TICKER: '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Champagne Silver Metallic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• scarr
    replied
    Multi km inainte, alaturi de Vicky!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    159600 km... in ritmul asta urmatoarea revizie vine mai devreme.

Consumul a scazut pt ca m-am mutat in afara Bucurestiului. Astept traficul de septembrie...

Am facut revizia (acelasi Eneos 0W20 de ani de zile), schimbat placute fata (au tinut cca 60 k km) tot cu ATE-uri. Discurile fata mai tin un schimb, dar in spate sunt pe duca. Cam putin pt discuri ATE... 60 k km. OEM-urile au tinut 90k.

Adica in 2 saptamani ma prezint iar la Alex sa schimb placute + discuri spate. Oare sa iau tot ATE? Probabil da... vedem.

Cu aceeasi ocazie si voi face si prima reglare de tacheti.
    In rest coafura rezista si va ramane in familie mult si bine. Pacat ca nu putem sa-i "adoptam" o surata CRV-ista. Datoria la banca pe 30 de ani ne va secatui multa vreme de astfel de tentatii. 😧

Leave a comment:

• happa
    replied
    Numai probleme d'astea majore sa avem la civicanii...

Leave a comment:

• ticker
    replied
    La 149.000 km a aparut prima problema majora: nu mai stergea bine stergatorul la pasager. A imbatranit arcul de la bratul stergatorului si nu apasa lamela pe parbriz spee finalul cursei.

Solutia: luat brat nou de la cox si schimbat acasa. Daca tot am umblat i-am pus si o lamela noua hamp de la bekxy. Problem solved

Leave a comment:

• Robby_Alessio
    replied
    😂😂😂 A mea cand are chef imi spune "mai tareeee" mai tareee" 😂😂😂👍🏻

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Originally posted by ticker View Post
    Danke schon, asemenea!

Da, cu fica-mea in spate sunt mai cumintel. Sau cum se mai zice azi: #Rezist
    Multumesc si eu!
    Da, cand e vorba de copila e de inteles.
    #Rezist!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Danke schon, asemenea!

Da, cu fica-mea in spate sunt mai cumintel. Sau cum se mai zice azi: #Rezist

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Ai mers tu pe Valea Bogatii (intre Brasov si Hoghiz) si ai avut stapanirea sa poti scoate un asemenea consum... Hmmm, ce pacat!
    Altfel, sa porti sanatos masinuta si sa-ti aduca numai bucurii!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    148k km

frizura rezista, la fel si placutele (am vreo 51 k km cu ele) ATE cu discuri ATE.

Consum in mers linistit (pe bord), cu viteza putin peste legala

Targu Mures - Brasov : 4.8 l/100 km
    Targu Mures - Bucuresti : 5.1 l/100 km

Au mai aparut niste zgarieturi de pacare
    Tre sa schimb bratul la stergatorul la pasager (arcul nu mai apasa bine si nu se mai sterge o portiune din parbriz)), doar sa imi fac curaj sa ies intr-un weekend sa il si pun pe cel nou.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Greseala de incepator: I-am luat runflats si nu am tpms.

Rezultatul: am mers 5 zile pe pana la o anvelopa (pana de la ventilul pus pe janta - defect de fabricatie cred). All good now.

Tre sa fiu mai atent la masina. Singurul simptom era un scart in giratoriile luate mai tare si un foarte usor zgomot de anvelopa pe janta.

Leave a comment:

• rghelase2001
    replied
    Strike!
    Asa e, Alabaster Silver Metallic.
    Intrebam ca sa imi iau o mostra de vopsea, just in case.

Multam!

Originally posted by ticker View Post
    Mersi Razvan. Da, e o placuta jos pe stalpul de la usa la sofer in care ai codul culorii.

Culoarea lui rghelase2001 e (cu siguranta de 100% daca e vopseaua originala ) Alabaster Sivler Metallic si nu Champagne Siver ca a mea.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Mersi Razvan. Da, e o placuta jos pe stalpul de la usa la sofer in care ai codul culorii.

Culoarea lui rghelase2001 e (cu siguranta de 100% daca e vopseaua originala ) Alabaster Sivler Metallic si nu Champagne Siver ca a mea.

Leave a comment:

• bekxy
    replied
    Pe stālpul median din stānga e o tablă cu coduri, ascunsă de portiera din spate. Īn parte din dreapta a tablei, pe la mijloc, e codul culorii.

Cred că e Champagne Silver Metallic.

Leave a comment:

• rghelase2001
    replied
    Salut, scuze daca poluez acest topic, incerc sa aflu ce culoare are masina pe care am cumparat-o de o luna, pt a da comanda si de o mostra de vopsea de pe group-buy-ul de la Cox..
    Poze cu masina mea sunt aici (masina era o idee murdara, dar, de cand am luat-o si am inceput "modernizarea", nu i-am mai facut nicio poza )

http://93.113.179.201/photo/#!Albums...362042757a6175

Multumesc anticipat, si scuze de "poluare"

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Vedeti ca va dau report pentru flame!

Leave a comment:

Working...
X