DAN P:´07 Honda Civic 5D 1.8 Sport MT, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Stiu ca se invarte planetara, voiam sa atrag atentia ca se aude si cand nu e in sarcina. E ciudat, zgomotul este sigur de la rotatie doar ca apare la virare stanga si se amplifica pe masura ce unghiul de virare creste. Seamana cu sunetul scos cand sunt franele duse si freaca tablita aia "martor".
    O sa vad cum e si cu rulmentii ca nu e exclus . Ms de pont!
    ....

    Comment


    • #32
      Rulmentul ar trebui sa se auda cand mergi drept (huruit) si sa taca cand iei curba. Mai repede planetara.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • #33
        Originally posted by Dan P View Post
        AM o problema la masina. Cand virez stanga se aude un harait pe dreapta fata.
        Cand virezi dreapta e liniste, nu? E rulmentul fata dreapta. Se verifica pe elevator.

        Comment


        • #34
          Am fost la a doua constatare si ambele raspunsuri au fost aceleasi, "cap de planetara uzat". Au recomandat sa mai astept pentru ca uzura nu este accentuata momentan si nici nu erau foarte siguri de la care planetara se aude, parerile au fost impartite stanga/dreapta. Asa ca astept in continuare pana se va accentua. Oricum pe perioada verii abea se aude.
          Ziceau ca nu raman cu masina in drum si ca uzura e progresiva uniform si ca nu as avea nici un risc daca mai astept.
          ....

          Comment


          • #35
            Dacă îți plac liniuțele, așa pățești
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #36
              Daaaa, ce-i mai plac lu nevasta-mea!
              Nu a vazut masina asta nici o liniuta. Personal consider ca liniutele sunt cam prostesti. Strici masina aiurea.
              Sincer la nici o masina nu am testat acceleratia din carte, nici macar la Type S.
              ....

              Comment

              Working...
              X