LUCIMOS: '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am fost azi cu ea la spalat , si am vorbit sa imi montez camera spate . Cei de la firma mi-au spus ca se poate , dar doar daca fac ei o gaura in bara spate , nu se poate monta pe langa numar . Merita sa ii stric bara , avand in vedere ca am senzori ?
    Inca o intrebare : in Timisoara , cunoaste/stie cineva , un mecanic bun pentru honda ?

    Comment


    • #17
      Eu am senzori spate si nu simt nevoia de a avea camera.

      Comment


      • #18
        Sa vezi cum e să ai cameră și să simți nevoia să renunți la senzori. :-))

        Acum... serios vorbind, dpmdv camera e mai tare ca senzorii, dar se poate trăi și fără.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #19
          Nu stiu cum o sa arate cu bara spate gaurita . Imi e ca o sa ii iau din frumusete )
          La a doua intrebare ? Legata de service in Timisoara ?Nimeni , nimic ?

          Comment


          • #20
            Originally posted by lucimos View Post
            Nu stiu cum o sa arate cu bara spate gaurita . Imi e ca o sa ii iau din frumusete )
            La a doua intrebare ? Legata de service in Timisoara ?Nimeni , nimic ?
            Nu gauri bara cu senzori, chiar si vopsiti in aceiasi culoare nu arata bine, plus ca e enervant zgomotul pe care il scot, camera e cea mai buna solutie. Daca nu gasesti altundeva am eu de vanzare noua la pret foarte bun, cu vedere nocturna, sau vezi ca sunt modele care inlocuiesc o lampa de iluminare numar si au ledul incorporat. Sunt ascunse si se murdaresc iarna cel mai putin.

            Servicetim https://servicetim.ro/contact vis a vis de cimitirul de pe Buziasului. Si mai sunt sunt mecanici buni de Honde, dar aglomerati, depinde si in ce zona stai.
            dacliber
            Senior Member
            Last edited by dacliber; 10-05-17, 11:34.
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment


            • #21
              @daciliber , ai PM .

              Comment


              • #22
                Sa o stapanesti cu placere! Frumoasa jucaria ! Eu o stiu din Iasi!
                T-Bone, ce masinuta ti-ai luat? 😁
                If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Inca nu am luat nimic...sunt in cautari si cu foarte putine optiuni.
                  '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                  ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                  ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                  Comment


                  • #24
                    Spor la cautari atunci
                    mdl88
                    Junior Member
                    Last edited by mdl88; 13-05-17, 13:23.
                    If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Astazi am ajuns la un milestone : 1500 km facuti de mine , cu masina
                      O sa discut zilele astea cu un mecanic din Timisoara , pentru schimbul de ulei si filtre ( mersi @daciliber pentru numar ) .
                      Am pus incaltarile de vara , pe 17 , si cred ca mai trebuie sa scot din aer . Am 2.2 , si se simt mult mai mult gropile si liniile de tramvai .
                      Are cineva idee , care ar fi presiunea ideala pentru oras ?
                      Multumesc

                      Comment


                      • #26
                        30 psi, adica fix 2,06 bar
                        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                        Comment


                        • #27
                          Voi merge cāt de curānd sa mai scad din presiune.
                          Azi am scos un record de consum, Lugoj - Timisoara(60 km) , și īncă vreo 10 īn Timișoara, consum 6.1, mers īn limitele legale

                          Comment


                          • #28
                            Unul din becurile xenon (stānga) Imi e pe ducă (a īnceput sa lumineze o tenta de violet. Trebuie schimbat īn service? Ce model de bec ar fi ok? (am văzut ca e musai tip D2R). Ma uitam la Osram Cool Blue Intense Xenarc, de la eMAG. Ce părere aveți de ele?

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by lucimos View Post
                              Unul din becurile xenon (stānga) Imi e pe ducă (a īnceput sa lumineze o tenta de violet. Trebuie schimbat īn service? Ce model de bec ar fi ok? (am văzut ca e musai tip D2R). Ma uitam la Osram Cool Blue Intense Xenarc, de la eMAG. Ce părere aveți de ele?
                              Salut,

                              eu am pus Osram Cool Blue Intense si sunt multumit de ele. Am reusit sa le schimb eu, pe partea soferului, unde se afla bateria, e mai greu accesibil, insa daca ai mainile subtiri, te descurci

                              Uite aici link-ul unde era discutia despre xenoanele mai sus amintite, am pus si cateva poze, sunt ok, poti merge cu incredere pe mana lor: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...k-Black/page11

                              PS: a trebuit, de fapt, sa dau jos bateria
                              scarr
                              Senior Member
                              Last edited by scarr; 23-05-17, 00:20.

                              Comment


                              • #30
                                Cum luimineaza fata de cele OEM?

                                Comment

                                Working...
                                X