XSaraa: '07 Honda Civic Type S 1.8 M/T, Alabaster Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Mi-am montat headunit-ul si am ramas cu niste problemute.

1. Nu mai merge incui/descui masina din cheie.
    2. Display-ul de sus, cu informatiile de la radio/cd + clima ceas nu mai merge.

Cineva care si-a montat o chestie asemanatoare stie cum s-ar putea remedia?

In rest, sunt dupa 8k km cu Eneos Sustina si motorul are vibratii dubioase si un sunet metalic, ma gandesc ca ar fi vremea sa trec pe un ulei, acum la aproape 140k, care sa il faca mai silentios. Ceva recomandari?
    '07 Civic Type S - Alabaster Silver - 1.8 VTEC - M/T

Comment

Daca ne spui si ce ai montat poate te putem ajuta

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

La ulei eu am fost foarte impacat cu redline 5w30 sau motul 300v 5w30.
        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

XSaraa: '07 Honda Civic Type S 1.8 M/T, Alabaster Silver

Si eu recomand redline, eu folosesc 0w30. Legat de punctul 1. ai incercat sa folosesti butoanele cu cheia bagata in incuietoarea de la usa?

Legat de punctul 2. ai nevoie de asa ceva http://www.hondafan.ro/forum/showthr...pentru-Pioneer pentru functionarea Display-ului de sus.

Sent from my iPad using Tapatalk

Comment

Redline, sincer, mi se pare scump - dat fiind faptul ca cei de la Coasta de Est si Carpati mi-au zis ca si Eneos e prea mult pentru masina. O sa vad cum ma documentez pentru Motul.

Faza cu cheile nu merge, tot nu merge.

In privinta 2DIN-ului, e o chinezarie generica pe care am montat-o cu greu pe masina (am stat vreo 7 ore - don't ask). Ma uitam de conectorul de la Connects2, merci de sfat.

Merci.

Comment

Super tare sa o stapanesti sanatos!!! Multi km fara probleme!

Comment

Hello hello.

Aparent problema dupa schimbarea unitatii audio e mai mare. Practic mi-am dat seama de ce nu mai merge inchiderea centralizata - pentru ca atunci cand scot cheia din contact, pica tot curentul din masina - inclusiv inchiderea din buton, geamuri sau faruri.

Trebuie sa rezolv cumva treaba asta si nu cred ca cablul indicat e solutia, pentru ca comenzile pe volan oricum se pot face prin emulare de pe soft-ul tabletei.

Comment

Salut,

Pregatesc bestia pentru vanzare pentru ca o sa plec din tara in perioada urmatoare.

Asa ca as vrea sa rezolva cateva hibe pe care masina le are la momentul asta - stie cineva de unde as putea face rost de oglinda stanga (de preferat vopsita deja Albaster Silver) si un proiector stanga?

Merci anticipat,
                  Alex.

Comment

Se poate inchide. Bestia a fost instrainata altcuiva la pret de Logan.

Multumesc de gazduire.

Comment

Working...
                    X