LUCIMOS: '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• LUCIMOS: '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Salutare , desii citesc forumul de ceva timp , abia acum mi-am facut cont , in calitate de posesor de Honda
    De 2 zile ,am intrat in posesia unei masini superbe : Civic FN1 , 1.8 I-VTEC , din 2010 , culoarea Nighthawk Black , masina luata de la un user de pe forum , si a avut jurnalul de bord aici
    Am luat masina de la colegul de pe forum din Iasi , si am ajuns la Timisoara in aprox 8 ore , consum mediu : 7.2 ( perfect multumit de el , tinand cont ca nu am mers batraneste )
    O sa o programez zilele astea la un detailing interior ,si eventual un polish , curand . De asemenea, probabil saptamana asta , o sa ii pun si jentile pe 17 , cu cauciucuri de vara .
    Momentan nu prea am poze , e cam prafuita de la drum , dar o sa revin curand cu mai multe

Click image for larger version

Name:	18405474_1667530933276431_356427696_o.jpg
Views:	1
Size:	89.6 KB
ID:	730420
    Last edited by hondatu; 09-05-17, 18:07.

Sa o conduci cu placere si sa ai parte de ea! O recunoastem
    “I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.” ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Comment

Benvenutti!
      Mașina, într-adevăr, o cunoaștem, de-acum rămâne să aflăm ce bucurii îți va aduce.
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

Bine ai venit! Sa o alergi sanatos si fara probleme!
        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Salut si bine ai venit pe aici .
          Have fun cu jucaria.
          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
          https://www.instagram.com/iamrusu/

Comment

Si uite ca s-a intors in nici 48 ore ) Sa o conduci sanatos si fara nici un incident.
            '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
            ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
            ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

Comment

Sa o stapanesti cu placere si fara probleme !
              Bine ai venit pe forum si mai asteptam impresii .

Comment

Salut si bine ai venit!
                Sa te bucuri de jucarie!!!

Comment

Sa ai noroc de ea!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Multumesc mult de primirea calduroasa
                    As vrea la ea sa adaug : modul de rabatare oglinzi , si inchidere geamuri din cheie , cat si functia de follow me home . Se pot adauga ? Nu am gasit prea multe informatii pe forum , sau poate nu am citit eu destul de mult . Daca se pot adauga , are cineva informatii , DIY guide , sau how-to ?
                    Multumesc !

Comment

Ai pe civinfo module.
                      http://www.civinfo.com/forum/civinfo...ectors%5D.html
                      http://www.civinfo.com/forum/civinfo...r-service.html
                      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                      https://www.instagram.com/iamrusu/

Comment

Sa o conduci cu placere si fara probleme multi km.! Bine ai venit pe forum.

Comment

Originally posted by lucimos View Post
                          Multumesc mult de primirea calduroasa
                          As vrea la ea sa adaug : modul de rabatare oglinzi , si inchidere geamuri din cheie , cat si functia de follow me home . Se pot adauga ? Nu am gasit prea multe informatii pe forum , sau poate nu am citit eu destul de mult . Daca se pot adauga , are cineva informatii , DIY guide , sau how-to ?
                          Multumesc !
                          Credeam ca toate Civic Type S (FN1) vin cu oglinzi rabatabile electric ...
                          “I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that.” ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Comment

Cred că vrea să le rabateze din cheie.
                            lucimos: cel mai bine mergi la un atelier de alarme, pe-aici nu prea s-au făcut modificări în sensul dorit de tine.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

Exact, din cheie vreau sa se rabateze, îmi e cam greu sa ma obișnuiesc cu ele pe buton.

Comment

Working...
                              X