ADRIAN OCTAVIAN: '07 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Royal Blue

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Voi nu sunteţi "vecini"?
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #32
      Furam... a parasit corabia pentru una mai buna )
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by ticker View Post
        ti-ai pus si grila fata noua. ai schimbat si numarul de inmatriculare, nu?
        dap, tot
        "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

        The Power of Dreams

        Comment


        • #34
          Revin cu o intrebare, asta dupa ce am schimbat ce am schimbat pe la masina, care merge exemplar apropo.

          Merita investitia intr-o masina noua (civic 2015 cel cu navi, facelift cred ) sau sa mai astept sa scada preturile, eventual sa iau una sh pe la vreo 20-30mii km ?

          Mi se pare un pic cam scump acum si daca as mai astepta jumatate de an, cam cat, cu aproximatie, ar mai scadea pretul?

          Mersi frumos.
          "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

          The Power of Dreams

          Comment


          • #35
            Daca tu consideri ca Civic-ul 2015 e masina ideala pt tine, eu as lua-o de noua.
            Va fi greu sa gasesti una SH cum vrei tu in Ro iar in Germania preturile ar fi mai mari.

            Ai avea varianta unei masini de drive-test (nu cred ca vrei) sau una vanduta de cineva care nu e multumit (altfel nu ar vinde-o la 1-2-3 ani vechime si 25 k km).
            Noua e noua, e a ta si o tii 5-10 ani stiind linistit cum a fost condusa, ce probleme a avut etc.

            La noua reducerea de acum e OK, mai pui un tichet Rabla si per total sadisfactia cred ca ar fi mai mare.

            Bafta!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Da ai mare dreptate, mi-au facut oferta cu reducere cu tot la 17k cam asa.

              Dar nu stiu daca mai astept o perioada (5luni), cu cat ar mai scadea pretul ?
              "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

              The Power of Dreams

              Comment


              • #37
                Eu as astepta inca 1 an si as lua noul model cu motor turbo.

                Comment


                • #38
                  Care probabil o sa coste mult peste ce e acum! nu?
                  "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                  The Power of Dreams

                  Comment


                  • #39
                    Initial da.
                    Apoi incep sa apara promotiile cum de altfel se intampla si acum.
                    Eu sincer nu as schimba 5D-ul tau pe actualul 5D.

                    Comment


                    • #40
                      Salut ,

                      De ce " Ai avea varianta unei masini de drive-test (nu cred ca vrei) " ? Eu unul asa am facut dar este adevarat ca avea sub 3000 km la bord . Ca si reducere pentru mine a fost mai mult decat ok .Cat timp inca mai am garantie 4 ani pe ea de ce nu ?
                      Probabil da ,la anul cand o sa apara noul Civic face-liftul actual de 2015 o sa aiba preturi si mai interesante dar clar as astepta mai degraba dupa un 1.5L turbo chiar cu un pret mai mare .

                      Comment


                      • #41
                        Am lucrat la doi dealeri auto si in cunostinta de cauza nu as vrea una.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Pot confirma si eu, nu am lucrat in reprezentanta insa am avut contact direct cu persoane de acolo. Masinile alea sunt rupte in gura de cand ajung in locatie.
                          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                          https://www.instagram.com/iamrusu/

                          Comment


                          • #43
                            Daca sigur o sa apara acel civic, as astepta nu m-ar deranja, daca pot astepta 6 luni de zile mai pot sta inca 6 .
                            Cand se vehiculeaza noul civic ? adica anul 2017 dar cu aproximatie cand ?
                            "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                            The Power of Dreams

                            Comment


                            • #44
                              Nu as mai cumpara o masina noua in primul an de aparitie. Si nici una stata in showroom sau in cine stie ce parcare 6 luni. Iar referitor la turbo, chiar nu stiu ce sa zic. Motorul asta de 1.8 aspirat are o elasticitate incredibila. Si e fffffff comod de condus, atat la drum intins cat si in oras. Mai degraba as lua un aspirat mai mare decat un turbo.

                              Comment


                              • #45
                                Dap, la aia m-am gandit si eu legat de turbo... si eu sunt de aceeasi parere legat de acest motor de 1.8 si cum ziceai sa nu o iau in primul an... ma gandesc ca a aparut in 2013 modelul asta si acum la facelift-ul asta arata super bine si ar fi la a 2-lea/3-lea an.
                                "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                                The Power of Dreams

                                Comment

                                Working...
                                X