IONUTZONE: '14 Honda Accord CU1 2.0 MT, Elegance Advantage, Negru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IONUTZONE: '14 Honda Accord CU1 2.0 MT, Elegance Advantage, Negru

    In sfarsit, sunt posesorul unei Honda Accord 2014, aproximativ 73 600 km. Nivelul de echipare Elegance Advantage inteleg, de la Jozsi, ca e un fel de Lifestyle.
    Are Xenon, senzori parcare fata/spate, scaune fata incalzite, premium sound system.
    Atasez cateva foto.
    Vin dupa 11 ani de Golf 1.4TSI 122cp, o alta masina excelenta.
    Tehnologia motorizarii difera simtitor.
    Masina am gasit-o de la o mica reprezentanta Honda din Germania, a venit pe platforma. Ei o vandusera in 2014, au recuperat-o prin trade-in/buy back si revandut-o mie acum.
    Ma apuc incet-incet sa o pun la punct, momentan am pus anvelope noi si am facut geometria directiei iar saptamana viitoare merg la service Honda Nord pentru verificare si revizie.
    Asa cum scriam in mesaje anterioare (la care momentan nu mi-a raspuns nimeni) nu mi-au trimis cu masina acel suport al kit-ului de reparatie pana, de sub partea inferioara a portbagajului.

    Intentionez sa avem un parcurs lung si frumos impreuna, am planuri serioase cu bruneta asta
    Orice sfaturi, sugestii de la posesorii experimentati referitoare la intretinerea ei in conditii cat mai bune sunt apreciate.

    Attached Files

  • #2
    Sa o conduci cu placere multi km. si fara de probleme. Arata foarte bine.

    Comment


    • #3
      Foarte frumoasa, felicitari!

      Comment


      • #4
        Multumesc! Am fost la Honda Nord, am facut revizie(schimb ulei, filtre si ozon AC) si verificare, la pret bun.
        Foarte amabili toti cei cu care am interactionat.
        Mi-au recomandat sa schimb toate discurile si placutele de frana, mi-au facut si un deviz de piese+manopera.

        Piesele le-am gasit mai ieftin pe un site din Marea Britanie: www.coxmotorparts.co.uk

        A cumparat cineva de aici, sunt ok, originale si compatibile? Mai e cineva interesat de o eventuala comanda?

        Oare daca le comand de acolo, le monteaza vreun service autorizat? A incercat cineva?

        Vreun sfat de care trebuie tinut cont la montaj?


        Multumesc anticipat!

        Comment


        • #5
          Originally posted by ionutzone View Post
          Multumesc! Am fost la Honda Nord, am facut revizie(schimb ulei, filtre si ozon AC) si verificare, la pret bun.
          Foarte amabili toti cei cu care am interactionat.
          Mi-au recomandat sa schimb toate discurile si placutele de frana, mi-au facut si un deviz de piese+manopera.

          Piesele le-am gasit mai ieftin pe un site din Marea Britanie: www.coxmotorparts.co.uk

          A cumparat cineva de aici, sunt ok, originale si compatibile? Mai e cineva interesat de o eventuala comanda?

          Oare daca le comand de acolo, le monteaza vreun service autorizat? A incercat cineva?

          Vreun sfat de care trebuie tinut cont la montaj?


          Multumesc anticipat!
          Am facut primul drum mai lung, Bucuresti-Galati si retur. Masina s-a comportat excelent. Este confortabila, stabila, spatioasa si, dupa ce m-am prins sa fac depasirile la 4000-5500 rpm, este suficient de puternica!

          Revin cu rugamintea legata de eventualitatea cumparariide piese de pe site-ul de mai sus: are cineva vreo experienta cu piese de la ei?

          Comment


          • #6
            Oh da, s-au facut multe group buy de la ei, vezi: https://hondafan.ro/forum/forum/mica...torparts-co-uk

            Comment

            Working...
            X