CIOBOTARU MIHAI: '07 Honda Civic 5D 1.8 Executive, Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CIOBOTARU MIHAI: '07 Honda Civic 5D 1.8 Executive, Black

    In sfarsit, am HONDA...si pe deasupra noul Civic... 8) ...da, sunt mandru, desi am doar 600 km de Honda la activ...si cred ca pe toti posesorii de Honda ii incearca un sentiment de mandrie, cand se urca la volanul inscriptionat cu litera H, dar si un sentiment de superioritate cand trec pe langa un audi (cu litera mica ) sau un vw, etc si soferul acestora se uita cu o fata interzisa dupa bestia cu doua tevi de esapament triunghiulare...uau ce tuning si-a facut asta la bemweu!!! ( :!: )

    M-am simtit ciudat cand m-am dus sa-mi iau parchet, spre exemplu...parchez masina in fata depozitului si ma duc cu factura sa-mi iau marfa...ma intorc cu caruciorul pe care aveam parchetul si ce credeti ca-mi era dat sa vad...in jurul masinii o groaza de "baietzasi"....faceau poze cu celularul si vorbeau numai cu semne de exclamare...

    Una peste alta, masina merge super! Abia astept sa trec de cei 1000 km mai pasnici...are si cateva "neajunsuri", dar nu vreau sa fiu carcotas din prima....mai astept putin...

    Multumesc prietenilor mei posesori de Honde (stiu ei care!), multumesc lui Ionut (Ati) pentru rabdare si intelegere, multumesc d-lui Angelo (HTR) pentru profesionalism-neintalnit pana acum la vechiul importator-, multumesc d-lui Alin Dinca pentru profesionalism, rabdare (pot fi foarte cicalitor!-am calitatea sa fac oamenii sa-si dea ochii peste cap cand ma vad sau aud la telefon... ), dar si pentru ca mi-a dat masina la timp... ...multumesc lui Jester, prezent si el aici, pe forum, pentru ca m-a readus pe calea corecta (in complot cu Ubik) intr-un moment de ratacire (Seat Altea FR TDI 170CP-pana acum, cred ca am facut o alegere buna... ).

    Promit ca o sa postez si niste poze, dar sunt grabit sa fac prima mie de km si nu pot sa ma opresc la spalatorie... ...arata rau murdara...am uitat sa precizez ca masinuta mea este neagra... :P
    '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
    ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
    ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
    CONVERSE pe http://www.frogs.ro

  • #2
    Sa o folosesti sanatos , cat mai multi km fara probleme , asta as fi vrut-o si eu ops:. Nivelu de echipare Executive=Sport? Ca nu mai sunt in tema. Oricum felicitari!! artyman:
    '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
    '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

    Comment


    • #3
      ce sa mai zic decat.... sa traiti si sa va iubiti :lol: artyman:
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • #4
        Mihai, felicitari pentru achizitie si sa o conduci fara incidente. Cumpara-ti o carpa MA-FRA pentru a putea sterge urmele "curiosilor": bale, amprente etc.
        Accord 2.0i LS 2006/MT Arctic Blue

        Comment


        • #5
          Felicitari si n-ai nici o grija ca blitzurile nu-ti vor afecta lacul vopselei :lol:
          If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

          2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
          ex - 1986 Honda MT5
          ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
          ex - 2001 Honda Civic Type-R
          ex - 2007 Honda Jazz

          Comment


          • #6
            Originally posted by Spider
            Felicitari si n-ai nici o grija ca blitzurile nu-ti vor afecta lacul vopselei :lol:
            ...multumesc...o s-o las inca putin nespalata...poate nu mai atrage atentia atat de mult... ...dar treaba asta s-ar putea sa atace lacul
            '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
            ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
            ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
            CONVERSE pe http://www.frogs.ro

            Comment


            • #7
              Originally posted by Lith
              Sa o folosesti sanatos , cat mai multi km fara probleme , asta as fi vrut-o si eu ops:. Nivelu de echipare Executive=Sport? Ca nu mai sunt in tema. Oricum felicitari!! artyman:
              Multumesc Lith.
              Executive are in plus fata de sport:
              -clima duala; reglajul temperaturii pentru pasagerul din dreapta este pozitionat pe manerul usii, unde are si comanda pentru geam;
              -sunroof fata-spate, dar nu se deschide ca o trapa; se poate obtura. acoperisul este tot din sticla;
              -xenon cu reglaj automat si spalator faruri;
              -pe unele liste mai apare si tapiterie piele, dar NU ARE PIELE, cel putin masina mea;

              Sper ca nu am uitat ceva...
              '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
              ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
              ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
              CONVERSE pe http://www.frogs.ro

              Comment


              • #8
                Va multumesc pentru urari. Mai este cineva cu Honda prin Sibiu?...ma simt asa singur...
                '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                Comment


                • #9
                  Mersi de lamuriri. Nu-i nimic ca nu mai e nimeni. Asa esti mai special :lol:
                  '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                  '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Lith
                    Mersi de lamuriri. Nu-i nimic ca nu mai e nimeni. Asa esti mai special :lol:
                    :lol:
                    '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                    ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                    ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                    CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                    Comment


                    • #11
                      Mihai niste poze ceva.... :d

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by quiksand
                        Mihai niste poze ceva.... :d
                        dupa ce-o spal...nu pot s-o prezint in fata unor cunoscatori in halul asta... ops:
                        '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                        ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                        ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                        CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                        Comment


                        • #13
                          Sa te bucuri de ea, Mihai, fara incidente, ca e asa frumoasa... 8)

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by BogdanCTR
                            Sa te bucuri de ea, Mihai, fara incidente, ca e asa frumoasa... 8)
                            Multumesc, Bogdan. Intr-adevar e frumoasa... :wink:

                            Rezervorul este sigur amplasat sub zona scaunelor din fata?
                            '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
                            ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
                            ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
                            CONVERSE pe http://www.frogs.ro

                            Comment


                            • #15
                              Felicitari pentru noua achizitie!

                              despre rezervor..iti spun eu: DA

                              si mie mi se pare un pic ciudat, dar astept sa vad cum o sa fie
                              '07 Civic 1.8 M/T Sport Rošu

                              Comment

                              Working...
                              X