crsN: '99 Honda Civic Hatchback 1.5i LS VTEC-E M/T, Vogue Silver Metallic (EK3)

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• crsN: '99 Honda Civic Hatchback 1.5i LS VTEC-E M/T, Vogue Silver Metallic (EK3)

Salutare,

De aproximativ doua luni am cumparat din BG, Ruse o Honda Civic EK3 in echiparea LS, hatch.
    In urmatoarea saptamana urmeaza sa schimb distributia formata din: kit distributie Dayco, pompa apa Graf.
    Ieri am fost la prima intalnire nocturna unde m-am simtit foarte bine si sper sa ne vedem si cu alta ocazie cum ar fi intalnirea nationala.

Atasez mai jos cateva poze cu masina:
    Attached Files
    Last edited by crsN; 22-12-18, 22:25.

Frumoasă mașina! S-o stăpāneşti sănătos și să ne vedem la națională!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Sa ai noroc de ea!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Frumoasa! mi as fi dorit si eu motorul asta succes in proiect

Comment

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente!
          HONDA FOR EVER
          sigpic

Comment

Foarte faina. Mult noroc cu ea!
            Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

Comment

Superba! Ai facut o alegere foarte buna, motorul acesta nu o sa te dezamageasca. Performante si consum mic . Sa ai noroc la ea!
              "Mersul pe jos nu este o arta disparuta - oricine trebuie sa ajunga , prin orice mijloace , la garajul in care isi tine masina." ~Evan Esar~
              My Ex Car: Honda Civic EG3, 1.3 16v, 75cp
              Actuala: Honda Civic EK3, 1.5 VTEC E, 114cp

Comment

Daca nu ti-ai luat inca distributia aia ,ia Gates. E varianta europeana de la cureaua de fabrica . Si intinzatoare Koyo sau NSK (O.E.M.) Eu am mers 7 ani pe distributie de fabrica fara sa stiu cand a fost schimbata inaintea mea si arata ca noi piesele ! Curea Dayco am pe servo de cativa ani si se cam destrama ..Maina e o alegere buna. Succes cu ea si km . multi.
                Last edited by _41_; 21-06-14, 17:01.
                No signature

Comment

Multumesc baieti!

@_41_: Din pacate e prea tarziu, am reusit sa schimb distributia acum cateva zile. Initial am cautat producatori precum Gates(Power Grip), Mitsuboshi pentru setul de distributie si GMB/Hepu pentru pompa de apa insa n-am gasit nimic pe stoc. Totusi sper sa n-am probleme.
                  Last edited by crsN; 22-12-18, 22:27.

Comment

Cativa ani sigur n-ai probleme . Alea de fabrica cel mai probabil tin mai mult .
                    No signature

Comment

Am vazut azi masina parcata pe la Casin si arata foarte bine! Felicitati pentru achizitie. Ai fost la Ruse la un parc auto pe acolo sau ai gasit-o pe internet?

Sa o stapanesti sanatos!

Comment

Multumesc Gaby!

Am gasit-o pe internet, mobile.bg. Am sunat la acel parc auto(Fortuna2012), am intrebat daca o mai au si cum am primit raspunsul peste cateva zile am plecat spre Ruse s-o vad. Mi-a placut foarte mult cum se prezenta, ultima revizie din carte la 101k km, fara rugina, un singur proprietar asa ca n-am stat mult pe ganduri si am luat-o.
                        Attached Files
                        Last edited by crsN; 22-12-18, 22:07.

Comment

Intre timp am revenit de la INH. Am reusit sa scot un consum de 6.8 in conditiile in care au fost putine momentele in care s-a mers constant. Chiar si asa modul ECONO si-a facut prezenta pana la viteze de 120km/h in unele momente. A fost primul drum mai lung pe care l-am facut cu ea si s-a comportat foarte bine.

Inainte INH, am schimbat bujiile: cod ZFR5J-11 de la NGK si casetofonul Pioneer KEH-1930R cu media player Kenwood KMM-361SD.

Cu ocazia asta vreau sa-i spun lui Sparco78 (Iuli) ca cele doua prelungiri de Type R fata si spate au ajuns cu bine, chiar mai devreme, sunt foarte multumit de cum a decurs totul si ramane sa tinem legatura! Din pacate ieri n-am apucat sa scriu pe threadul cu pricina, s-a inchis foarte repede. http://www.hondafan.ro/forum/showthr...c-Type-R-(EJ9)
                          Attached Files
                          Last edited by crsN; 22-12-18, 22:09.

Comment

imi pare bine ca esti multumit de ce ai primit. cand am avut ocazia pe cei din familia hondafan i-am ajutat cu placere, si o voi mai face.
                            cu siguranta tinem legatura, cat priveste postul eu am vrut sa fie inchis....stiu cum este cand suni si respectivul nu le mai are de 3 zile la vanzare....
                            bafta in toate si ochii in strada !!!!
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

Comment

Revin cu un scurt comentariu... Am mai multi prieteni care si-au cumparat diferite marci de masini si le-am dat-o la o tura pe a mea. Crede-ma, toti regreta ca nu si-au luat Honda Civic, ba chiar mai mult sunt dispusi sa isi vanda masinile😁. In incheiere, suntem foarte norocosi pt. ca nici unul nu a gasit Ek3 1.5 vtec E 😉
                              "Mersul pe jos nu este o arta disparuta - oricine trebuie sa ajunga , prin orice mijloace , la garajul in care isi tine masina." ~Evan Esar~
                              My Ex Car: Honda Civic EG3, 1.3 16v, 75cp
                              Actuala: Honda Civic EK3, 1.5 VTEC E, 114cp

Comment

Working...
                              X