VIC VIC: '07 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Silver

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• VIC VIC: '07 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Silver

Salutare tuturor forumistilor Honda... Va saluta un proaspat detinator de Civic, unul din putinii din Timisoara (cred, nu stiu). Salut Bogdan :wink:
    Habar am cu ce sa incep... Masina asta e fenomen. Completa as putea zice.
    Pentru o masina compacta, are 11+. Asta in caz ca citeste cineva care vrea sa isi ia asa ceva... Fratilor, nu mai stati pe ganduri... Sa detaliem.
    Vineri am luat-o de la Bucuresti, am avut un gol in stomac primii km... Dovada, la prima pedala am inecat-o :lol: ... Pe drum, ce sa zic... Se comporta exceptional. Parca e facuta special pentru curbe, se lipeste pur si simplu de asfalt. Merge si tare. Dar aici, as stramba un pic din nas... De la 150 km/h in sus, incepe sa faca zgomot, adik incep tobele sa sa auda. Ma gandesc ca poate acu, ca e in rodaj, face asa; poate dupa ce se termina rodajul, incepe sa faca scandal de la 180 in sus.

Km parcursi 1000. Iar pt cunoscatori, de la Orsova la Caransebes, imi venea sa ma dau jos si sa o iau in spate, asa de prost era drumul; dar din nou, s-a dovedit excelenta. Ai nevoie sa depasesti pe serpentina, dai a doua si o duci la 5000 ture, nimeni nu-ti mai sta in cale. Nu troncane, e f bine inchegata, sta excelent pe drum.
    1) Civic 1.8 Sport M/T Alabaster Silver (prima iubire)
    2) Accord 2.0 Executive M/T Volcano Grey (a doua iubire)
    3) Accord 2.2 Executive M/T Volcano Grey (un motor f reusit, dar parca tot benzina e miezul

Apropo, aseara am iesit cu niste prieteni la plimbare si cum eu am servit cateva beri, a trecut la volan prietena mea. Fetele in fata, noi baietii in spate. Nu mai zic ce spectacol a iesit, cu schimbari la 6000 in oras... Chiar a reusit ce imi propusesem eu, sa o duc in zona rosie. A dus-o la 7500 ture, ma mir cum de nu a sarit motorul in sus :lol:
    Bogdan, sper ca nu o fortez prea mult... Sa-mi zici

Cam atat deocamdata. Astept mesaje de la voi, si promit ca cu proxima ocazie pun poze cu masina.
    3) Accord 2.2 Executive M/T Volcano Grey (un motor f reusit, dar parca tot benzina e miezul

Comment

Salutare si sa o stapanesti sanatos, ma bucur ca-ti place.
      Obisnuieste-o cu toate regimurile de turatii. Nu-i faci rau, atata timp cat nu o tii doar intr-o anumita plaja de turatii. :wink:

Comment

Felicitari de achizitie s-o stapnaesti sanatos !
        7500 rpm ai vazut de la prea multa bere banuiesc, ca altefel nu aveai cum sa vezi as aceva
        K24Reflash

Comment

mai un hondar din Timisoara :P
          bine ai venit si bafta cu masina pe viitor
          Vtec Junkie B16a2.

Comment

Felicitari si sa dea Domnul sa-mi iau si eu curand............innebunesc cand va citesc pe forum ! ( e report la Loto ......cine stie? :P )
            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

FELICITARI!!! Vreau si euuuuuuuuu =P~
              After Night Falls... All Cats Are Leopards

Comment

Sa o stapanesti sanatos si fara probleme

dar ... de acuma nu mai e noua :P .... ai deja 1000KM ... e buna de alergat, nu foarte tare, dar ....
                '07 Civic 1.8 M/T Sport Rošu

Comment

Felicitari pentru achizitie iti fac si eu. Si sa o tratezi cu manusi :roll:
                  Fetele mele : http://foto.webalice.it/stoicamarius

Comment

Va urez sa aveti o relatie de lunga durata... :lol: ...plina de picanterii...e, poate nu tot timpul la 7500 ture... :lol:

kestia cu zgomotul tobelor tine si de gust...mie mi-au placut la nebunie cum suna...
                    '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                    ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                    ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                    CONVERSE pe http://www.frogs.ro

Comment

Vicule si din partea mea, sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme! Bafta!
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Din ce in ce mai multe Civicuri, Ma bucur dar imi pare si rau, dadeam as bine prin Buc, acum nu mai dau bine pe nicaieri in tara. Glumesc - sa parte de ea si te asteptam cu informatii noi.
                        Honda Civic 2.2 i-CTDI Ex - NEGRU MAT; 170CP; ambient blue light; praguri x-treme; capota "carbon"; eleron sport; etriere sport rosii; spoiler si praguri TSS Tuning.

Comment

Alooooo, aia cu 7500 e pe bune. S-au aprins becurile alea pe bord Mai aveam putin si ma teleportam. Engage!!!!
                          Am promis ca revin, dar revin cu inima rupta pe din doua... Ieri am facut-o. L-am busit pe unu', m**** ma*** cu Fiatu' lui. Nu l-am vazut, era in punctu' mort, am dat cu spatele si buf!. Da sa va zic ceva. Are un plastic al dracu de tare. L-am prins cu bara spate, cu coltu' din dreapta, si fix in usa l-am pocnit.
                          A mea (observati simtul proprietatii :lol: ) are doar vopseaua luata si un pic de tot se vede pe bara o mica incretitura. In rest, nimic. A aluia sau aleia, i-am facut usa kkt. I-am infundat-o de cred ca isi ia alta.
                          Am gresit ca un incepator... Asta e.
                          In rest, numai cuvinte de lauda. Am ajuns la 2000 km si nu am nemultumiri. E foarte bine gandita masina asta, totul e la indemana. La comenzi ma refer.
                          Cu zgomotul de la tobe, nu am zis ca nu imi place, e bestial, daca ar scoate si flacari cand schimbi vitezele....

Comment

Naspa... Imi pare rau de experienta asta nasoala a ta Un lucru bun ca nu e prea rau sifonata...
                            After Night Falls... All Cats Are Leopards

Comment

Felicitari pentru achizitie! Sa te bucuri de ea si sa o ingrijesti asa cum merita (aici intra si privitul cu atentie in retrovizoare, cand este cazul!).
                              Asteptam ceva poze!
                              PS - gandeste-te la varianta instalarii unor senzori de parcare. Cred ca merita... chiar daca Civicul este extrem de compact, vederea in spate este mai degraba dificila, datorita lunetei in mai multe "ape".
                              :idea:
                              2004 BMW 318i E46 facelift 2.0i 143CP
                              2007 Ford Fiesta 1.3i 70CP Comfort Verdigris [my wife's drive]

Comment

Working...
                              X