MICUTZU: '07 Honda Civic 5D Sport 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MICUTZU: '07 Honda Civic 5D Sport 1.8 i-VTEC, Nighthawk Black

    Va salut!
    Imi doream o honda de foarte mult timp, asa ca la inceputul anului acestuia am luat decizia de a cumpara o Honda civic 5d din 2007.Masina avea aprox 105.000 km cand am cuparat-o iar acuma are aprox 109.000 de km.Per total sunt multumit de ea.Aveti cateva poze cu ea inaite sa o aduc la starea originala. PICASSO PAITINGS !!!
    Attached Files

  • #2
    Salut si bunvenit printre hondari
    HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
    CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

    Comment


    • #3
      Sa ai noroc de ea. Spor la de-Picasso-izat!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Felicitari si multi km fara incidente.
        '07 Civic Type S - Alabaster Silver - 1.8 VTEC - M/T

        Comment


        • #5
          Va multumesc.

          Comment


          • #6
            O incercare dar fara reusita.

            Comment


            • #7
              Da n-o faci intr-o culoare?

              Comment


              • #8
                M-am gandit si la varianta sa le vopsesc, dar in final le-am inlocuit.Acuma arata asa.

                Comment


                • #9
                  Mult mai bine. Sa te bucuri de ea.

                  Comment


                  • #10
                    Oare ce-o fi fost in capul omului? Felicitari pentru achizitie, toate cele bune!

                    Comment


                    • #11
                      Sincer! Nu am nici cea mai mica idee.Mie personal imi era rusine sa circul cu masina, pana nu am schimbat toate ornamentele de pe ea.Acuma arata mai bine, dar din pacate ornamentele de plastic, mai ales la rotile din fata nu s-au mai asezat asa perfect.Asta este, dar eu unul pe viitor nu am sa mai cumar o masina cu atatea plastice.M-am saturat de ele, pana peste cap. La toate masinile mele cu ornamente din astea cu plastic avut aceleasi problema, se deformeaza in timp, se decoloreaza si se zgarie destul de usor, sa numai zic ca se aduna si mizeria intre plastic si tabla, dupa care incepe sa rugineasca.Sigur unle au si un rol, cele care sunt pe aripile din fata si spate ca atenueaza din zgomotul de rulare a anvelopelor.Am vazut ca Honda la modele 2012 de civic a pastrat acest lucru.

                      Comment


                      • #12
                        De cand am cumparat masina am observat o chestie ciudata cred eu, cand accelerez mai brusc si nu numai, undeva la intervalul de 2000-2200 de turatii, are o ezitare si de abia apoi se accelereaza, parca da in nas.Imi da impresia ca parca nu primeste benzina suficienta.Sambata trecuta am scos pompa de benzina din carcasa si am curatat saculetul respectiv(FILTRUL).Mentionez ca era de murdar dar nu foarte murdar.Am folosit o solutie de curatat sistemul de injectie, dar problema persista in continuare.Am crezut ca problema ar fi de acolo, deorece cand pun contactul se aude cum pompa de benzina se amorseaza concomitent cu zgomotul de zzzz.La voi cum se aude?La toate masinile pe care le-am avut pana acuma, cand puneam contactul se auzea doar sunetul cum baga pompa benzina un zzzz si atat.Multumesc.

                        Comment


                        • #13
                          Salut, poti incerca inlocuirea filtrului de benzina.
                          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                          Comment


                          • #14
                            Nu e nimic ciudat, "asa face toate". Nu mai accelera brusc de la 2000-2200 ture.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #15
                              Subscriu, exact asa facea si a mea.

                              Comment

                              Working...
                              X