DAN P:“07 Honda Civic 5D 1.8 Sport MT, Milano Red

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Exact asa vroiam si eu s-o vopsesc pe a mea. Dar fiind albastra, am renuntat usor. In plus, Rosso Competizzione era si scumpa la vremea cand m-am intresat eu. Cat a fost si unde ai vopsit-o, daca ne poti spune?
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

Pai am facut-o la Kampur Brasov si am platit diferenta de pret pentru vopsea si elementele ce nu erau incluse la vopsire casco cca 500 RON. Am vazut devizul si era de cca 5500 RON cu totul.
      ....

Comment

5500 pentru vopsire integral cu tot cu vopsea? Ma intereseaza pentru ca la mine singura sansa e sa o vopsesc masina integral (mi-au zgariat-o pe toate partile si pe negru se vede orice) si ma speria pretul de ~3000EUR.
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

Comment

Click image for larger version

Name:	20140629_150110.jpg
Views:	1
Size:	70.1 KB
ID:	718229Click image for larger version

Name:	20140629_150121.jpg
Views:	1
Size:	64.1 KB
ID:	718230Da cam asa era devizul.
          ....

Comment

Am mai facut o revizie anuala. Masina a "implinit" 60.000 de km in aproape 8 ani. Se vede ca a prins sotia doua "concedii" postnatale.

De fiecare data cand ma urc in masina asta ma conving din nou ca a fost o alegere buna. O ador
            ....

Comment

La mai multe, Dane, fara probleme!
              Nu stiu cum s-a intamplat, dar acum doua zile am "revizuit-o" si eu pe a mea la 105.000 km. Aceeasi senzatie o am si eu cand urc la volan...
              Toate cele bune!

Comment

Sa-ti raspund in acelasi ton : ma bucur ca iti place in sfarsit 5d-ul.
                ....

Comment

Nu mai mult decat tie, dar... sa le purtam sanatosi!
                  Astazi chiar am luat hatch-ul la o plimbare ceva mai lunga, am dat drumul la muzica tare si a fost destul de bine.
                  I-am dat si o stecluta de Red Bull (Line) d-ala de se curata motorul, acum sa vad daca va avea si un consum ceva mai bun.
                  Multi kilometri fara probleme sa ai cu a ta!

Ps.: astept sa vad ceva mods pe la Civicania de pe topicul asta
                  Last edited by vtin; 28-03-15, 18:03.

Comment

Asta nu are pe lista de modificari decat folie pe geamuri si consumabile
                    ....

Comment

Mi s-a rupt un prezon la masina ocazie cu care am vazut ca este curs un amortizor. Urmeaza sa le schimb si probabil la anul un schimb serios de discuri de frana, astea deja par destul de inbatranie.
                      Intre timp m-am pricopsit cu un radiator nou, cred eu ca fara sa fie nevoie de el. Dupa ce nu am rezolvat problema de la AC nici asa, am gasit topicul asta si am rezolvat problema care era defapt
                      http://www.hondafan.ro/forum/showthr...at-%B407-Civic
                      La mine a fost releul pe care l-am cumparat original si l-am schimbat personal. Nu am mai avut nici o problema.
                      Masina are doar vreo 64.000 de km, sa vezi ce explicatii o sa dau cand va fi sa o vand: " masina a fost la o tinerica care mergea cu ea doar pana la servici"
                      ....

Comment

Am schimbat si amortizoarele fata ca unul era curs Acum totul e OK.
                        ....

Comment

Masina a implinit 66850 de KM si i-am facut un schimb de discuri si placute. Am optat pentru EBC green . Nu am apucat sa le testez, le rodeaza sotia.
                          ....

Comment

AM o problema la masina. Cand virez stanga se aude un harait pe dreapta fata. Am fost la service si ei cred ca ar fi planetara. Mie mi se pare ciudat ca se aduse si daca accelerezi si daca nu, masina are vreo 70.000 si nu a fost abuzata si apare mai ales in sezonul rece .

Vreo idee ce ar putea fi?
                            ....

Comment

Eu am avut un harait pe stanga fata la Infiniti, la 80.000km - era un rulment de la butuc. Nu ma pricep, am impartasit doar experienta.

Comment

Dacă mașina e īn mișcare, planetara se īnvārte indiferent dacă e īn viteză sau nu. Și rulmentul din butuc la fel.
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Working...
                                X