Nu am simtit nimic, in afara de miros de benzina, asa, vreo 2 zile

Comment

• Dupa schimbarea filtrului de benzina nu am simtit nicio modificare a comportamentului masinii.

Comment

• Multam, marti voi ajunge pe la asko cu o revizie si una alta de facut, ulei am luat millers 0w20 cfs nt+ .
              Ma mai gandesc daca sa schimb filtrul de benzina sau sa l mai tin...
              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

• Salut colegi, dupa ce am schimbat cureaua de accesorii, si ulterior ai rola tot am zgomot ca un suierat... ceva pareri ? La rola cea veche avea zgomot rulmentul!

Comment

• Salut colegi, a inlocuit cineva garniturile /reconditionat etrieri fata? si ce ati pus, pentru ca vad ca Kitul original (pereche) are pret mare...

Comment

• Originally posted by fetherw80 View Post
                    Salut colegi, a inlocuit cineva garniturile /reconditionat etrieri fata? si ce ati pus, pentru ca vad ca Kitul original (pereche) are pret mare...
                    Salut! De ce vrei sa reconditionezi etrierele fata? Sunt ceva probleme sau ca masura de precautie?
                    Intreb doar ca sa stiu, eu nu am facut operatiuni de genul...

Comment

• Sunt ceva probleme, mi se pare ca etrierul dreapta ramane uneori blocat, am facut o proba cu vreo 5 franari in forta pana la 0 si mi s a parut etrierul dreapta mai cald...pe discuri n am avut curaj sa pun mana. Iar azi am verificat etrierii si pareau la fel de calzi. O mai tin sub observatie... avand in vedere ca nu merg cu ea zilnic, doar in weekend uri si cand am timp.

Comment

• De uns culisantii de la etrier. { nici eu nu am avut curajul sa pun mana, am cumparat un termometru tip pistol si puneam urma laser de discuri dar vezi ca vecinii or sa zica ca esti un ciudat }

Comment

• harris, recent am inlocuit discuri si placute (brembo drilled si ferodo ds2500)/ s a curatat/ gresat culisele, s a refacut santul pe care sta tabla unde culiseaza placutele... dar nu am intervenit la pistonase si restul, crezand ca s ok.

Comment

• Eu am schimbat un etrier stanga spate si cablul franei de mana la FK2 5D, pe motiv ca ramanea blocat. Primele simptome au fost de la frana de mana, care nu avea o cursa lina in momentul cand era trasa, daca ma pot exprima asa. Intr-adevar, destul de scump pe original.
                            '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                            '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                            Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

• Salut, a reconditionat cineva etrierele trw ? Vad ca s niste kituri de reparatie pe epiesa autofrein seinsa (ceva marca de spania,) sau febest ?

Comment

• Salut colegi, ce interfata bluetooth mi ati recomanda? Abia acum la aproape 11 de la achizitie simt nevoia de a lega lega telefonul la sistemul audio pentru bebe... m ar interesa mai ales bluetooth-ul ptr streaming audio dar si kit complet cu hands free ar fi bine venit
                                Montajul o sa l fac eu si am ca variante :
                                - yatour YT Bta
                                - wefa??
                                - yatour yt mt 06 + modul bluetooth (kit handsfree cred cu microfon...etc)
                                Orice parere e binevenita!!!
                                Multumesc

Comment

Working...
                                X