ICERW: '08 Honda Accord 2.4 i-VTEC echipare?, Silver CU2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ICERW: '08 Honda Accord 2.4 i-VTEC echipare?, Silver CU2

    Buna tuturor,
    după lungi căutări am găsit un Accord 2.4L, executive benzina cutie manuala 53.000 miles.
    Locuiesc in Irlanda masina am achiziționat-o din UK.
    Deocamdată sta pe tusa de o luna din cauza fostului proprietar care nu mi-a dat cartea mașinii completa.
    Astăzi am încercat din nou sa o înscriu având toate actele dar alta belea nu o aveau in sistem si sa mai aștept cateva zile sa îmi dea prețul pentru înscriere.
    Nici nu l-am condus si deja ma gândesc sa cumpăr:
    suspensie sport ceva recomandări?
    jante mai ușoare 17"deși cred ca sunt cam mici eventual 18"
    body kit ceva recomandări? Mv-tuning a comandat cineva de la ei de pe site?
    Last edited by Icerw; 07-02-19, 23:08.

  • #2

    Comment


    • #3
      Felicitări. Mulți km pe drumurile de acolo (care mă gândesc că sunt foarte faine)

      Ca și suspensie pot să recomand H&R, dacă drumurile sunt relativ ok. Eu în Iași mă descurc ok și nu avem cele mai bune drumuri. O coboară cam 3-4 cm. Nu știu sigur dacă sunt necesare și amortizoarele sau merg doar arcurile. Menționez că așa am luat mașina și nu știu sigur ce e de capul amortizoarelor.

      Ca și modificări de aspect, poți căuta ceva kit Type S de prin dezmembrări sau Ebay. Pentru grila frontală sunt ceva variante. MV din Rusia ar fi una, dar nu se compară în opinia mea cu cea de Modulo. Dacă îți permiți poți merge pe tot kit-ul Modulo.

      Pentru jante voi reveni cu poze după cum am promis, deși mașina e murdară rău de tot.
      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

      Comment


      • #4
        Da încerc sa iau legătura cu cei de la mv tuning dar nu prea raspund de o săptămână aștept un simplu răspuns probabil nu vor sa cumpăr de pe websiteul lor unde e mult mai ieftin ca pe ebay
        Am reușit astăzi sa o înscriu maine la garaj cu ea

        Comment


        • #5
          Sa ai noroc de ea!
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Felicitari pentru achizitie!
            Sa o conduci cu placere!!!

            Comment


            • #7
              Am reușit sa iau legătura cu cei de la mv-tuning pachetele sund deja gata de expediere.
              Plus am comandat telescoape de la koni yellow sport maine urmează sa caut arcurile
              Intre timp am băgat masina in garaj vreau sa o vopsesc alba ma uit albul de la kia nu știu inca codul sau audi (ibis white)

              Comment

              Working...
              X