POPESCU.RAZVAN : '15 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphite Luster Mettalic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • POPESCU.RAZVAN : '15 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphite Luster Mettalic

    Salutare si bine v-am gasit,
    Sunt nou pe forum, si in curand voi si noul proprietar al unei Honda Accord .
    Intamplarea face ca acum aproximativ o saptamana sa merg prin mall-ul din Timisoara, si sa vad expusa o Honda Accord Lifestyle Diesel. Oferta foarte interesanta m-a facut sa iau legatura cu dealer-ul, iar dupa cateva zile am facut un test-drive cu una pe benzina. Dupa apropximativ o ora de condus, m-am dat jos hotarat sa achizitionez masina. Lucru care l-am si facut, asa ca acum astept sa imi ajunga in tara, ca sa o pot ridica de la dealer.

    Eu momentan conduc un Golf 3 Diesel, SDI, care nou avea cam 65 de CP. Acum nu stiu cati mai are ) Diferenta dintre Golf si Accord e ca de la cer la pamant, in orice privinte .
    Abia astept sa imi vina masina si sper sa ma adaptez usor la modul de functionare a unui benzinar performant.


    Numai bine,
    Razvan
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 30-03-15, 23:19.

  • #2
    Alegereae inteleapta. Asteptare usoara!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Multumesc

      Dealer-ul mi-a zis ca masina vine fara covoare. Mi se pare foarte ciudat sa vina fara covoare )
      De unde as putea sa cumpar unele din Timisoara sau online ? Nu tin sa fie naparat cu brand Honda, dar sa fie compatibile ca dimensiuni .

      Comment


      • #4
        Felicitari pt. achizitie!

        Te-as sfatui sa iei covoare de cauciuc. Cele de textil sunt grele de intreninut in Romania

        Comment


        • #5
          Frate n-o sa-ti mai dea nici o una, daca cumperi altceva decat originale, in primul rand sunt de calitate, groase, vin perfect,
          in al doilea rand la ce se va gandi cineva cand va intra la tine in masina? masina e noua dar covorasele din targ? uita de obiceiurile cultivate ca proprietar de golf 3.
          stiu, costa foarte multi bani dar merita, astea originale le pui si uiti de ele, pe cand orice after market de fiecare data iti vor aminti cat de….

          le poti cumpara si de aici de aici:
          http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...015-p-912.html
          la urmatoarea comanda ca se
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • #6
            Poate o să iau brand Honda . Nu mi-aş mai lua textil pt că se curată greu şi se agăţa de picior.
            Injector, ceva site românesc nu ai ?Că până vin alea de pe site recomandat de tine durează , şi doar nu o să umblu cu ziare la picioare

            Comment


            • #7
              Sa te poarte sanatos!
              Vezi ca ai chiar la tine in oras o firma cu covorase si tavite de foarte buna calitate - http://www.rimi.ro/ - suna-i si vezi daca au ceva pentru masina ta.
              '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

              Comment


              • #8
                Salut,

                Felicitari, s-o stapanesti sanatos.

                Comment


                • #9
                  doar la dealer. si nici macar nu incerca sa cauti "replica" la covorase. am avut eu pe civic ceva neoriginal dar de aceeasi dimensiune/replica, cand se urca una pe tocuri….lasa gaura se subtiri ce erau.
                  Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                  … Jazz do it ...

                  Comment


                  • #10
                    Injector,link-ul pus de tine duce catre covorase din material textil.In alta ordine de idei,eu unul sunt de acord cu ce spui,principial vorbind,insa daca diferenta de bani intre cele originale si a.m. e mare...ei bine,in cazul asta nu mai sunt.Stiu asta de la fosta mea Jazz.Diferenta de pret pentru tavita de cauciuc OEM si cea A.M. era foarte mare si ghici ce am ales.Nu zic,poate nu statea la fix,cum banuiesc ca statea cea originala, dar se potrivea mai mult decat multumitor,iar diferenta de pret din ce imi aduc aminde era de 400-450 de lei.Cea originala parca era 600-650 ron,cea a.m. pana in 200 ron

                    P.S. Pentru Razvan-sa o satpanesti sanatos!

                    Comment


                    • #11
                      Popescu.răzvan: Sa o stapanesti sanatos! Covorase ia de care crezi tu ca sunt mai bune pt tine. Cauciuc, textil...who gives a fuck? Principalul e sa fie ușor de curățat si sa aiba suport de prindere in podea. Restul e cancan...
                      InjectoR: eu am luat covorașe de cauciuc tocmai pt ca cele textile originale Honda se făcuseră ca naiba. Plus ca Civicul meu nu venise cu suporți de prindere al covorașelor si, după ceva timp, îmi aluneca sub pedale. Cele de cauciuc sunt tot originale Honda cu inserția Civic.
                      My cars:
                      2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                      ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by El_Hakim View Post
                        Popescu.răzvan: Sa o stapanesti sanatos! Covorase ia de care crezi tu ca sunt mai bune pt tine. Cauciuc, textil...who gives a fuck? Principalul e sa fie ușor de curățat si sa aiba suport de prindere in podea. Restul e cancan...
                        InjectoR: eu am luat covorașe de cauciuc tocmai pt ca cele textile originale Honda se făcuseră ca naiba. Plus ca Civicul meu nu venise cu suporți de prindere al covorașelor si, după ceva timp, îmi aluneca sub pedale. Cele de cauciuc sunt tot originale Honda cu inserția Civic.
                        pai depinde de calitatea textilului, eu am la civic 2 tipuri de covorase textile originale, primul tip care se fac ca naiba care au fost pe civic cand l-am luat si al doilea tip cumparat de mine la fel textil dar e altceva, e din alta liga. nu mai stiu daca aveau gauri de prindere cele naspa(de mult nu l-eam vazut), dar astea scumpe au si gauri
                        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                        … Jazz do it ...

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by InjectoR View Post
                          doar la dealer. si nici macar nu incerca sa cauti "replica" la covorase. am avut eu pe civic ceva neoriginal dar de aceeasi dimensiune/replica, cand se urca una pe tocuri….lasa gaura se subtiri ce erau.
                          Vorbesti fara sa stii toate datele problemei. Exista covorase aftermarket indentice cu cele originale ca si material si prindere, doar ca fara inscriptie honda/accord, la firma din Timisoara pe care a recomandat-o colegul [g] mai sus, www.rimi.ro

                          Eu am luat de la ei covorase si tavite pentru vreo 20 masini(familie, prieteni, etc.) Toate, dar absolut toate, s-au potrivit perfect si sunt de o calitate excelenta. Mergi cu incredere si spune-le si ca esti membru hondafan (ai reducere 5%). Sunt cu minim 50% mai ieftine ca cele originale si vei fi foarte multumit.

                          In rest, o masina placuta si foarte bine construita, sa o folosesti cu placere.
                          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                          Comment


                          • #14
                            i-am vorbit din experienta, ma bucur sunt si altfel de experiente cu covorase aftermarket.
                            Repet: ale mele aftermarket s-au potrivit perfect, decat ca s-au rupt foarte repede.
                            Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                            … Jazz do it ...

                            Comment


                            • #15
                              Inteles. Ideea e ca exista si aftermarket o piata foarte larga de...orice, inclusiv covorase. Unele sunt de-o calitate foarte proasta, unele pot fi chiar mai bune ca cele OEM. Eu nu as da vreodata banii pe covorase originale Honda de la dealer.

                              http://rimi.ro/presuri-covorase-cauc...-accord-8.html

                              astea sunt covorasele de cauciuc pentru masina ta.

                              Totusi, eu as incerca sa le cer in pachet de la dealer. Un prieten care si-a luat recent un accord executive le-a primit "cadou"(adica le-a negociat) impreuna cu gume de iarna si trusa medicala/triunghi/extinctor. Dar daca deja astepti masina cred ca faptul e consumat.
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment

                              Working...
                              X