ASSKICKR: '07 Honda Civic TYPE-S, Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    o urma am capatat si eu pe bara deasupra proiectorului dreapta, 2 X 1 cm unde e vopseaua sarita, se vede direct plastic negru de bara
    initial m-am gandit sa dau si eu cu pasta aceea dar cand am vazut faza cu 15 grade am zis sa astept pana spre primavara - vara
    oricum inevitabil o sa mai apara :?
    Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
    Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

    Comment


    • #17
      Si la mine au ramas urme neuniforme pe capota. Cred ca trebuie sa dam cu polish sau cu o pasta abraziva inainte si pe urma polish. O sa mai ai surpriza sa vezi ca retusul nu corespunde cu vopseaua originala si o sa se vada ca si cum e stropita. Daca ai o rezolvare mai buna sa ne scrii sa o aflam si noi.
      honda civic 5D 2,2 diesel 2007

      Comment


      • #18
        "a nu se folosi sub 15 grade celsius.."deci nu il folosesti!daca te prinde inghetul cu el in masina il arunci relax!
        ceara + polish primavara!o sa mai traga multe pana la primavara!
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • #19
          Si am mai observat o chestie: cand se actioneaza geamurile electrice, se misca destul de vizibil usa - adica partea interioara... (nu stiu cat de clar se intelege). Se vede un "zvacnet" la interior, atat atunci cand se ridica cat si cand se coboara geamul... Any ideas?

          Comment


          • #20
            Asa fac toate Civic-urile
            ex-FN2 owner
            Loved it every second!

            Comment


            • #21
              In special astea cu usile imense!
              "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
              Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
              Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

              Comment


              • #22
                felicitari, s-o stapanesti sanatos si la cati mai multi km cu ea
                Suro Tono
                ex Civic 5d, i-Shift, executive

                Comment


                • #23
                  usile fac si la mine la fel. eram cam intrigat la inceput, dar apoi m-am documentat si am aflat ca la toate civic-uri 5d fac la fel geamurile. asa ca - stai linistit. oricum, nu stiu dk e normal - e prima masina la care vad asta, dar se pare ca asa este fabricata.
                  honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

                  sibiu SB-11-WAW

                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

                  Comment


                  • #24
                    Cu vopseaua cred ca esti un caz fericit.
                    Dupa 10 000 km facuti cu ea,a mea arata ca un dalmatian din fatza!
                    O sa incerc sa gasesc un service unde monteaza folie transparenta pt capota si faruri,asa doar sa stiu si eu ca am inercat sa fac ceva pt ea.

                    In rest subscriu la ce ai zis tu: merge si suna incredibil.

                    Bafta si la mai multi km.
                    Doamne,cand ma gandesc ca era sa-mi iau Leon!!!

                    Comment


                    • #25
                      CTS sa ne anunti si pe noi cand ai gasit folia transparenta si cat te costa
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        eu mi-am pus folie transparenta pe faruri ,masca si proiectoare.Nu am dat bani fiindca sunt prieten cu cel care executa lucrarea ,dar am inteles ca ar fi undeva la 200 ron...
                        1,6 diesel, confortsigpic

                        Comment


                        • #27
                          In Bucuresti ti-ai pus folia? Da-mi un PM cu locatia unde se poate face asta.
                          THX
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #28
                            3500 km... masina e murdara in ultimul hal (si e pacat de ea, stiu), dar cu vremea asta... astept macar sa fie cateva zile la rand frumos, ca sa-mi fac curaj.

                            Consumul in Bucurestiul (care s-a aglomerat din nou pe toate partile, de vreo saptamana si ceva) pe care-l stim s-a stabilizat la 10.9 - pe computerul de bord, confirmat si de masuratoarea la pompa. Ma declar super multumit.

                            Comment

                            Working...
                            X