CONSTANTIN: '07 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CONSTANTIN: '07 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Black

    Salutare! Sant nou aici pe forum, pentru ca am luat in sfarsit marea decizie! In aprilie fac comanda la un civic, si as avea 2 intrebari:

    1. Mi s-a spus ca timpul de livrare e cam 2-3 luni. chiar atat dureaza?
    2. Am inteles ca ele vin din UK si sant scutite de taxe. Sper ca asta nu influenteaza calitatea japoneza!!!

    Si asa imi fierbe sangele de ceva timp, pot sa va spun ca m-am indragostit de ea de cand am vazut-o!

  • #2
    Hello Constantin, bine-ai venit!

    Ai luat o decizie f. buna, spune-ne te rog mai multe: e HB, sedan, ce motor, etc.

    Si ca o sugestie, schimba si numele topicului cu modelul masinii. In sectiunea My Honda asa e normal sa apara.

    Apropos de termen de livrare cel mai la obiect iti vor raspunde dealerii prezenti pe forum. De calitate n-am auzit pe nimeni sa se plinga.
    Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
    Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

    Comment


    • #3
      Scuze, nu sant in tema, ieri m-am inscris pe site; si mi-am intarit parerea despre aceasta "masinuta" grozavaaaa!!!

      Merci, sper sa se deruleze totul ca pe roate! Modelul e Civic 5D 1.8 Sport M/T. Foarte frumoasa culoarea orange care apare in pozele site-ului oficial, dar am inteles ca era doar pentru lansare. O sa raman la negru pana la urma.

      Comment


      • #4
        ...si inca ceva daca se poate, nu vreau sa starnesc diverse.... Asko sau Carpati? :!:

        Comment


        • #5
          Originally posted by Constantin
          ...si inca ceva daca se poate, nu vreau sa starnesc diverse.... Asko sau Carpati? :!:
          Asko. Pentru 1 milion de motive, toate scrise pe undeva pe forum :roll:
          Civic '03 1.6 VTEC II
          Accord '06 2.4 M/T

          Comment


          • #6
            Merci mult de tot! Am sa trec si pe la ei.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Constantin
              ...si inca ceva daca se poate, nu vreau sa starnesc diverse.... Asko sau Carpati? :!:
              Si eu zic tot Asko. Eu am luat amindoua masinile de la ei. Pe la CM am trecut anul trecut prin showroom dupa ce luasem Accordul si am fost tratat cu totala lipsa de atentie. Nu stiu daca s-a schimbat ceva de atunci, nici nu ma intereseaza atita timp cit Asko isi face treaba bine.
              Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
              Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

              Comment


              • #8
                Am trecut si eu azi pe la Carpati, si am avut ciudata senzatie ca, cu mine sau fara tot aia pentru ei. Oricum, o fi fost doar o impresie. Service-ul e cel mai important pana la urma. Saptamana asta trec si pe la Asko.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Constantin
                  ...si inca ceva daca se poate, nu vreau sa starnesc diverse.... Asko sau Carpati? :!:
                  Salut Constantin,
                  In primul rand te felicit pentru decizia de a-ti lua o Honda.

                  in ceea ce priveste dealer-ul eu zic... Aaaaskooo :lol: ...sau altfel spus...NUUUUUUU CAAAAARPAAAATI!!!!! :lol: ...asta daca vrei sa ai masina cat mai repede cu putinta si daca vrei sa fii tratat ca un posesor de Honda, mai ales dupa achizitie...
                  '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                  ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                  ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                  CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                  Comment


                  • #10
                    Asa ma gandeam si eu! Multumesc la toti pentru sfaturi!

                    Comment


                    • #11
                      Si eu sunt tot cam in aceeasi situatie... Probabil tot in aprilie o sa comand si eu o Honda Civic 1.8 Sport 5d :supz: . Sunt foarte fericit de faptul ca mi s-a marit bugetul si mi-o permit \/ . M-am indragostit de masina asta... La culoare, de preferat ar fi sa fie rosie sau neagra. Am fost si eu la CM si au fost chiar lipsiti de bun simt. Am stat cam 15-20 de min si nimeni nu m-a bagat in seama, a trebuit sa ma duc eu la ei. In fine, am fost si la Asko si au fost de nota 10 baietii. Clar de la ei o sa iau...
                      After Night Falls... All Cats Are Leopards

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by el_ovy
                        Si eu sunt tot cam in aceeasi situatie... Probabil tot in aprilie o sa comand si eu o Honda Civic 1.8 Sport 5d :supz: . Sunt foarte fericit de faptul ca mi s-a marit bugetul si mi-o permit \/ . M-am indragostit de masina asta... La culoare, de preferat ar fi sa fie rosie sau neagra. Am fost si eu la CM si au fost chiar lipsiti de bun simt. Am stat cam 15-20 de min si nimeni nu m-a bagat in seama, a trebuit sa ma duc eu la ei. In fine, am fost si la Asko si au fost de nota 10 baietii. Clar de la ei o sa iau...
                        Deci nu s-a schimbat nimic. Treaba lor...
                        Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                        Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Cristi
                          Deci nu s-a schimbat nimic. Treaba lor...
                          Si bine fac. Ce atata 'vreau si eu o Honda'? Ce, n-aveti treaba? La munca, bah!!!

                          PS. Eu le-am urat sa moara. Daca se poate, repede.
                          Civic '03 1.6 VTEC II
                          Accord '06 2.4 M/T

                          Comment


                          • #14
                            Cu siguranta se vor "stinge" incet daca o tin tot asha...

                            ASKO clar e cel mai indicat dealer din Bucuresti (iti spun asta din propria experienta)!
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • #15
                              Inca un vot de la mine pt Asko in speta Alin Dinca
                              '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                              '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                              Comment

                              Working...
                              X