IORGA: “98 Honda Civic Coupe 1.6, Cypress Green Pearl (EJ6)

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Sa fie de origine japoneza daca gasesti . Potenza/ Firehawk, Proxes, Advan si de astea ...Eu merg pe Firestone vara de multi ani si nu gasesc motiv sa le schimb. Se consuma repede dar te poti baza pe ele
    No signature

Comment

• Am auzit de Semperit-urile astea ca-s bune? Voi ce ziceti?
      [IMG][/IMG]
      Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

Comment

• Pt toate 4 ? Sau la bucata. Si ce masura ?
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

Comment

• Sunt cotate bine si eu m- am inteles bine cu Semperit. Ca desen este super, no acvaplanare si no galagioase la rulaj.

Comment

• Semperit face parte din gama economica, nici macar din cea de mijloc:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Se...Speed-Life.htm

Eu din ce am studiat, ti as recomanda din gama de mijloc Hankook K425 sau Ventus S1 Evo, Yokohama C Drive2 si din gama premium Dunlop SportBluResponse, Pirelli Cinturato P1 Verde.
            Decizia oricum va fi a ta.
            cipriotu
            Member
            Last edited by cipriotu; 07-03-15, 12:07.

Comment

• Foarte util multumesc.

Comment

• Gama de mijloc, gama de unde vrei dar Pirelli nu recomand !!!!
                Sunt perfecte. Tin pe apa, pe curbe largi si stranse, franare excelenta !!!! ...dar nu cred ca vrea cineva sa- si schimbe cauciucurile dupa 40000 km. Asta include si rotatia fata spate !!!!

Comment

• Confor link-ului, cipriotu, sparco, am ales FALKEN , vor ajunge luni sau marti, multumesc amandurora, defapt tuturor pentru sfaturi...Revin cu poze

Comment

• Cablu o.e. altfel n-am gasit...
                    [IMG][/IMG]

Comment

• Papuci noi[IMG][/IMG]

Comment

• Salut, de cand cu noile jante, am un uruit permanent din spate iar asta doar de la viteze mai mari, 120 in sus. Am facut vreo 2000 de km de cand am constatat zgomotul, ma asteptam sa se intensifice crezand ca e un rulment 2, dar am exclus asta rapid. La o verificare a cauciucurilor spate am observat ca sunt putin uzate in exterior iar "dintii" urmele anvelopei sunt ridicate din partea fata......habar n-am sa explic altfel, eventual am sa caut o poza. Un vechi user mi-a zis ceva de convergenta.......Trebuie sa umblu la cest unghi, orfi cauciucurile puse invers?........sau WTF? Astept un sfat, ceva! Multumesc!

Comment

• Am o mare dilema ...vreau cauciucuri de iarna, pana acum am avut 175/60r14 si parca as vrea 185/65r14, voi ce ziceti, ce sa aleg? Ms...

Comment

• Pentru iarnă nu văd care este cāștigul anvelopelor mai late. Din contra ... văd Matiz iarna care umilește multe 4x4 tocmai prin faptul ca are "roți de bicicletă ". Plus că dacă vrei să păstrezi proporția roții ar trebui 185/55/R14.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
                            Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

Comment

• In primul rand, trebuie puse anvolopele inscrise in cartea de identitate si, dupa caz, in certificatul de inmatriculare (cele model vechi).
                              In al doilea rand, anvelopele late sunt bune pentru suprafetele uscate sau eventual ude, dar nu inghetate, pentru stabilitate si mai putin pentru aderenta.
                              Intr-adevar, daca te uiti la adevaratele off-road, acestea au anvelope cu diametru mare si mai degraba inguste decat late.
                              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• Esti sigur ca e corecta dimensiunea 175/60r14 ?
                                Nu de alta dar nu prea se gasesc anvelope la dimesniunea asta...
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Working...
                                X