FETHERW80: '08 Honda Civic Type S+ 1,8 Deep Bronze Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Gata,am rezolvat problema! aveam niste resturi de servetele de hartie in ventilator/turbine.
    In ret multumesc ptr suport lui Alex Stan si baietilor de la Asko, Super treaba!!!
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

• Am si eu aceeasi problema. Fetherw80 ai aflat ceva?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• @gotskeet am rezolvat o la Asko, dupa ce a ascultat tehnicianul pe Ac (a mai testat) a concluzionat sa desfaca turbina ca poate am noroc, si asa a fost, resturi de servetel care se invarteau in interior. Bafta!
        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

• Un pret? M ar ajuta un punct de plecare ca versiunea scumpa mi o inchipui, inlocuirea

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• Doar cost de manopera, dar cel mai bine fa o constatare, nu e ff greu sa scoata ventilatorul afara, iar apoi an gasit cateva dezmembrari civic. Preturile la piese oem pe Ac sunt cam SF.

Comment

• Salut colegi, week end ul asta m am cam ocupat de masina, am schimbat bucse brate si suport antibalans, treaba facuta de mine, stranse la cuplu, etc...astazi am gasit o solutie de a masca zona stalpului din spatele centurilor fata cu niste neopren, si a iesit beton, parca e de acolo;
              Revenind la suport antibalans, am scapat de vibratiile compresor/ventilatoare on off cam total, iar dupa montaj bucsi masina e mai stabila, mai rigida, filtreaza mai bine... intr un cuvant multumit, mai ramane sa fac o geometrie...

Comment

• Felicitari ,ai avut prea de ai schimbat bucsile de la brate?
                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

Comment

• Noile piese sunt OEM sau aftermarket? (din poza seamana foarte tare cu cele OEM).
                  Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

• Dragos n am inteles sensul la intrebare!
                    Wagner, da, sunt oem. la suportul motor era o diferenta de vreo 100ron fata de altceva de pe epiesa.

Comment

• mergea niste silicon de parbriz bagat in spatiile bucsei . asa am facut pe del sol, la toate si sta motorul ca turnat. nu se simt vibratii in caroserie
                      sigpic

Comment

• Originally posted by liviu_cts View Post
                        mergea niste silicon de parbriz bagat in spatiile bucsei . asa am facut pe del sol, la toate si sta motorul ca turnat. nu se simt vibratii in caroserie
                        Sefu' dupa chin acum spui ???

Comment

• sa-ti citesc gandurile? :P
                          sigpic

Comment

• Mai ai cumva codurile de la bucsele fata? Le-ai cumparat de pe epiesa? MUltumesc

Comment

• salut Mitrasca, nu , sunt oem , luate de la dealer, sunt codurile clasice de pe lings.

Comment

• bai ce bucsi ai gasit tu pe fata ca inafara de niste polonezarii eu n-am gasit decat oem?
                                sigpic

Comment

Working...
                                X