DRAGOS: '07 Honda Civic 5D 1.8L M/T Sport, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perfect! fanii Opel ma umplu de dislikeuri. Asta pt ca au experienta tehnica si argumente sau doar tin scorul?

    Trimis de pe al meu HTC Desire 530 folosind Tapatalk
    dacliber
    Senior Member
    Last edited by dacliber; 01-02-17, 19:56.
    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • Salut
      merci de info, eu ma gandeam ca daca tot scrie pe el ca este peste standardele actuale ar fi un ulei ok de tinut macar 10.000km si vreo 6 luni in motor.
      Cu opel nu am nimic si nici nu sun fan.
      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

      Comment


      • Inca se mai invart rotile :P.

        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

        Comment


        • Sa te tina cel putin inca pe atata

          Comment


          • Multi inainte cu bine!

            Comment


            • Merci
              Sa speram ca o mai tine inca pe atata.Motorul cel putin sunt sigur ca va tine dar la tabla si la componente electronice ma indoiesc.
              2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
              EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

              Comment


              • Cu mai mults sau mai putin ajutor sigur ca va tine la tabla si la componente electronice. Tot inainte (ca pionierii)

                Comment


                • Happy anniversary!
                  '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                  Comment


                  • Bravo!
                    "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                    Comment


                    • Sa-ti traiasca! Sa te bucuri de ea in continuare!

                      Comment


                      • Merci
                        azi insfarsit am ajuns sa montez captele de bara si bieltele de directie.
                        Erau uzate tare mai ales cele de pe partea stanga,directia era elastica dar nu faceau galagie.
                        Dupa am scos-o la o tura pana in Poiana Brasov.
                        Mai poate inca batranica dar gumele all season isi spun cuvantu la limita, desi am bagat 2.3bari in ele doar pentru tura asta, dar nui de speriat. Mie imi plac ca sunt tare confortabile.
                        In rest ce as vrea sa ii schimb placutele de pe fata TRWurile actuale si-au cam aratat limita si scot un fum de numa la mers sportiv.
                        Ma tot uitam la placute EBC Yellowstuff ca Greenstuff am avut si sunt slabute pentru cat cer pe ele.
                        Ferodo DS nu am gasit nicaieri decat la UNIX cu 800 lei setul.
                        A si daca tot o mai tin o vreme as vrea sa ii fac un reglaj la supape ca cred se cere la atatia km.O sa intreb la Honda Radacini Brasov daca stiu si se baga la asa ceva.Daca nu o sa fac un drum la Bucuresti la Asko ca tot ii lauda lumea .
                        In rest mici maruntisuri becurile de la clima s-au ars toate astept caldura sa le schimb asteapta in debara.
                        Ce ma bate sa schimb si castofonu cu unul cu ecran touchscreen ca nu mai merge decat radio CDuri nu mai citeste.
                        Si inca o treba alarma de la Airbag am sters-o de doua ori cei culmea ca de fiecare data era alt airbag o data cel din scaun alta data senzorul de impact din fata .
                        Acum iara s-a aprins vedem cand oi avea timp sa ajung la Honda.
                        In rest mai vedem.
                        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                        Comment


                        • Salut Dragos, la racingnick nu au ds2500 ? tocmai astept niste oferte inlocuire placute si discuri, si pe fata vreau sa pun din nou ds2500...
                          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                          Comment


                          • La mai mare! Pentru un reglaj de supape cred ca poti sa vii linistit la Asko.(Alin stie ce face, testat pe masina mea )
                            La clima vei fi surprins ca nu sunt chiar atatea becuri cate par la prima vedere, iti recomand sa le schimbi cu led-uri (e un pic de munca, sunt niste piese mai ciudatele acolo pe post de suport de bec, dar nimic de speriat).

                            PS: La airbag-uri verifica/curata contactele de la mufe (niste spray de contacte s-ar putea sa te scape de probleme)
                            Wagner
                            Senior Member
                            Last edited by Wagner; 28-03-17, 10:03.
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • Iar la Radacini Brasov oamenii sunt cu totul prastie, de o neseriozitate naucitoare. Despre priceperea lor nu pot spune nimic pentru ca nu au reusit sa treaca testul minimei seriozitati.
                              Din punctul meu de vedere, nu ai de ales: ASKO all the way!

                              Comment


                              • Legat de plăcuțe, DS2500 sunt sub Yellowstuff dpdv performanță, deci poți opta liniștit pentu cele din urmă.
                                Iar referitor la reglajul supapelor, tot Alin de la Asko l-a executat și la mine, all good.
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X