crsN: '99 Honda Civic Hatchback 1.5i LS VTEC-E M/T, Vogue Silver Metallic (EK3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si inainte ce dimensiune ai avut? Simti ceva diferente? Ma gandeam sa pun si eu 195/55 dar parca tot 195/50 suna mai bine...

    Comment


    • #32
      Inainte am avut 185/65/14. Atat franarea cat si stabilitatea s-au imbunatatit insa se pierde putin la capitolul acceleratie si consum.

      Originally posted by SSilviu View Post
      Superba masina Multe din modificarile ce as vrea sa le fac si eu in viitor. Cu ce se prind lip-urile fata-spate si cat de complicat e sa pui smd-urile in cele 2 plafoniere ?
      Multumesc Silviu, prelungirile au prinderi atat pe mijloc cat si pe lateral(vezi poza de mai jos).



      crsN
      Senior Member
      Last edited by crsN; 22-12-18, 23:22.

      Comment


      • #33
        Ah cat imi doresc si eu o prelungire de asta . Tot 195/55 am pus si eu e total alta masina....
        Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

        Comment


        • #34
          Prelungirile sunt originale honda si sunt dispuse de tot ce trebuie, stiu asta pt ca eu le-am vandut si poza este facuta la mine in garaj)).
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

          Comment


          • #35
            Au trecut mai bine de 3 ani de la ultima postare. Masina este inca la mine, am avut grija de ea in tot acest timp, am schimbat tot ce era de schimbat iar reviziile s-au facut mereu la timp. Urmeaza in primavara anului viitor polish pentru faruri.
            Cateva modificari pe care le-am facut in perioada ce a trecut si de care imi aduc aminte: galerie evacuare de D16Y8, toba finala Magnum Supersprint, arcuri sport Eibach Pro-Kit.
            Las mai jos cateva poze facute vara trecuta:





            In septembrie 2016 a mai venit o Honda nou nouta in familie, tot LS dar de aceasta data Sedan(FB8).


            Va doresc multe momente cu zambetul pe buze alaturi de Hondele voastre.
            Sarbatori fericite!
            crsN
            Senior Member
            Last edited by crsN; 23-12-18, 00:39.

            Comment


            • #36
              Si... a mai trecut ceva timp..) Am zis sa mai postez si eu una alta ca dupa ani si ani sa-mi aduc aminte de masinuta asta cu placere. Sper doar ca forumul sa mai reziste pana atunci. Din cate am observat toata lumea s-a mutat pe facebook, din pacate.

              Trecand peste chestiile de mentenanta precum revizii, inlocuit bielete antiruliu, burduf planetara st+dr, garnitura capac motor, lichid ambreiaj, frana si altele...

              M-am hotarat intr-un final sa schimb difuzoarele. Nu am facut-o pana mai recent pentru ca stiam ca sunt necesare anumite modificari la fetele de usi.

              Pe fata am ales HERTZ DSK 165.3 iar pentru partea din spate VIBE BlackAir 69. Sunetul s-a schimbat radical iar acum limitarea este din media player. Nu ar strica un amplificator pe viitor.






              Cu timpul am sesizat ca butoanele consolei centrale nu mai au niciun fel de iluminare asa ca am schimbat cam toate becurile.



              Profitand de faptul ca am dat capacul de la motor jos pentru a schimba garnitura am ales sa-l fac negru mat cu vopsea de tip spray care sa reziste la temperaturi inalte. La fel si in cazul protectiei pentru galeria de evacuare.



              De asemenea, am schimbat shift knob-ul cu unul din aluminiu si volanul OEM cu unul de EP2/3.



              La final mai las cateva poze aleatorii:




              P.S: Ultima poza ii apartine lui KMR caruia ii multumesc pe aceasta cale. Superb cadru. @INH 2020.

              Toate cele bune tuturor!
              crsN
              Senior Member
              Last edited by crsN; 19-02-21, 12:48.

              Comment


              • #37
                Salutari, am intrat sa caut un detaliu tehnic si am ramas 2 ore citind si reamintind din topicuri.
                Eu inca sunt norocosul posesor la un EK3 din 96 pe care incerc sa- l mai tin in viata.
                Trebuie sa reglez culbutorii si nu mai gasesc specificatiile de distanta, ma poate cineva ajuata cu marimile?

                Comment

                Working...
                X