VICTOR GABRIEL: '07 Honda Civic 5D Sport 1.8 i-Shift, Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Multumesc! Sper sa ne vedem la Rasnov. Cat despre poze, din pacate nu le pot descarca ... ma incerc..
    Ex: Honda Civic Hatchback sport 2007, negru, i-shift
    Ex: Honda Civic Hatchback executive 2009, gri, AT
    Ex: Honda Accord sedan 2012, negru, AT

    Comment


    • #17
      Am deja 3000 km. cu ea. Se comporta extraordinar. Consum mediu 7,6, dar aproape 1500 km i-am facut in afara Bucurestiului. Consum in oras pe ultimii 100 km 10,5. O bijuterie...
      Ex: Honda Civic Hatchback sport 2007, negru, i-shift
      Ex: Honda Civic Hatchback executive 2009, gri, AT
      Ex: Honda Accord sedan 2012, negru, AT

      Comment


      • #18
        De vineri, multumita lui Bogdan, in familia mea a mai intrat un Civic. 4 D, A/T, proprietatea lui frate-miu. De vineri pana acum am mers eu cu ea si are deja 1000 km. Se tine bine, se infige, are viata, e super.... Pot face ceva comparatii intre 5 D si 4D, ambele automate. 4D schimba vitezele mai repede, aproape imperceptibil, pe cand la 5 D exista acea mica intarziere la schimbarea treptelor.. dar mi se pare ca se infige mai bine decat 4D. Din pacate la 4D portbagajul nu este prea inalt (nu pot baga in el o lada frigorifica in picioare, de exemplu, asa cum pot in 5D) si de asemenea nu are mufa de alimentare in portbagaj. In rest, numai de bine
        P.S. Sunt foarte mandru ca am reusit sa-i schimb perceptia lui frate-miu care avea in cap numai Audi si Volkswagen si TDI, daca se poate.... Din pacate (pentru el :lol: ) nu a vazut-o inca, fiindca nu e in tara (ma suna in fiecare zi si ma intreba de ea), dar o sa ma plimb eu cu ea... :lol:
        Inca o data, mii de multumiri Bogdane!
        Ex: Honda Civic Hatchback sport 2007, negru, i-shift
        Ex: Honda Civic Hatchback executive 2009, gri, AT
        Ex: Honda Accord sedan 2012, negru, AT

        Comment


        • #19
          Felicitari! Plimba-te cu ea si fa-ne niste comparatii mai amanuntite intre 4D si 5D.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #20
            Si nu numai atat ci si un topic separat urmat de poze! :wink:
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #21
              Clubul 2xHonda este bucuros sa te primeasca in randul sau! Cu multa placere. :wink:

              Comment


              • #22
                poti sa fi mai detaliat - la cele doua cutii

                Originally posted by Victor Gabriel
                De vineri, multumita lui Bogdan, in familia mea a mai intrat un Civic. 4 D, A/T, proprietatea lui frate-miu. De vineri pana acum am mers eu cu ea si are deja 1000 km. Se tine bine, se infige, are viata, e super.... Pot face ceva comparatii intre 5 D si 4D, ambele automate. 4D schimba vitezele mai repede, aproape imperceptibil, pe cand la 5 D exista acea mica intarziere la schimbarea treptelor.. dar mi se pare ca se infige mai bine decat 4D. Din pacate la 4D portbagajul nu este prea inalt (nu pot baga in el o lada frigorifica in picioare, de exemplu, asa cum pot in 5D) si de asemenea nu are mufa de alimentare in portbagaj. In rest, numai de bine
                P.S. Sunt foarte mandru ca am reusit sa-i schimb perceptia lui frate-miu care avea in cap numai Audi si Volkswagen si TDI, daca se poate.... Din pacate (pentru el :lol: ) nu a vazut-o inca, fiindca nu e in tara (ma suna in fiecare zi si ma intreba de ea), dar o sa ma plimb eu cu ea... :lol:
                Inca o data, mii de multumiri Bogdane!

                ai facut vreun test comparativ intre cele doua masini (la demaraj de ex)
                cum schimba una fata de alta?
                CIVIC 1.8 Executive i-Shift

                Comment


                • #23
                  astazi am fost la Asko service pentru un mesaj care imi aparea pe bord (o roata zimtata cu semnul exclamarii in interiorul ei). Baietii, ca de obicei, super amabili. Mi-au rescris softul cutiei de viteze si totul este in regula acum. Bravo Asko! Felicitari! Tineti-o tot asa!
                  Ex: Honda Civic Hatchback sport 2007, negru, i-shift
                  Ex: Honda Civic Hatchback executive 2009, gri, AT
                  Ex: Honda Accord sedan 2012, negru, AT

                  Comment


                  • #24
                    Problema mare! Am fost in weekend ca omu' la munte sa mai prind ceva zapada pt un ultim ski... Toate bune si frumoase, am lasat masina in Sinaia, pe o strada luminata, chiar sub geamul camerei in care am locuit. Ma trezesc la ora 8, imi iau catrafusele in spinare si ma indrept spre masinuta, nerabdator. Cand am ajuns langa ea, mi-a cazut falca: geamul portierei dreapta fata facut zob si totul ravasit in masina; noroc ca nu aveam nimic de valoare in interior. Nu am auzit nimic, iar alarma originala a masinii nu a dat niciun semn. Politie, proces verbal, declaratii, amprente...ce mai, tot tacamul... si s-a ales praful de schiatul meu. Sfatul meu (din ceea ce am auzit de la politisti): nu lasati masinile in statiunile de la munte pe strada sau in locuri nepazite fiindca sunt niste bande care se ocupa cu furturi din masini si bineinteles ca domnii politisti nu pot pune mana pe ei. Din pacate, asta-i tara in care traim!
                    Ex: Honda Civic Hatchback sport 2007, negru, i-shift
                    Ex: Honda Civic Hatchback executive 2009, gri, AT
                    Ex: Honda Accord sedan 2012, negru, AT

                    Comment


                    • #25
                      Pacat domne' imi pare rau pentru tine
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • #26
                        si era si luminata strada. misto treaba. si mai e si sinaia, care in perioada asta, cand e full de turisti ar trebui sa colcaie de politisti si jandarmi.

                        in fine, pacat si succes la reparatii. ine ca nu aveai ceva de valoare.
                        honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

                        sibiu SB-11-WAW

                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

                        Comment

                        Working...
                        X