ALEX0205: '02 Honda Civic Hatchback 1.6 Type S, Satin Silver (EP2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ALEX0205: '02 Honda Civic Hatchback 1.6 Type S, Satin Silver (EP2)

    Salutare De 2 luni conduc o Honda Civic EP2, fiind prima mea masina, avand carnet de 3 luni, imediat dupa ce am facut 18 ani. Sunt foarte incantat de masina, am vazut mult mai multe aici pe forum mai mult facelift, a mea este prefacelift. Merge bine, a fost luata din Germania personal, 129.000 km reali. O sa pun niste poze vechi, urmand sa revin cu unele mai noi
    Attached Files
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 15-07-13, 14:02.

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos ! Faine dube
    '01 Honda Civic Type R EP3

    Comment


    • #3
      sa ai noroc de ea!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        La cat mai multi km !
        I don't care about other cars , i just love my Honda

        Comment


        • #5
          multumesc tuturor

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos!!!
            h o n d a c i v i c satin silver ep 1

            Comment


            • #7
              am si eu o intrebare,masina are 130233 km(am facut 1000 km de cand o am iar 1800 a facut din germania pana in buc)totul a dost schimbat de la ulei pana la placute de frana cu exceptia a doua lucruri uleiul din curia de viteze si distributia....trebuie sa ma grabesc sa o schimb sau mai pot sa merg....?

              Comment


              • #8
                depinde cand a facut neamtul ultima revizie.

                eu as face-o cat mai repede sa stiu eu ca totul e ok.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  era o nemtoaica si a facut ultima revizie la 123.000kmin care a schimbat ulei si placute si discuri de frana

                  Comment


                  • #10
                    Distributia nu este cumva pe lant? Uleiul din cutie poti sa-l schimbi.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      pe curea. distributia originala inclusiv pompa de apa se schimba la maxim 8 ani sau 120000 km. daca nu ai vreo dovada clara ca a fost schimbata, atunci trebuie.
                      ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                      '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                      Comment


                      • #12
                        nu am...masina e din 2002 deci trebuie schimbata....si mai am de schimbat un cap de bara nu stiu ce ca troscane cand dau in gropi sau pe drum denivelat pe partea dreapta in fata....am inteles ca ar fi un cap de bara

                        Comment


                        • #13
                          Frumos Ep-ul, sa ai parte de ea! Eu as schimba si dist. si uleiul in cutie. Bafta!
                          Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

                          Comment


                          • #14
                            multumescpai o sa fac asta cat de curand dar trebuie fonduri)

                            Comment


                            • #15
                              Ce turatie ai la 100 km/h? si cum ti se pare motorul pana in 120 km/h? zgomotos? se forteaza? sau merge normal?
                              Apropo, cel mai bun consum la drum lung?

                              Comment

                              Working...
                              X