AlexU: ´07 Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T, Vivid Blue

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AlexU: ´07 Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T, Vivid Blue

    Sal all .
    Civicul meu tocmai a implinit 2 luni si 8.000 km .
    Sincer , nu am nimic de obiectat pana acum . Asta a fost visul meu si in sfarsit , dupa 6 luni , s-a implinit . Masina este superba , trage foarte bine in comparatie cu alte masini de 140 cp (ex: Celica ) . Deja a suferit cateva mici modificari . Linie audio alpine Subwoofer 2 x 300 W RMS , Statie 800 W Rms ,4 boxe portiere 4 x 100 W Rms neoane undercar. In viitor : Filtru aer sport K&N , jante racing pe 18 cu gume Toyo , suspensii sport , admisie + evacuare complet schimbata , 2 DIN Alpine si poate un chit de caroserie . Alte pareri : se oftica la culme "oamenii" cu Golf V 2.0 TDI cand imi vad doar spatele (ca sa fiu putin rautacios) :twisted: :twisted: . In curand poze .
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 02-10-09, 12:05.
    2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

  • #2
    Felicitari de achizitie! Ai ales bine! Bine ai venit pe forum!

    Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! artyman:
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Fain fain ! S-o conduci fericit !
      - K&N cica au in 'development" un kit CAI pt al nostru Civic, iar altii am auzit ca si-au montat cu success filtru CAI de la Injen (vezi civinfo.com)
      - evacuare au cei de la Remus una facuta special pt civicul nostru
      - la ce suspensie sport te-ai gandit (ma intereseaza si pe mine) ?
      Eu oscilez intre cea de la Honda sau una de la KW (ambele kit complet arc + amortizor, ultima si reglabila pe inaltime)

      Comment


      • #4
        fii binevenit! artyman: al doilea sucevean pe forum.sper sa nu gresesc si sa neindreptatesc pe cineva,in caz ca sunt mai multi.
        bucura-te de ea si "ea de tine"!! :wink:
        uita-te atent la amicul dinoc.dupa cum am mai spus undeva el este "trend setter-ul" hondelor noastre!!!! :wink:
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • #5
          Dinoc : Cred ca o sa aleg o suspensie de la honda.inca nu stiu . acum sunt cu dealerul Honda . ATI , din sv si discutam pe tema asta . Mi se pare putin cam scumpa. Cand o sa am noutati o sa va anunt . Tu ti-ai pus ceva pe masina ?
          2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

          Comment


          • #6
            Pe Civic nu inca.
            Cam toate optionalele Honda costa destul de bine (dar totusi este suspensie completa arc+amortizor+fanse montate gata de instalat doar).
            Dac-o montezi pe cea de la Honda sa-mi spui si mie cum este , ca ma intereseaza si pe mine.

            Comment


            • #7
              ok. Daca te intereseaza, in cateva saptamani imi pun 2 DIN Alpine si-ti spun cum a iesit.
              P.S. In curand...poze.
              2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

              Comment


              • #8
                Sorry . Am uitat ceva . Sa va multumesc tuturor pentru urarile de bine . Tnks .
                2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

                Comment


                • #9
                  Sa te bucuri de ea si la cat mai multi km fara probleme!
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #10
                    HONDATU : Tnks alot ! By the way , prin de nu se aude nimic de un kit caroserie pentru civicul meu ?
                    2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

                    Comment


                    • #11
                      felicitari, s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km cu ea

                      mama mia da ai pus ceva "chestii" pe ea
                      Suro Tono
                      ex Civic 5d, i-Shift, executive

                      Comment


                      • #12
                        cum spuneam : tuning in progres....
                        acum cateva zile mi-am comandat evacuare remus . Trebuie sa imi ajunga filtru aer K&N , neaone inside/outside foliatec , jante pe 18`` super usoare & others.....
                        2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

                        Comment


                        • #13
                          allx : tnks alot .
                          2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

                          Comment


                          • #14
                            Schimbatorul Momo arata fain!

                            Cu jantele alea de la Team Dynamics o sa arate super.
                            Am uitat sa te intreb cam cat te costa si prin cine le aduci ? (eventual PM)

                            La filtrul ala K&N (care-i pt civicul US) s-ar putea sa trebuiasca sa-i faci loc , am vazut la un tip ca si-a mutat bateria sa-i faca loc.
                            http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewto...ghlight=intake

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by honda_civic_typeS
                              HONDATU : Tnks alot ! By the way , prin de nu se aude nimic de un kit caroserie pentru civicul meu ?
                              Detaliaza te rog!
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment

                              Working...
                              X