CRISTI_CNMV: '11 Honda Civic 1.8 i-VTEC M/T 50 Sport Jahre Edition, Ionized Bronze Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CRISTI_CNMV: '11 Honda Civic 1.8 i-VTEC M/T 50 Sport Jahre Edition, Ionized Bronze Metallic

    Salutare, ma alatur si eu posesorilor de Honda cu un Civic 5D din 2011 "50 Jahre Edition" cumparat din Germania in primavara. Sunt ex-posesor de Toyota (Avensis 2.0 D-4D) si m-am lasat convins sa incerc si un motor aspirat pe benzina.

    Nu regret decizia si raman fanul masinilor japoneze

    Am fost singur sa imi caut masina in Germania, am adus-o pe roti, am trecut prin multe peripetii, insa avantajul este ca am acumulat experienta asa ca daca aveti ceva intrebari pe tema asta, m-as bucura sa va pot ajuta.


    Click image for larger version

Name:	IMAG1182.jpg
Views:	1
Size:	76.1 KB
ID:	729567

    Click image for larger version

Name:	IMAG1183.jpg
Views:	1
Size:	74.9 KB
ID:	729568

    Click image for larger version

Name:	IMAG1184.jpg
Views:	2
Size:	72.3 KB
ID:	729569

  • #2
    Arata foate bine, multi km. fara probleme.

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti sanatos. Care e treaba cu 50 Jahre Edition?!

      Sent from my LG-E455 using Tapatalk
      Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

      Comment


      • #4
        De fapt e Sport 50 Jahre Edition (editie aniversara la aniversarea a 50 de ani a Honda Germanica, care avea cateva dotari in plus fata de suratele standard.

        Si al meu tata are un CR-V 50 J Edition care are dotari in plus fata de Confort-ul de baza, evident luat tot din Germanica.

        Sa ai noroc de ea! Jantele arata bine.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Da, si mie imi plac jantele astea, insa dupa vreo 2 luni mi-au furat intr-o noapte capacelele de la jante (masina era in parcare, in spatele blocului).

          Comment


          • #6
            Ca dotari in plus fata de standard ar fi culoarea, pragurile cu "Civic" luminat albastru si jantele de Type-R pe 18". Nu stiu daca e si in dotarea standard, dar vine si cu senzor de presiune in roti.

            Comment


            • #7
              Absolut superba masina, de culoare nu mai spun, sa o conduci cu placere. In plus vad ca are si eleronul ca optionale. Ce alte optionale mai ai pe ea: navi, piele? Poti pune si poze cu pragurile luminate?
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment


              • #8
                Originally posted by bacu View Post
                Absolut superba masina, de culoare nu mai spun, sa o conduci cu placere. In plus vad ca are si eleronul ca optionale. Ce alte optionale mai ai pe ea: navi, piele? Poti pune si poze cu pragurile luminate?
                Nici navi, nici piele, nici alte optionale. O sa vad ce pot sa fac cu pozele...

                Comment


                • #9
                  Scaune cu Alcantara nu ai? Sau sunt de stofa neagra?
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ticker View Post
                    Scaune cu Alcantara nu ai? Sau sunt de stofa neagra?
                    Stofa neagra, dar imi place mult cum se simte materialul la atingere.

                    Comment


                    • #11
                      Deci Sport 50 J.Ed. are in plus fata de Sport:

                      - Capac Rezervor Aluminiu cu Civic scris pe el.
                      - Eleron
                      - Praguri Luminate (in fata cu Civic pe ele).
                      - Jante 18 "Thunder"
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa! Sa o satapanesti sanatos - multi km fara probleme!

                        Comment


                        • #13
                          S o stapanesti sanatos, fff frumoasa culoarea, i ar sta bine coborata vreo 2cm
                          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                          Comment


                          • #14
                            Sa iti aducă doar bucurii!

                            Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              E superba culoarea, sa o stapanesti sanatos! Sa ai grija la Capac Rezervor Aluminiu cu Civic scris pe el, eu am luat un Civic din 2011 acum o luna si capacul e cam deteriorat, de la intemperii sau alte probleme.. dar pare un aliaj care se deterioreaza usor..

                              Comment

                              Working...
                              X